Zpět

Kouzelná krajina Velké Fatry

Lokalita
Horský hotel Kráľova studňa
NP Veľká Fatra, Harmanec
Kategorie
Pokročilé
Cena
4 990 Kč s DPH
4 123,97 Kč bez DPH
 

Pokud jste milovníkem hor a fotografování krajin, bude pro vás tento pokročilý workshop zážitkem i hodnotnou zkušeností. Spojení jedinečné trojice lektorů, kteří se vám věnují 3 dny v nádherném národním parku hor Velké Fatry, a příjemné přátelské atmosféry je dostatečným důvodem na změnu ve vašem kalendáři.

Tomáš Morkes, zkušený krajinářský fotograf, cestovatel a dobrodruh Šimon Trnka a nadšený fotograf hlubokého vesmíru Richard Černohorský se stanou na 3 dny vašimi průvodci při fotografování v horách. Národní park Velká Fatra nás nepřestane nikdy překvapovat svými divadelními výstupy v podobě stále se měnícího počasí a nádherných východů slunce.

Přihlaste se na jediný termín tohoto workshopu roku 2018! Po přihlášení přes tlačítko "objednat" a po nasbírání minimálního počtu účastníků vám zašleme fakturu, jejímž zaplacením bude rezervace dokončena.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Obsah kurzu

Hlavní body programu při ideálním počasí:

 • Přednáška o krajinářské fotografii (technika, objektivy, filtry, kompozice, světlo ve fotografii)
 • Fotografování horské krajiny
 • Fotografování východu a západu slunce
 • Fotografování noční oblohy
 • Pro zájemce přespání pod holým nebem

Dále:

 • Beseda s fotografem (Šimon Trnka)
 • Přednáška o hlubokém vesmíru (Richard Černohorský)

Během workshopu se budou probírat tato témata:

 • Správné nastavení fotoaparátu
 • Jak správně přistupovat ke krajinářské fotografii
 • Výběr fotografické techniky, objektivů, filtrů a stativu
 • Výběr optimální kompozice
Budeme každého účastníka učit rozpoznávat výborné světelné podmínky a především vhodnou kompozici a ohnisko objektivu. Teprve potom je možné pořídit kvalitní fotografii. A není potřeba skládat fotografii z mnoha dílčích snímků. Klademe důraz především na to, aby si každý účastník workshopu odvezl domů kvalitní fotografie a pochopil význam světla v krajině a fotografii.

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů nebo podle uvážení lektora. Program může být náročný, ale je dobrovolný a tak si můžete vybrat delší čas pro odpočinek podle toho, jak se budete cítit.

Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

 • Noční krajina Velké Fatry
 • Mystická krajina Českého Švýcarska

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé až pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Noční krajina Velké Fatry, nebo Mystická krajina Českého Švýcarska.

Doporučené vybavení

 • Vlastní zrcadlovka s objektivem
 • Paměťová karta
 • Stativ
 • Dálková spoušť
 • Notebook pro úpravy fotografií
 • Outdoorové vrstvené oblečení, pevné boty
 • Pláštěnka (nebo nepromokavá bunda), čelovka, rukavice, čepice

Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit.

V ceně získáte

Fotografický program pod vedením Tomáše Morkese

Přednášku cestovatele a dobrodruha Šimona Trnky
Přednášku zkušeného astrofotografa Richarda Černohorského
Certifikát od společnosti Nikon
Možnost půjčování fotografické techniky a příslušenství

V ceně není zahrnuto ubytování, strava a doprava. Rezervace ubytování viz. instrukce.

Harmonogram

1. den

15:00–16:00
Příjezd účastníků, ubytování
16:00–16:30
Úvodní instrukce, seznámení, stanovení programu podle počasí
16:30–20:30
Fotografování horské krajiny a západu slunce
20:30–22:30
Diskuze nad autorskými fotografiemi krajiny lektorů a účastníků
22:30–23:59
Fotografování noční oblohy

2. den

0:01–2:30
Fotografování noční oblohy
2:30–4:00
Oddych
4:00–7:30
Fotografování východu slunce v horské krajině
7:30–8:00
Snídaně
8:00–12:00
Rozbor pořízených fotografií, úpravy fotografií
12:00–12:30
Oběd
12:30–15:30
Přednáška o krajinářské fotografii
15:30–20:30
Fotografování horské krajiny a západu slunce
20:30–22:30
Večeře, přednášky, diskuze a rozbor večerních snímků
22:30–23:59
Fotografování noční oblohy

3. den

0:01–2:30
Fotografování noční oblohy
2:30–4:00
Oddych
4:00–7:30
Fotografování východu slunce
7:30–8:00
Snídaně
8:00–12:00
Rozbor pořízených fotografií, úpravy fotografií
12:00–14:30
Oběd, závěrečné zhodnocení workshopu a rozloučení

Další informace

Veľká Fatra - Horský hotel Kráľova studňa

Jedinečné místo pro fotografování noční oblohy v nadmořské výšce 1300 m.n.m. Je speciálním chráněným územím "Park tmavej oblohy". Hotel je dostupný automobilovou dopravou pro přepravu techniky a vybavení. Nabízí plnou vybavenost a elektrickou energii z generátorů. Ubytování je možné ve dvou standardech - hotelové ubytování pro náročnější, nebo turistické ubytování, které by vzhledem na program kurzu mělo stačit.

V blízkosti pár kroků od hotelu vás zaujme panenská příroda, nádherné výhledy a zajímavé přírodní scenerie.

www.kralovastudna.com

Tomáš Morkes, hlavní lektor

Tomáš je velmi zkušený krajinářský fotograf a lektor fotografických workshopů dbající především na perfektní světlo. Protože podle jeho slov právě světlo dává fotografii život, atmosféru a zaujme diváka. Tomáš vám předá své dlouholeté zkušenosti z fotografování v krajinách různých koutů světa, ukáže vám, jak pracovat s kompozicí, poradí, jak najít to nejlepší světlo.

Více o Tomášovi na https://nikonskola.cz/tym#lekt... nebo http://www.tomasmorkes.cz/

Šimon Trnka, čestný host a lektor

Mladý slovenský fotograf, cestovatel, turista a milovník přírody. Nadšeně fotografuje svá dobrodružství v horách. Fascinují ho fotografie Mléčné dráhy, východů i západů slunce. Šimonove fotografie, rozhovory a články dosáhli úspěchů například na portálech National Geographic, Bored Panda, Daily Mail, SmurtMug. K jeho úspěchům patří i ambasadorství značky Sir Joseph, spolupráce se značkou Nikon nebo vítězství v soutěži o expedici Fjällräven Polar. Šimon se stal známým díky svým odvážným fotografiím z hor, kde dokáže přežít noc i v nejtěžších podmínkách. O tom všem bude Šimon vyprávět. Poradí vám, jak se vybavit do hor, jak naplánovat cestu a přežít extrémní situace.

Více o Šimonovi na www.simontrnka.com nebo www.facebook.com/simontrnkaphotoadventures.

Richard Černohorský, čestný host a lektor

Zkušený lektor Nikon školy, vynikající astrofotograf, který vyniká osobním přístupem, díky kterému odhalí slabé místa vašeho fotografování a bude vás trénovat po celou dobu konání kurzu. Rád vám prozradí tajemství jeho inspirativních fotografií. Těšit se můžete na jeho přednášky s promítáním, na vysvětlení postupů práce, zajímavé tipy, triky a konkrétní návody pro lepší fotky.

Více o Richardovi na www.nikonskola.cz/tym#lektor:13-Richard-Cernoh... nebo www.richardcernohorsky.eu

INSTRUKCE

 • Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 6
 • Maximální počet účastníků je 12

Přihlášení funguje na základě objednání. Po objednání máte místo na workshopu jisté. Po nasbírání minimálního počtu účastníků vám zašleme fakturu. Po zaplacení faktury bude rezervace platná.

Turistika

Pozor, harmonogram workshopu obsahuje části lehké turistiky. Nutná je kvalitní obuv a oblečení.

Ubytování

Není zahrnuto v ceně kurzu. Ubytování je nutné si rezervovat přímo na recepci (nutné heslo "Nikon škola"):

Horský hotel Kráľova studňa:

(pro špatný signál je někdy slabá dostupnost recepce, pro jistotu můžete napsat na nikonskola.cz@nikon.com)

Volné ubytování v termínu

 • 5x 2-lůžkový pokoj (recepce kombinuje účastníky)
 • 8 míst / 1 pokoj v turistické části (spacák, nebo povlečení)

http://www.kralovastudna.com/e...

Placení na hotelu

Není možné platit platební kartou.

Strava

Není zahrnuta v ceně kurzu. Snídaně pro hostí ubytované na hotelu je v ceně, pro hosty ubytované v turistické části jsou snídaně za příplatek. Obědy a večeře bude možné zakoupit v hotelové restauraci. Hotel nabízí i plnou penzi. Jedlíci, je dobré vzít sebou dostatek trvanlivého jídla. :)

Doprava vlastním autem

Není zahrnuta v ceně kurzu. V případě komplikací s vlastní dopravou nám napište na nikonskola.cz@nikon.com. Můžeme propojit účastníky pro spolujízdu nebo najít další řešení. Na hotel je možné se dostat vlastním autem. Cesta je spíše rozbitá a kamenitá. Platba za vjezd do Národního parku je na hotelové recepci za 3,50€. Parkování je možné na parkovišti u hotelu.

Doprava autobusem

V případě zájmu můžeme vybavit dopravu autobusem. V případě, že nemáte dopravu zajištěnou vlastní, napište nám na email nikonskola.cz@nikon.com.

www.kralovastudna.com/sk/sk/sluzby/akcie/autobus.

Lokalita

NP Veľká Fatra
Horský hotel Kráľova studňa
NP Veľká Fatra, Harmanec