FAQ

Rezervace

Jak si vybrat kurz?

V katalogu na webu www.nikonskola.cz najdete seznam všech aktuálních kurzů. Kurz, který je pro vás nejvhodnější, můžete snadno najít díky možnosti filtrování. Vybrat si můžete například kurz podle úrovně svých znalostí nebo podle lektora, který vás zaujme. Pro začátečníky jsou vhodné základní kurzy zaměřené na ovládání fotografické techniky. Zkušenější fotografové ocení know-how, jež získají od vedoucích tematických kurzů.

Mohu se účastnit kurzu, i když mám fotoaparát jiné značky než Nikon?

Ano, samozřejmě, kurzy jsou oteveřeny pro majitele všech značek fotoaparátů. Naši lektoři jsou znalci v oboru a jsou schopni poradit i mimo fotoaparáty od Nikonu. Na kurzech je možnost si bezplatně zapůjčit fotoaparát Nikon a k tomu příslušné objektivy.Kde zjistím, jestli je kurz vhodný pro moji úroveň znalostí?

Každý kurz odpovídá určitým uživatelským znalostem, přičemž některé kurzy vyhovují více úrovním znalostí. I podle tohoto parametru lze kurzy zařazené v katalogu jednoduše filtrovat.

Pro začínající fotografy nebo fotografy, kteří chtějí poznat základy ovládání fotoaparátů a příslušenství, jsou vhodné kurzy pro začátečníky, zejména kurz Začínáme se zrcadlovkou Nikon, nebo Ovládání externích blesků Nikon.

Klienti, kteří již ovládají základní nastavení své techniky, ale nejsou „profíky“ v daném oboru fotografie, budou nadšeni z kurzů navazujících. Většinou se jedná o kurzy tematické, nebo o pokračování základních kurzů. Jsou to například kurzy Základy portrétní fotografie, Začínáme fotografovat architekturu, Začínáme fotografovat v ZOO apod.

Po získání základních fotografických znalostí si můžete naplno užít zážitkové a pokročilé vícedenní workshopy, jako například Noční krajina Velké Fatry, Fotografujeme svatby profesionálně, Portrét v pohybu a další.

Našel jsem zajímavý kurz, o který mám zájem, ale nebyl vypsán jeho termín. Co mám v takovém případě dělat?

Pokud se fotografický kurz stále zobrazuje v katalogu Nikon školy, znamená to, že hledáme další vhodný termín pro jeho opakování. Pokud o něj máte zájem, napište nám na e-mail nikonskola.cz@nikon.com, sledujte web www.nikonskola.cz a sociální sítě Nikonu.

Mám zájem o individuální kurz či konzultaci – je možné toto zabezpečit?

Naši specialisté jsou připraveni věnovat se vám také individuálně. Napište nám na nikonskola.cz@nikon.com, jakou máte představu o obsahu kurzu, my vám vybereme vhodného specialistu a stanovíme cenu za tento kurz na míru. Cena takového kurzu je od 1100 Kč / hod bez DPH. Většinu individuálních kurzů doporučujeme alespoň jeden až dva bloky po třech hodinách.

Jak mohu zrušit svou účast na kurzu bez storno poplatků?

Podle obchodních podmínek je stanoven nejzazší termín pro zrušení vaší účasti s garancí navrácení plné ceny na dobu 30 kalendářních dní před konáním kurzu. Storno můžete provést jednoduše po přihlášení na www.nikonskola.cz

Jestliže zrušíte svou účast v době 15–30 kalendářních dnů před konáním kurzu, bude vám navrácena částka snížená o storno poplatek, který činí 50 % z ceny kurzu. Při pozdějším stornování (14 a méně kalendářních dní před konáním kurzu) neobdržíte zpět žádnou finanční částku.

V obchodních podmínkách je uvedena informace o minimálním počtu účastníků. Co to znamená?

V případě nenaplnění kapacity kurzu na stanovenou minimální hranici počtu účastníků je možné kurz zrušit, nebo jej přesunout na jiný termín. Tato hranice je stanovena pro každý kurz zvlášť. V případě nenaplnění minimální kapacity budete nejpozději 5 dní před konáním kurzu informováni o jeho zrušení nebo přesunu na jiný termín. V případě, že nevyužijete nově vypsaný termín, bude vaše objednávka stornována a peníze vám budou vráceny na bankovní účet nebo účet platební karty, jejímž prostřednictvím jste kurz uhradili.

Vícedenní kurzy

Jaký je rozdíl mezi jedno- a vícedenními kurzy?

Vícedenní fotografické kurzy, které předáváme bez ubytování a dopravy nejsou definovány jako zájezd a proto jsou organizovány přímo společností Nikon. Ubytování si můžete rezervovat podle doporučení v instrukcích kurzu.

Vícedenní fotografické kurzy a expedice, v jejichž ceně je zahrnuto ubytování nebo doprava, organizuje cestovní kancelář jako zájezd nebo přímo hotel ve formě hotelového balíčku. Na těchto akcích zařizuje Nikon odborný program – lektory fotografických workshopů, přednášky, fotografickou techniku a objekty nebo modely na focení.

Jaký je další postup po přihlášení?

Po přihlášení do kurzu na webu www.nikonskola.cz vám přijde od společnosti Nikon potvrzení e-mailem. Následně vás bude kontaktovat organizátor kurzu - cestovní kancelář, nebo hotel, který s vámi vyřeší rezervaci, případnou smlouvu o zájezdu a úhradu ceny kurzu. Účastníci těchto kurzů se musí řídit obchodními podmínkami organizátora.

Komu se mám ozvat ohledně doplňujících informací?

Na otázky vám rádi odpovíme na adrese nikonskola.cz@nikon.com. Přesné informace ohledně ubytování a případné dopravy vám poskytne organizátor zájezdu nebo expedice, informace o odborném programu získáte od společnosti Nikon.

Platby

Je možné si zakoupit několik míst na jednom kurzu nebo si zakoupit více kurzů najednou?

V případě, že máte zájem o zakoupení kurzu pro skupinu, prosíme vás o zaslání požadavku e-mailem na nikonskola.cz@nikon.com.

V současné době není možný nákup více kurzů v jedné objednávce, na webu www.nikonskola.cz ale máte možnost zakoupit si tyto kurzy jednotlivě. Případně nás kontaktujte na nikonskola.cz@nikon.com.

Jsou možné množstevní slevy?

Pokud máte zájem o zakoupení většího množství fotografických kurzů, napište nám na e-mail nikonskola.cz@nikon.com.

Mohu zaplatit v hotovosti?

Zakoupení kurzu je možné bezhotovostně prostřednictvím platební brány Comgate na webu www.nikonskola.cz. K dispozici máte možnosti úhrady platební kartou, online platbu, platbu bankovním převodem a další.

V případě, že máte problém se zaplacením on-line, prosíme vás o zaslání zprávy na nikonskola.cz@nikon.com. Standardně v takových případech vystavujeme fakturu na úhradu převodem a provádíme rezervaci místa manuálně.

Má registrace na kurz nebo zaplacení kurzu bylo přerušené. Jak dokončím zakoupení vybraného kurzu?

Pokud jste po kliknutí na zakoupení kurzu prošli registrací (zadání jména a hesla), odeslali fakturační údaje, ale objednávku jste nedokončili, platba nebyla provedena nebo jste ji jakkoliv nedokončili, tak ji vytvote prosím znovu.

Mohu při platbě za kurz uplatnit benefitní poukázky od zaměstnavatele?

Rádi Vám vystavíme fakturu pro zaměstnavatele v rámci FKSP. Další bonusové programy od zaměstnavatele jako Flexi Pass, Bonus Pass, Dárkový Pass, Fokus Pass, Smart Pass atd. bohužel neakceptujeme.

Poukazy a slevy

Kde si mohu zakoupit dárkový poukaz a jaké nabízíte?

Pokud chcete udělat radost svým blízkým a obdarovat je dárkovým poukazem na workshop Nikon školy, nabízíme vám několik variant.

Na stránce https://nikonskola.cz/kurzy naleznete pod nabídkou kurzů tlačítko "Koupit dárkový poukaz". Po přihlášení nebo registraci máte na výběr poukazy v hodnotě 1 490 Kč (59 €), 1 890 Kč (75 €), 2 990 Kč (119 €), 3 490 Kč (137 €) nebo 3 990 Kč (158 €), nebo dárkové poukazy na konkrétní kurz s výběrem termínu. Takto objednané poukazy vám přijdou po zaplacení emailem v podobě PDF souboru, který si můžete vytisknout.

Pokud nemáte vybrán termín kurzu, nebo ještě není termín zveřejněn, nabízíme vám možnost objednat si dárkový poukaz na libovolný fotokurz, kde si obdarovaný zvolí termín později podle jeho preferencí. Objednávka je jednoduchá, stačí nám napsat žádost na nikonskola.cz@nikon.com a uvést název vybraného workshopu, dodací adresu a fakturační údaje. Rádi vám s výběrem vhodného kurzu poradíme. 

Získal jsem slevový kupon, jak ho mohu využít?

Po zvolení termínu kurzu a zaregistrování nebo po přihlášení vložíte v dalším kroku objednávky slevový kód poukazu do příslušného pole. Cenu aktualizovanou po uplatnění poukazu zaplatíte pomocí platební brány po odsouhlasení podmínek a vyplnění fakturačních údajů.

Co se stane, jestliže mám poukaz na částku vyšší, než je cena kurzu, který chci zakoupit?

Pokud si zakoupíte kurz, který má nižší cenu, než je hodnota vašeho poukazu, napište nám po zakoupení e-mail na nikonskola.cz@nikon.com. Vystavíme vám slevový kód na zbytkovou hodnotu poukazu.

Jaká jsou omezení slevových kódů?

Platnost poukazů a slevových kódů je časově omezena. Poukazy na procentuální slevu z ceny kurzu jsou omezeny maximální výškou slevy.

Skončila mi platnost poukazu, je možné jej refundovat?

Napište nám, prosím, svou žádost na e-mail nikonskola.cz@nikon.com.

Jak se přihlásit na termín kurzu po obdržení dárkového poukazu?

Registraci na termín kurzu při hodnotových poukazech a poukazech s volitelným termínem konání provede obdarovaný na www.nikonskola.cz tlačítkem "Koupit" u vybraného termínu. V objednávkovém formuláři vyplní slevový kód z dárkového poukazu, který vynuluje cenu. Po dokončení objednávky je obdarovaný registrován na zvoleném termínu kurzu.

Kurzy

Je v ceně občerstvení?

Na celodenních kurzech standardně poskytujeme účastníkům občerstvení a oběd v blízké restauraci. Na půldenních a kratších kurzech je nabízeno pouze občerstvení.

Držím dietu, budete to zohledňovat v nabídce stravy?

Prosíme o sdělení dietních nároků s dostatečným předstihem na nikonskola.cz@nikon.com.

Co si mám vzít na kurz s sebou?

V popisu každého kurzu je přesně specifikováno doporučené vybavení – fotoaparáty, příslušenství, někdy také vhodný oděv.

Je možné zapůjčit si fotoaparát na celou dobu konání kurzu?

Jestliže nemáte vlastní fotoaparát, napište nám předem na e-mail nikonskola.cz@nikon.com a my se vám pokusíme po dobu trvání kurzu zajistit zapůjčení vhodného fotoaparátu značky Nikon.

Kolik účastníků bude se mnou na kurzu?

Standardně je stanovena kapacita kurzu maximálně na 12 účastníků. Množství frekventantů se ale může lišit například podle obsahu kurzu, jeho složitosti nebo lokality konání.

Kolik zástupců Nikon školy se mi bude věnovat?

Každý kurz má hlavního lektora, odborného asistenta (promotéra) a další personál podle druhu kurzu – například to mohou být organizátoři, modelky, průvodci, kaskadéři, tanečníci nebo sportovci… 

Kde najdu detailní specifikace obsahu kurzu? A bude vždy naplněn celý program?

Na webu www.nikonskola.cz najdete detailní popis náplně kurzu s dalšími instrukcemi pro účastníky. Naši lektoři standardně zjišťují při představení účastníků úroveň jejich znalostí a dovedností, a podle toho upraví aktuální obsah kurzu, popřípadě podle zájmu účastníků zahrnou další problematiku.


Kdy se mám na kurz dostavit?

V popisu každého kurzu je vyznačen čas příchodu účastníků.

Mám určité zdravotní omezení, bude mi to bránit v účasti na kurzu?

Prosíme, abyste nám s předstihem oznámili své zdravotní omezení, které může bránit v účasti na kurzu (např. invalidní vozík...). Při přípravě kurzu učiníme maximum pro to, abyste si kurz užili ve stejné pohodě jako další účastníci.

Uživatelský účet na www.nikonskola.cz

Jaké možnosti přináší přihlášení na www.nikonskola.cz?

Přihlášený uživatel může spravovat, případně stornovat zakoupené kurzy. Po dokončení kurzu může účastník na svůj profil nahrát tři fotografie, které posléze ohodnotí lektor kurzu. Tyto fotografie bude účastník moci veřejně sdílet v podobě portfolia, se zobrazením absolvovaných kurzů. Připravujeme soutěže a výhody pro aktivní klienty.

Získám také zpětnou vazbu k fotografiím, které jsem pořídil v kurzu?

Účastník může své tři nejlepší snímky z kurzu nahrát na svůj profil. Tyto fotografie bude hodnotit lektor daného kurzu.

Kde všude se budou zobrazovat moje fotografie, které jsem pořídil na kurzu a poté nahrál na svůj profil na www.nikonskola.cz?

Fotografie, které nahrajete ve svém profilu po přihlášení na www.nikonskola.cz, se budou zobrazovat ve vašem veřejném profilu. Můžete je sdílet jako své portfolio se seznamem absolvovaných kurzů. Nejlepší fotografie od účastníků se mohou zobrazit v popisu kurzu, nebo u prezentace kurzu na jiných místech. Vždy však s uvedením jména autora.

Novinky

Mohu se přihlásit k odběru informací o nových kurzech?

Ve spodní části webu www.nikonskola.cz naleznete místo pro přihlášení k odběru informací. Budou vám zasílány informace o nových kurzech, prezentacích, nebo jiná reklamní sdělení společnosti Nikon.

Nechci dostávat upozornění e-mailem, mohu odběr novinek odhlásit?

Odkaz na zrušení odběru novinek naleznete v e-mailovém newsletteru.

Nespokojenost

Chci vyjádřit nespokojenost s organizací, obsahem nebo průběhem kurzu. Jak to mohu učinit?

Nejlepší je obrátit se s výhradami na lektora nebo pracovníka společnosti Nikon už během konání kurzu, abychom mohli sjednat okamžitou nápravu.

Reklamace budou vyřizovány individuálně na základě písemného oznámení na adresu organizátora.

Jestliže jste nenašli požadované informace, napište nám, prosím, svůj dotaz na adresu nikonskola.cz@nikon.com