Tým Nikon školy

Stejně jako věnujeme velké úsilí přípravě jednotlivých kurzů, pečlivým výběrem prochází také naši lektoři. Díky tomu máte jistotu, že vám budou své znalosti předávat fotografové s dlouholetou praxí, kteří dokonale ovládají a znají fototechniku Nikon, a zároveň mají zkušenosti také s lektorováním či školením uživatelů fotoaparátů a příslušenství této značky. Přátelský, osobní přístup lektorů, spolu s inspirativní atmosférou na kurzech, nejsou bonusem navíc, nýbrž naprostou samozřejmostí.

Petr Jan Juračka

Vědecký pracovník a fotograf na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Velká část jeho práce se odvíjí od vědecké mikro a makrofotografie. Mezi jeho nejoblíbenější techniky zobrazování přírody patří skládaná světelná a elektronmikroskopická mikrofotografie, makrofotografie, časosběrná a letecká videa, pořízená rádii řízenými drony, či fotografování s použitím externích blesků a vlastnoručně vyrobeného příslušenství. V posledních letech se profesionálně věnuje také videu a časosběrným technikám.


Bio

Petr Jan Juračka spolupracoval jako fotograf na projektech Prirodovedci.cz, NF Neuron; externě fotil pro Zoo Praha. Působil jako lektor fotografických workshopů pod záštitou Českého Švýcarska o.p.s., Národního Institutu pro další vzdělávání a Centra FotoŠkoda, jehož je také reklamní tváří. Za svou tvorbu získal zlatou medaili na International Photography Awards USA, stříbrnou na Px3 Paris a bronzovou na FIAP Youth Biennale. V roce 2014 obdržel cenu Prima Zoom a Nadace Neuron za nejlepší popularizační vědecké video a cenu Camera Magna časopisu FotoVideo za přínos v oblasti popularizace fotografie. Získal také druhé a třetí ocenění za cestovatelské projekce ze soutěžního přednáškového festivalu Caminos v Karlových Varech, dále se umístil na druhém místě v republikovém finále popularizátorů vědy FameLab.Má za sebou přes dvacet autorských a přes třicet skupinových výstav, je autorem či spoluautorem více jak čtyřiceti popularizačních časopiseckých článků o fotografii, cestování či přírodních vědách.

Používaná technika

Nikon D810, D500, D610 objektivy AF-S Nikkor 28 mm F1,8G, AF-S Nikkor 50 mm F1,8G, AF Nikkor 180 mm F2,8D ED-IF, AF-S DX Nikkor 12–24 mm F4G ED-IF

Nikon 1 J1

Nikon Coolpix A

Nikon Speedlight SB-900, SR200

Vojtěch Kubec

Vojtěch fotografuje již od dětství. Po studiích na vysoké škole se jako muzikant a milovník improvizace začal velmi intenzivně věnovat fotografování koncertů pro různé hudební weby – už tehdy s digitální zrcadlovkou Nikon. Velmi záhy získal neocenitelné zkušenosti s ovládáním špičkové techniky, ale také cit pro zachycení nejzajímavějších okamžiků a praxi v rychlém zpracování fotografií. Teorii a technice fotografování se učil jak od svého otce – malíře a fotografa, tak od svých budoucích kolegů Pavla Scheuflera a Michaela Juráka. Jeho velkou vášní je také bubnování a focení nočních fireshow, která budou vedle koncertní a street fotografie jedním z témat jeho první autorské výstavy. Panoramatické snímky Vojtěcha Kubce jsou součástí vyhlídky na rozhledně Bolfánek v Plzeňském kraji.

Bio

Fotograf a zároveň muzikant, to je zajímavé spojení dvou uměleckých oblastí, v nichž o inspiraci není nouze. Vojta Kubec se snaží fotografii a dění kolem muziky propojit, usiluje o zachycení nejlepších momentů na pódiu i v diváckém kotli. Protože rád improvizuje a vyhledává okamžiky, kdy je třeba pohotově reagovat na stále se měnící situaci, patří mezi jeho další oblíbené žánry také reportážní a street fotografie. Dlouhodobě spolupracuje s firmou Nikon a Centrem Fotoškoda jako promotér a lektor fotografických kurzů.

Používaná technika

Nikon D700 s objektivy AF Nikkor 20 mm F2,8D, AF-S Nikkor 28 mm F1,8G, AF-S DX Nikkor 35 mm 1,8G, AF Nikkor 50 mm F1,8D, AF Nikkor 85 mm F1,8D, AF Nikkor 180 mm F2,8D IF-ED, AF-S Nikkor 16–35 mm F4G VR

Nikon FM2 s objektivy AiS Fisheye-Nikkor 16 mm F2,8D, Nikkor Ai 35 mm F2,8, Nikkor Series E 50 mm F2, Micro-Nikkor AiS 55 mm F2,8, Nikkor AiS 135 mm F2,8

Nikon 1 V1 a 1 Nikkor 10 mm F2,8

Nikon Coolpix A

Filip Barták

Filip Barták je technickým specialistou ve firmě Nikon – náplní jeho práce je především poradenství a školení týkající se nových produktů značky Nikon. Mezi jeho oblíbené fotografické žánry patří makrofotografie, sportovní fotografie, produktová a ateliérová tvorba. Vede kurzy určené jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům.

Bio

Filip Barták má za sebou dlouholetou praxi v oboru digitální i klasické fotografie, spolupracoval s webovými magazíny i tištěnými časopisy. V současnosti se věnuje převážně sportovním reportážím. S oblibou fotografuje sponzorovaná golfová utkání, mnohé jeho snímky byly publikovány. Dříve provozoval, a také pronajímal, ateliér vybavený pro portrétní, figurální a produktovou fotografii. Ve své práci se snaží maximálně zužitkovat dostupné fotografické příslušenství, jako jsou externí blesky, ateliérové vybavení a další. V poslední době se věnuje také natáčení videa digitálními zrcadlovkami a zajímá se o téma využití RC techniky při záznamu fotografií a videa. Jeho velkým koníčkem je stará analogová technika, hlavně střední formát.

Používaná technika

Nikon D810 s objektivy AF-S Nikkor 20 mm F1,8G ED, AF-S Nikkor 35mm F1,8G ED, AF-S Nikkor 85 mm F1,8G, AF-S Nikkor 80–400 mm F4,5–5,6G ED VR

Nikon Coolpix A

Nikon 1 V1 s objektivem 1 Nikkor VR 10–100 mm F4,5–5,6 PD-ZOOM

Richard Černohorský

Rodák z Liptovské Tepličky na Slovensku. Nadšenec do astrofotografie. Fotografování galaxií a vesmírných mlhovin mu nedá spát. Richard je absolventem dvouletého Astronomického kurzu v Štefánikově hvězdárně v Praze a redaktorem ephoto.sk, kde vzdělává a motivuje začátečníky v oboru astrofotografie.

Bio

Richard Černohorský je absolventem ČVUT v Praze. Fotografovaní se začal věnovat v roce 2010, nejdřív jako krajinář. Jeho nejoblíbenější lokalitou – odkud také pochází – jsou Nízké Tatry. Asi díky zdejším výtečným nočním podmínkám velmi brzy propadl astrofotografii. Přestože tento žánr vyžaduje velké odhodlání a trpělivost, při každé vhodné příležitosti vyráží na tmavá místa naší republiky. Je velkým fanouškem techniky, a část vybavení si dokonce sám sestrojil. Za svůj největší úspěch považuje instalaci chlazení snímače do svého fotoaparátu. V současnosti je spolupracovníkem Štefánikovy hvězdárny v Praze a redaktorem portálu ePhoto.sk, kde se snaží předávat své zkušenosti začátečníkům.

Používaná technika

Nikon D7000

Nikon D810A

AF-S Nikkor 24 mm F1,4G ED

AF-S Nikkor DX 35 mm F1,8G

AF-S Nikkor 300 mm F4,0E PF ED VR

AF-S Nikkor DX 16–85 mm F3,5–5,6G ED VR

Tomáš Hulík

Tomáš Hulík je slovenský přírodovědec, dokumentarista a wildlife fotograf. Je ambasadorem společnosti Nikon a členem Asociacie profesionálních fotografů SR.

Bio

Absolvent Fakulty přírodních věd Univerzity Komenského. Založil a vedl vědeckou organizaci LENS, spolupracoval na vědeckých a fotografických expedicích v Rusku, Sakhalinu, Borneu, Malajsii, Jižní Korei, Indonésii, Mongolsku a Keni. Pracuje ve filmovém světě jako režisér, kameraman a producent. Podílel se na filmech vysílaných na ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. Další známe filmy: Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase, Návrat Rysov, Král nebes - orel skalní, Cesty Slovenskom. Jeho fotografie z divočiny jsou zveřejňované v magazínech National Geographic, GEO, Wildlife, Universum a v dalších. Skvělý wildlife kameraman, fotograf a cestovatel Tomáš Hulík se stal v roce 2016 ambasadorem společnosti Nikon na Slovensku.

Používaná technika

Nikon D810, Nikon D4, Nikon D500 a objektívy: AF-S NIKKOR 14-24MM F/2.8G ED, AF-S NIKKOR 28-300MM F/3.5-5.6G ED VR, AF-S VR MICRO-NIKKOR 105MM F/2.8G IF-ED, AF-S NIKKOR 200-400MM F/4G ED VR II, AF-S NIKKOR 200 – 500 MM F/5,6E ED VR, AF-S NIKKOR 600MM F/4G ED VR, AF-S NIKKOR 24 – 70 MM F/2,8E ED VR

František Ortmann

Držitel několika ocenění CZECH PRESS PHOTO poslední získal za 1.místo Zlaté oko v kategorii Lidé ,o nichž se mluví. Samostatná retrospektivní výstava portrétů ve Sbírce moderního umění Národní galerie. Věnuje se fotografování gastronomie a úzce spolupracuje v tomto oboru s magazínem BarLife, pivovary Budějovický Budvar, Staropramen a několika významnými restauracemi. Již šest let fotografuje příběhy spojené s tetováním ,přímo k tomuto projektu vytvořil web www.tattoo-names.com a vydal stejnojmenou knihu portrétů, fotografie z tohoto projektu představil na několika výstavách po celé republice, které shlédlo několik tisíc návštěvníků.

Řadí se k nejmladším samostatně vystavujícím fotografům v Národní galerii (ve 33 letech zde vystavil více než 50 velkoformátových portrétů).

BIO

V posledních letech se zaměřuje převážně na studiovou a reportážní fotografii, z jeho fotoaparátu spatřily světlo světa fotografie mnoha osobností. S fotografiemi Ortmanna se setkáme na nosičích umělců české i slovenské scény, např.u Karla Gotta, hudební skupiny Lucie a Kabát, Hany Hegerové, Leony Machálkové, D.M.I.B., NO NAME, Wanastovi Vjecy .Velmi podstatnou část zaujala v jeho profesním životě fotografie divadelní. Exkluzivně fotograficky zaznamenal muzikály Monte Cristo a Johanka z Arku. Na půdě Státní opery Praha fotografoval inscenace jako je Polský žid, Adriana a Modrovous, La Traviata, Aida, Don Giovanni, Cirkus Terra, Sloní muž, z baletu Hamlet a Novosvětská a řadu dalších. Dokumentoval operní dění v Národním divadle v Praze, kde exkluzivně fotografoval několik desítek inscenací od Prodané nevěsty po Dona Giovanniho. V roce 2006 vydalo Národního divadlo publikaci Ring, fotografickou retrospektivu projektu Prsten Nibelunguv od Richarda Wagnera, kde František uveřejnil mnoho ze sv‎ých fotografií a získal za ně významné ocenění od GIP. Již sedm let dokumentuje festival nového cirkusu Letní Letná.

Libor Vaicenbacher

Liborova cesta k fotografii živé přírody vykrystalizovala z jeho celoživotního zájmu o přírodu a učitelství biologie, které ho živí. Fotografii Libor chápe nejen jako výtvarnou disciplínu, ale s ohledem na jeho profesi jako cenný informační kanál. Jeho cílem je přiblížit divákovi estetickou formou to, co by zůstalo jeho očím běžně skryto. Hlavním tématem jsou ptáci, za kterými Libor cestuje po celém světě a zejména pak do tropů Střední a Jižní Ameriky. Liborovy snímky lze shlédnout na cestovatelských a ornitologických přednáškách, v tištěných (Vesmír, Příroda, Téma aj.) a webových publikacích (National Geographic). Jeho práce je od počátku spojena s technikou Nikon, ať již se jedná o fotografické vybavení, ale i dalekohledy a mikroskop.

Bio

Vystudoval PdF UP obor učitelství. Během svého postgraduálního studia se věnoval zkoumání vlivu cizokrajných, uměle zakládaných blahovičníkových plantáží na druhovou rozmanitost ptáků jihoamerických And. V Kolumbii, Peru a zejména Ekvádoru strávil více než rok a půl života. Během té doby zkoumal, nahrával a také fotografoval jejich skryté (nejen) ptačí obyvatele. Některé druhy byly takto zachyceny fotoaparátem vůbec poprvé ve svém přirozeném prostředí. Kromě fotografování a studia ptáků, pracuje Libor příležitostně jako průvodce po zemích Jižní Ameriky, ale také Jihoafrické Republice, Lesothu, Swazijsku, Botswaně, Zimbabwe a Namibii. Jeho současný profesní život je spjat s výukou Biologie na Gymnáziu a ZŠ pro sluchově postižené, v Praze.


Používaná technika

Nikon D750, D500 s objektivy AF-S Nikkor 28 mm F1,8G, AF-S Nikkor 50 mm F1,8G, AF-S Nikkor 70–200 mm F2,8G ED VR, Nikon 200-500mm f/5,6 E ED VR

Nikon Coolpix A

Nikon Speedlight SB-900, SB-800

Dalekohled Nikon monarch 8x42

Mikroskop Nikon EZ-micro stereoscopic microscope

Marek Holoubek

Svůj první fotoaparát si pořídil už v 16 letech a tomuto koníčku úplně propadl. Jakožto samouk se snažil na vše přijít svou cestou a tak začínal na krajinách a fotografování různých společenských akcí. Jako jeden z mnoha se posléze ocitl v posluchárně vysoké školy se zaměřením na ekonomii. I když ho ostatní nabádali k opaku, rozhodl se nenásledovat kroky a rady svého okolí. A tak šel studovat reklamní fotografii, kterou vystudoval a živí se jí. Oblíbeným tématem pro něj zůstala krajinářská fotografie, ale osobní vášeň objevil v koncertní fotografii. Spojení hudby a obrazové složky dává Markovi největší smysl

Bio

Marek vystudoval VOŠ Michael, obor reklamní fotografie, kde se zdokonalil v řemeslu. Jeho kroky zde vedli například Vladimír Kozlík, Antonín Kratochvíl nebo Tomáš Třeštík. Účastnil se několika studentských výstav a jeho tvorba visela na výstavě Prague Photo. Volnomyšlenkářství a fotografie je skvělé spojení dvou životních stylů, které nabízejí obrovskou svobodu a inspiraci. To se snaží zkombinovat i při své tvorbě, když zachycuje výjimečné okamžiky koncertních akcí či velkých životních událostí. Dlouhodobě pracuje s firmou Centrum FotoŠkoda, kde si rozvíjel znalosti o fotografické technice. V Centru FotoŠkoda si ho všimla společnost Nikon a dala mu tak příležitost stát se jejím promotérem a lektorem fotografických kurzů.

Používaná technika

D300s, D500
AF-S Nikkor 20 mm f/1,8G ED , AF-S DX Nikkor 35 mm f/1,8G , Nikkor 85/1.8 D AF

Lucie Vysloužilová

Lucie je portrétní a fashion fotografkou, i když úplně ji zaškatulkovat do jednoho žánru nelze. Focení miluje od první chvíle, kdy držela fotoaparát a vše okolo bylo jen koníčkem. Od té doby ušla dlouhou, zpočátku nelehkou, cestu plnou krásných projektů, nových vazeb a poznání. Při focení se intenzivně soustředí na osobnost fotografované osoby, snaží se na chvíli stát její součástí, “nacítit se" a zachytit ji v nejkrásnější, nejzajímavější poloze. Její portréty se vyznačují přirozeností a nenuceným uměleckým dojmem. Luciiným velmi charakteristickým prvkem je zachycení pohybu. 

BIO

Lucie vystudovala Mediální a komunikační studia na Karlově univerzitě, její cesta k profesionální kariéře tedy nevedla přes fotografickou školu, ale přes volání k něčemu, co bude prací a koníčkem zároveň. V roce 2011 odjela do Kalifornie na kurz instruktorky bikram jogy a právě tuhle cestu považuje za zásadní milník ve svém dalším směřování k fotografii. Během 6 let se postupně profilovala z rodinných a lifestyle portrétů k fashion a komerční fotografii, která teď tvoří převážnou část její tvorby. V loňském roce například pracovala na krásném projektu pro České dráhy u příležitosti letošních 100 let republiky. A protože se spolupráce osvědčila, letos ji oslovili na další projekt znovu.

Zásadní je pro Lucii práce s lidským subjektem, dostat se pod slupku, najít krásu jedince, ukázat mu sama sebe tak, jak se třeba ani nezná a především vložit do fotografie příběh, dynamiku, emoci. Zachycení pohybu je pro Luciinu tvorbu charakteristické a bylo také nosným tématem první výstavy s názvem New York Vibes (2016), kde se objevily tanečnice, baletky a jogínky v prostředí města měst. Na začátku roku 2018 se vášnivě vrhla na projekt Jsem unikát, který byl k vidění v dubnu téhož roku v Nikon Photo Gallery.

Používaná technika

Fotoaparát: Nikon D750

Objektivy: Nikon 85mm f/1.8 AF-S NIKKOR G, Nikon 50mm f/1.8AF-S NIKKOR G, Nikon 35mm f/1.4 AF-S NIKKOR G, Nikon 20mm f/1.8 G ED

Miloš Novák

Talentovaný a zkušený kuchař, milovník dobrého jídla a vína. Nově také kuchařem a food stylistou v rámci kurzu Fotografování jídla a food styling s Františkem Ortmannem., kde připravuje jak chutné, tak i vizuálně zajímavé delikatesy na fotografování. 

BIO

Miloš Novák už od mládí toužil po tom stát se kuchařem a vaření je pro něj dodnes srdeční záležitostí. 20 let úspěšně provozoval rodinnou restauraci se specializací na zvěřinu. Používá sezónní suroviny a suroviny od lokálních dodavatelů. Rád připravuje českou kuchyni v moderním pojetí, stejně tak jako středomořskou kuchyni. Rád cestuje a objevuje nové chutě, je milovníkem dobrého vína. V současné době pracuje jako sous-chef v restauraci Dvůr Perlová voda.

Lenka Hatašová

„Mnoho fotografů vůbec neví, že slovo fotografie znamená ‚malba světlem‘," říká Lenka. A přesně malování světlem ve stylizovaném portrétu se Lenka věnuje v posledních letetch. Její fotografie tak zdobí titulní stránky magazínů, přebaly autobiografických knih, kalendáře, obaly desek českých zpěváků či kapel nebo například fotografické vizuály k televizním kampaním.

BIO

Lenka Hatašová (1969) prošla s fotoaparátem v ruce válečným bojištěm na Balkáně, zeměmi severní i střední Ameriky i tenisovými kurty slavného grandslamu. V posledních letech se věnuje portrétu a stylizaci, fotografuje zejména osobnosti české kultury, politiky a sportu. Její doménou je malba světlem a stínem, což je vlastně skutečný význam slova fotografie. Od roku 2016 je Ambassadorkou značky Nikon, v témže roce představila v pražské Nikon Photo Gallery svůj projekt pětapadesáti portrétů s názvem "V jiném světle". Navrací se i k dokumentární fotografii, zejména při svých cestách po světě i v monotematických reportážích jako v případě Izraele, USA, Kuby atd.

Používaná technika

Fotoaparáty: Nikon D3X, Nikon D850, Nikon Z7

Objektivy: Nikkor 24-70mm f/2,8, Nikkor 85mm f/1,4, Nikkor 58mm f/1,4, Nikkor 35mm f/1,4

Barbora Reichová

Mezi špičkovými sportovními fotografy není mnoho žen, nicméně Bára už deset let jasně ukazuje, že zachycení sportovních okamžiků v jejich dynamice a akčnosti není výlučně mužskou doménou.
Po studiu na střední fotografické škole byla její touha po fotografování tak veliká, že nedokončila následující studium zaměřené na muzejnictví, a přes krátkou zkušenost s prací fotolaborantky a učitelky praktického vyučování na Střední fotografické škole v Praze Vysočanech, se dostala k tomu, co ji už od dětství fascinovalo nejvíce. Ke sportovní fotografii. Spojila tak dvě svoje vášně- sport, který od dětství nejen milovala, ale také ho aktivně provozovala, a fotografii. Sama hrála basketbal a další sporty. Například ve florbalovém týmu odehrála několik extraligových sezon. Díky aktivnímu sportování získala přirozený cit pro předvídání akce na hřišti nebo v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna z klíčových dovedností. Za fotografií šla cílevědomě a trpělivě už od mládí, aby se v roce 2008 stala v pouhých třiadvaceti posilou do té doby ryze mužského týmu fotografů Deníku Sport. Jako fotografka jediného českého sportovního deníku pak během jedenácti let se svými Nikony navštívila řadu prestižních sportovních událostí po celém světě, včetně Olympijských her ve Vancouveru, Soči, Riu a Pchjongčchangu.

Má za sebou také řadu zápasů NHL a NBA, mistrovství světa v hokeji, biatlonu i duely české fotbalové reprezentace na Euru. Pro Báru nejsou důležité jen okamžiky vítězství. Sport se snaží zachytit kreativně, výtvarným a často minimalistickým způsobem. Významnou roli v jejím fotografickém vidění sportovního světa hrají pro mnoho běžných diváků přehlédnutelné linie, barvy, světlo a stín. V posledních letech jsou její doménou také portrétní fotografie sportovců.
V roce 2018 slavila vítězství v soutěži Sportovní fotografie roku v kategorii "portrét" s fotografií zarostlého kapitána národního týmu, hokejisty Jakuba Voráčka. Za další snímky byla oceněna v soutěži Czech Press Photo, její tvorba zaujala i prestižní mezinárodní agenturu Getty Images. Bára se probojovala do výběru 10 sportovních fotografek z celého světa, ucházejících se o fotografickou stáž v této agentuře. je držitelkou ceny Fair Play, jíž pravidelně uděluje český olympijský výbor. Pátým rokem také přednáší na Akademii žurnalistiky a nových médií.
I přesto, že se její tvorba nyní i díky studiu na Institu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě více rozšiřuje například směrem k dokumentu, sportovní fotografie pro ni zůstává volbou číslo jedna.

Josef Marek

Pepa je studentem Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Dlouhodobě spolupracuje s Petrem Janem Juračkou, kterému dělal asistenta u fotografií z depozitáře Národního Muzea. V současné době je produktovým specialistou firmy Nikon a asistentem na našich fotografických kurzech. Mimo jiné se také věnuje fotografování přírody, koncertů a sportovních akcích, např. Vítkovská 10.

BIO

Začínal s focením již od dětství. Nejprve s kompakty a telefonem, ale to mu brzy přestalo stačit a přešel k digitálním zrcadlovkám Nikon, které mu v kombinaci se širokou škálou objektivů nabízely možnosti, které hledal. Při studiu na vysoké škole se začal věnovat fotografování přírody a života kolem sebe více intenzivně. Teoretickým a praktickým technikám fotografování se učil od Petra Jana Juračky, Libora Vaicenbachera, ale i od svého budoucího kolegy Filipa Bartáka. Pepovou velkou vášní je focení koncertů, kde se nedá vše precizně připravit a je potřeba rychle a kreativně reagovat na měnící se situace, bez čehož nejde zachytit ten pravý moment.

Používaná technika

Fotoaparáty: Nikon D500, Nikon D5500

Objektivy: AF DX NIKKOR-Fisheye 10.5 mm f/2.8G ED, AF-P DX NIKKOR 10-20 mm f/4.5-5.6G VR, AF-S NIKKOR 20 mm f/1.8G, AF-S DX NIKKOR 35 mm f/1.8G, AF-S Micro NIKKOR 60 mm f/2.8G ED, AF-S NIKKOR 70-200 mm f/2.8G ED VRII, AF-P DX NIKKOR 70-300 mm f/4,5-6,3G ED VR, AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR

Denis Fueco

Profesionální svatební a párový fotograf. Za fotografií hodně cestuje a má za sebou několik workshopů nejen v ČR. Denisova klientela je z celého světa.BIO

Od roku 2003 se věnuje profesionální fotografii. Je za tím osobní příběh, když začal s focením novorozených dětí a od té chvíle ho začalo bavit zachycování nových členů rodiny, rodiny a radosti kolem toho. Pak si řekl, proč nezačít fotit celý životní příběh. Všechno začíná propojením života dvou lidí, kteří se časem vezmou, následně založí rodinu a příběh se rodí... K tomu se přidalo focení přátel a vzpomínek. Zachycení momentu a emocí lidského života je pro Denise to hlavní.

Ondřej Uhlíř

Fotograf a nadšenec do focení přírody, zvířat a především psů. Milovník cestování a dobré kávy.

BIO

Jsem fotograf přírody, hlavně tedy psů. Jsem také pořadatel kurzů a workshopů zaměřených na fotografování psů a úpravy fotografií v programu Adobe Lightroom. Mými kurzy prošlo již více než 500 účastníků a já jsem udělal vše pro to, aby byli všichni spokojení. Focení psů a psích sportů se věnuji od roku 2008. V roce 2013 jsem se poprvé podíval do tropů a propadl fotografii přírody (takže už to nejsou jen psi). Pracuji jako manažer a konzultant v oblasti IT podpory. Jsem také pejskař a nejčastěji mě můžete potkat na dogfrisbee závodech s foťákem a pivem v ruce. Mám rád dobrou kávu, syrové maso, gin s tonikem, pivo v téměř neomezeném množství, hloupé vtípky, ještěrky, hady a svůj Nikon. Jsem pyšný majitel border kolie Juno a kdyby to jen trochu šlo, tak pořád jen cestuju, jím a fotím.

Na konci osmdesátých let minulého století jsem se neztožňoval s
komunistickým režimem a chtěl jsem se proto státi knězem. Teologickou
vysokou školu mi ale režim nedovolil. Cesty mě tedy zavedly do Maroka,
kde jsem propadnul vášni, kterou měli na genu i moji předkové.
Kuchařství. Nakonec se mojí kazatelnou stala kuchyně. Po návratu domů
již v časech takřka revolučních jsem se ještě jednou pokusil o studia, ale
vír událostí mě již nepustil. Začal jsem užívat svobody. Podnikat, cestovat
a vařit. 

Nabitých zkušeností jsem využil v pokračování kariéry šéfkuchaře.
Stal jsem se i lektorem vaření, kde v kuchařských školách předávám svoje
znalosti dále. Na Slovensku jsem v síti Trinity Hotels vybudoval kuchařskou
školu Foodie. V současnosti jsem angažován jako rodinný-osobní
šéfkuchař. Mým snem je malá venkovská restaurace s vlastní farmou a
velmi poctivou kuchyní.

František Holeček zastává již 3 roky na českém trhu post ambasadora filipínského rumu Don Papa a odborníka na mixery Fever-Tree. Jako profesionální barman má 16 let praxe a působil jako barman v Tretter’s baru. Následně jako šéf barman pomáhal otevřít pražský Black Angel’s bar, který se jako první bar z ČR dostal do The World’s  50 best bars a zatím byl jako jediný český bar byl nominovaný několikrát po sobě mezi nejlepší koktejlové bary světa na Tales of the Cocktail v New Orleans. František má na svém kontě také realizaci stovky cateringových akcí a eventů. 

Dlouhá praxe za barem ve mně vypěstovala lásku k tomuto řemeslu a všemu, co k němu patří. Já osobně miluji rum, protože s ním každý den objevím něco nového. Říká se, že pokud děláš, co máš rád, jsi svobodný - a s Don Papa to platí bezezbytku.“