Tým Nikon školy

Stejně jako věnujeme velké úsilí přípravě jednotlivých kurzů, pečlivým výběrem prochází také naši lektoři. Díky tomu máte jistotu, že vám budou své znalosti předávat fotografové s dlouholetou praxí, kteří dokonale ovládají a znají fototechniku Nikon, a zároveň mají zkušenosti také s lektorováním či školením uživatelů fotoaparátů a příslušenství této značky. Přátelský, osobní přístup lektorů, spolu s inspirativní atmosférou na kurzech, nejsou bonusem navíc, nýbrž naprostou samozřejmostí.

Petr Jan Juračka

Vědecký pracovník a fotograf na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Velká část jeho práce se odvíjí od vědecké mikro a makrofotografie. Mezi jeho nejoblíbenější techniky zobrazování přírody patří skládaná světelná a elektronmikroskopická mikrofotografie, makrofotografie, časosběrná a letecká videa, pořízená rádii řízenými drony, či fotografování s použitím externích blesků a vlastnoručně vyrobeného příslušenství. V posledních letech se profesionálně věnuje také videu a časosběrným technikám.


Bio

Petr Jan Juračka spolupracoval jako fotograf na projektech Prirodovedci.cz, NF Neuron; externě fotil pro Zoo Praha. Působil jako lektor fotografických workshopů pod záštitou Českého Švýcarska o.p.s., Národního Institutu pro další vzdělávání a Centra FotoŠkoda, jehož je také reklamní tváří. Za svou tvorbu získal zlatou medaili na International Photography Awards USA, stříbrnou na Px3 Paris a bronzovou na FIAP Youth Biennale. V roce 2014 obdržel cenu Prima Zoom a Nadace Neuron za nejlepší popularizační vědecké video a cenu Camera Magna časopisu FotoVideo za přínos v oblasti popularizace fotografie. Získal také druhé a třetí ocenění za cestovatelské projekce ze soutěžního přednáškového festivalu Caminos v Karlových Varech, dále se umístil na druhém místě v republikovém finále popularizátorů vědy FameLab.Má za sebou přes dvacet autorských a přes třicet skupinových výstav, je autorem či spoluautorem více jak čtyřiceti popularizačních časopiseckých článků o fotografii, cestování či přírodních vědách.

Používaná technika

Nikon D810, D500, D610 objektivy AF-S Nikkor 28 mm F1,8G, AF-S Nikkor 50 mm F1,8G, AF Nikkor 180 mm F2,8D ED-IF, AF-S DX Nikkor 12–24 mm F4G ED-IF

Nikon 1 J1

Nikon Coolpix A

Nikon Speedlight SB-900, SR200

Michael Jurák

Dlouholetý, nadšený fotograf se zájmem o digitální i klasickou fotografii. Patří mezi špičkové odborníky na fototechniku značky Nikon. V této společnosti také pracuje jako školitel. Pravidelně přednáší na tiskových konferencích, kde profesionálům a novinářům prezentuje novinky ze světa fototechniky Nikon. Vede kurzy fotografování a workshopy pro začínající i pokročilé fotografy po celé České republice a na Slovensku.

Bio

Michael Jurák je zkušeným svatebním fotografem, v poslední době ho však také zaujalo téma vztahu člověka a prostředí, převážně městského, v němž žije. Zabývá se také černobílou fotografií na pomezí portrétu, reportáže a street fotografie. Při snímání krajiny se nesnaží zachytit velké celky, jeho vášní je totiž charakteristický detail. Dlouho se věnoval makrofotografii obojživelníků (rosnička zelená) v jejich přirozeném prostředí v okolí slepých ramen řeky Moravy. Michael je dlouholetým členem fotoklubu Okamžiky ve Zlíně. Své snímky prezentoval na více než deseti společných výstavách v České Republice a ve Francii. Dvě autorské výstavy věnoval krajině rodné, jihovýchodní Moravy (My way) a milované jižní Francii (Les Fenetres). Často se účastní fotosoutěží v České a Slovenské Republice i na mezinárodních fotografických salónech. Publikuje v odborných časopisech a na internetu. Vedle digitální techniky pracuje také s klasickým filmem. V rámci vlastního projektu používá též dírkovou komoru a instantní technologie.

Používaná technika

Nikon Df a D3 s objektivy AF-S Nikkor 20 mm F1,8G, AF-S Nikkor 35 mm F1,8G, AF-S Nikkor 50 mm F1,8G, AF-S Nikkor 85 mm F1,8G, AF-S Micro-Nikkor 60 mm F2,8G ED, AF-S Nikkor 70–200 mm F4G

Nikon FM2 s objektivem AF Nikkor 24 mm F2,8D

Nikon F100 s objektivem AF Zoom-Nikkor 35–70 mm F2,8D

Nikon Coolpix A

Blesky Nikon Speedlight SB-800, SB-700, SB-910 a SB-26

Vojtěch Kubec

Vojtěch fotografuje již od dětství. Po studiích na vysoké škole se jako muzikant a milovník improvizace začal velmi intenzivně věnovat fotografování koncertů pro různé hudební weby – už tehdy s digitální zrcadlovkou Nikon. Velmi záhy získal neocenitelné zkušenosti s ovládáním špičkové techniky, ale také cit pro zachycení nejzajímavějších okamžiků a praxi v rychlém zpracování fotografií. Teorii a technice fotografování se učil jak od svého otce – malíře a fotografa, tak od svých budoucích kolegů Pavla Scheuflera a Michaela Juráka. Jeho velkou vášní je také bubnování a focení nočních fireshow, která budou vedle koncertní a street fotografie jedním z témat jeho první autorské výstavy. Panoramatické snímky Vojtěcha Kubce jsou součástí vyhlídky na rozhledně Bolfánek v Plzeňském kraji.

Bio

Fotograf a zároveň muzikant, to je zajímavé spojení dvou uměleckých oblastí, v nichž o inspiraci není nouze. Vojta Kubec se snaží fotografii a dění kolem muziky propojit, usiluje o zachycení nejlepších momentů na pódiu i v diváckém kotli. Protože rád improvizuje a vyhledává okamžiky, kdy je třeba pohotově reagovat na stále se měnící situaci, patří mezi jeho další oblíbené žánry také reportážní a street fotografie. Dlouhodobě spolupracuje s firmou Nikon a Centrem Fotoškoda jako promotér a lektor fotografických kurzů.

Používaná technika

Nikon D700 s objektivy AF Nikkor 20 mm F2,8D, AF-S Nikkor 28 mm F1,8G, AF-S DX Nikkor 35 mm 1,8G, AF Nikkor 50 mm F1,8D, AF Nikkor 85 mm F1,8D, AF Nikkor 180 mm F2,8D IF-ED, AF-S Nikkor 16–35 mm F4G VR

Nikon FM2 s objektivy AiS Fisheye-Nikkor 16 mm F2,8D, Nikkor Ai 35 mm F2,8, Nikkor Series E 50 mm F2, Micro-Nikkor AiS 55 mm F2,8, Nikkor AiS 135 mm F2,8

Nikon 1 V1 a 1 Nikkor 10 mm F2,8

Nikon Coolpix A

Filip Barták

Filip Barták je technickým specialistou ve firmě Nikon – náplní jeho práce je především poradenství a školení týkající se nových produktů značky Nikon. Mezi jeho oblíbené fotografické žánry patří makrofotografie, sportovní fotografie, produktová a ateliérová tvorba. Vede kurzy určené jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům.

Bio

Filip Barták má za sebou dlouholetou praxi v oboru digitální i klasické fotografie, spolupracoval s webovými magazíny i tištěnými časopisy. V současnosti se věnuje převážně sportovním reportážím. S oblibou fotografuje sponzorovaná golfová utkání, mnohé jeho snímky byly publikovány. Dříve provozoval, a také pronajímal, ateliér vybavený pro portrétní, figurální a produktovou fotografii. Ve své práci se snaží maximálně zužitkovat dostupné fotografické příslušenství, jako jsou externí blesky, ateliérové vybavení a další. V poslední době se věnuje také natáčení videa digitálními zrcadlovkami a zajímá se o téma využití RC techniky při záznamu fotografií a videa. Jeho velkým koníčkem je stará analogová technika, hlavně střední formát.

Používaná technika

Nikon D810 s objektivy AF-S Nikkor 20 mm F1,8G ED, AF-S Nikkor 35mm F1,8G ED, AF-S Nikkor 85 mm F1,8G, AF-S Nikkor 80–400 mm F4,5–5,6G ED VR

Nikon Coolpix A

Nikon 1 V1 s objektivem 1 Nikkor VR 10–100 mm F4,5–5,6 PD-ZOOM

Jakub Sodomka

Fotografie v podání Jakuba Sodomky je čistě nekomerční autorskou tvorbou, realizovanou naprosto svobodně a bez omezení. Svůj žánr označuje jako lifestyle fotografie. Pracuje téměř výhradně s přirozeným osvětlením, rád fotografuje v protisvětle, vystačí si se dvěma až třemi objektivy. Modelky si do svých projektů vybírá zásadně sám – preferuje přirozenou krásu, osobní náboj a spontánnost. Baví jej improvizovat a hrát si s náladou na snímcích.

Bio

Absolvent Střední uměleckoprůmyslové školy pracuje na volné noze jako artdirector a designér. Podílel se na mnoha komerčních projektech v reklamní sféře. Za svoji práci obdržel Zlatou medaili v kreativní soutěži Young Lions v České Republice a následně na prestižním mezinárodním festivalu Cannes Lions (Francie) získal bronzovou medaili v soutěži Young Cannes Lions, jíž se zúčastnilo 42 týmů z celého světa.

V oblasti fotografie se však nezabývá komerčními zakázkami, věnuje se pouze volné tvorbě. V roce 2014 vyhrál tématickou soutěž Svatba jak má být na webu ifotovideo.cz, běžně se ale fotosoutěží neúčastní. Preferuje publikování na internetu, na němž si cení zejména okamžité zpětné vazby a interaktivity.

Používaná technika

Fotoaparát: Nikon D600

Objektivy: AF-S Nikkor 20 mm F1,8G, AF-S Nikkor 50 mm F1,8G, AF-S Nikkor 85 mm F1,8G

Jiří Tvaroh

Jiří Tvaroh sám sebe nazývá univerzálním fotografem. Snaží se precizně zachycovat jak svatební snímky, tak komerční fotografie. Klade důraz na kvalitu výsledku, přání klienta a zohledňuje užití výsledné fotografie. Svoje znalosti a zkušenosti rád předává ostatním fotografům na vlastních workshopech a nyní také na kurzech Nikon školy.

Bio

Jiří Tvaroh se fotografování začal vážněji věnovat ve svých sedmnácti letech. Na utváření jeho stylu měla posléze velký vliv reklamní agentura Art4Promotion z Českých Budějovic, se kterou několik let úzce spolupracoval. Nyní fotí více než patnáct let na volné noze, přičemž klade důraz jak na kvalitu výsledku, tak na přání klienta a zohledňuje též užití výsledné fotografie.

Fotograf Jiří Tvaroh se zaměřuje na svatební a komerční fotografie. Svatby fotografuje nejen v Česku – perličkou je svatba z místa korunovací českých králů, Katedrály sv. Víta v Praze –, ale i za hranicemi, například v italských Benátkách, ve Francii, v Německu či Rakousku.

Dalším významným projektem Jiřího Tvaroha jsou fotografické kurzy pořádané od roku 2012 ve městě České Budějovice. V roce 2014 se stal jednou z tváří centra Fotoškoda, jež se řadí mezi největší prodejny fototechniky v Evropě. V roce 2015 se stal lektorem Nikon školy, kde se specializuje na svatební fotografii. Od roku 2017 organizuje setkávání desítek profesionálních jihočeských fotografů napříč jejich zaměření.

Používaná technika

Fotoaparát: Nikon D4, Nikon D850, Nikon D3

Objektivy: AF-S Nikkor 24–70mm F2,8G ED, AF-S Nikkor 70–200mm F2,8G ED, AF-S Nikkor 85 mm F1,8G, AF-S Nikkor 20 mm F1,8G, 24mm f/3.5D ED PC-E, Nikkor, 105mm f/2.8G AF-S VR Micro Nikkor, AF-S Nikkor 35 mm f/1.4G, AF Nikkor 50mm f/1.4D, AF-S Nikkor 105mm f/1.4E

Blesky: SB-900, SB-700, bateriový generátor Elinchrom ELB400

Richard Černohorský

Rodák z Liptovské Tepličky na Slovensku. Nadšenec do astrofotografie. Fotografování galaxií a vesmírných mlhovin mu nedá spát. Richard je absolventem dvouletého Astronomického kurzu v Štefánikově hvězdárně v Praze a redaktorem ephoto.sk, kde vzdělává a motivuje začátečníky v oboru astrofotografie.

Bio

Richard Černohorský je absolventem ČVUT v Praze. Fotografovaní se začal věnovat v roce 2010, nejdřív jako krajinář. Jeho nejoblíbenější lokalitou – odkud také pochází – jsou Nízké Tatry. Asi díky zdejším výtečným nočním podmínkám velmi brzy propadl astrofotografii. Přestože tento žánr vyžaduje velké odhodlání a trpělivost, při každé vhodné příležitosti vyráží na tmavá místa naší republiky. Je velkým fanouškem techniky, a část vybavení si dokonce sám sestrojil. Za svůj největší úspěch považuje instalaci chlazení snímače do svého fotoaparátu. V současnosti je spolupracovníkem Štefánikovy hvězdárny v Praze a redaktorem portálu ePhoto.sk, kde se snaží předávat své zkušenosti začátečníkům.

Používaná technika

Nikon D7000

Nikon D810A

AF-S Nikkor 24 mm F1,4G ED

AF-S Nikkor DX 35 mm F1,8G

AF-S Nikkor 300 mm F4,0E PF ED VR

AF-S Nikkor DX 16–85 mm F3,5–5,6G ED VR

Tomáš Hulík

Tomáš Hulík je slovenský přírodovědec, dokumentarista a wildlife fotograf. Je ambasadorem společnosti Nikon a členem Asociacie profesionálních fotografů SR.

Bio

Absolvent Fakulty přírodních věd Univerzity Komenského. Založil a vedl vědeckou organizaci LENS, spolupracoval na vědeckých a fotografických expedicích v Rusku, Sakhalinu, Borneu, Malajsii, Jižní Korei, Indonésii, Mongolsku a Keni. Pracuje ve filmovém světě jako režisér, kameraman a producent. Podílel se na filmech vysílaných na ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. Další známe filmy: Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase, Návrat Rysov, Král nebes - orel skalní, Cesty Slovenskom. Jeho fotografie z divočiny jsou zveřejňované v magazínech National Geographic, GEO, Wildlife, Universum a v dalších. Skvělý wildlife kameraman, fotograf a cestovatel Tomáš Hulík se stal v roce 2016 ambasadorem společnosti Nikon na Slovensku.

Používaná technika

Nikon D810, Nikon D4, Nikon D500 a objektívy: AF-S NIKKOR 14-24MM F/2.8G ED, AF-S NIKKOR 28-300MM F/3.5-5.6G ED VR, AF-S VR MICRO-NIKKOR 105MM F/2.8G IF-ED, AF-S NIKKOR 200-400MM F/4G ED VR II, AF-S NIKKOR 200 – 500 MM F/5,6E ED VR, AF-S NIKKOR 600MM F/4G ED VR, AF-S NIKKOR 24 – 70 MM F/2,8E ED VR

František Ortmann

Držitel několika ocenění CZECH PRESS PHOTO poslední získal za 1.místo Zlaté oko v kategorii Lidé ,o nichž se mluví. Samostatná retrospektivní výstava portrétů ve Sbírce moderního umění Národní galerie. Věnuje se fotografování gastronomie a úzce spolupracuje v tomto oboru s magazínem BarLife, pivovary Budějovický Budvar, Staropramen a několika významnými restauracemi. Již šest let fotografuje příběhy spojené s tetováním ,přímo k tomuto projektu vytvořil web www.tattoo-names.com a vydal stejnojmenou knihu portrétů, fotografie z tohoto projektu představil na několika výstavách po celé republice, které shlédlo několik tisíc návštěvníků.

Řadí se k nejmladším samostatně vystavujícím fotografům v Národní galerii (ve 33 letech zde vystavil více než 50 velkoformátových portrétů).

BIO

V posledních letech se zaměřuje převážně na studiovou a reportážní fotografii, z jeho fotoaparátu spatřily světlo světa fotografie mnoha osobností. S fotografiemi Ortmanna se setkáme na nosičích umělců české i slovenské scény, např.u Karla Gotta, hudební skupiny Lucie a Kabát, Hany Hegerové, Leony Machálkové, D.M.I.B., NO NAME, Wanastovi Vjecy .Velmi podstatnou část zaujala v jeho profesním životě fotografie divadelní. Exkluzivně fotograficky zaznamenal muzikály Monte Cristo a Johanka z Arku. Na půdě Státní opery Praha fotografoval inscenace jako je Polský žid, Adriana a Modrovous, La Traviata, Aida, Don Giovanni, Cirkus Terra, Sloní muž, z baletu Hamlet a Novosvětská a řadu dalších. Dokumentoval operní dění v Národním divadle v Praze, kde exkluzivně fotografoval několik desítek inscenací od Prodané nevěsty po Dona Giovanniho. V roce 2006 vydalo Národního divadlo publikaci Ring, fotografickou retrospektivu projektu Prsten Nibelunguv od Richarda Wagnera, kde František uveřejnil mnoho ze sv‎ých fotografií a získal za ně významné ocenění od GIP. Již sedm let dokumentuje festival nového cirkusu Letní Letná.

Libor Vaicenbacher

Liborova cesta k fotografii živé přírody vykrystalizovala z jeho celoživotního zájmu o přírodu a učitelství biologie, které ho živí. Fotografii Libor chápe nejen jako výtvarnou disciplínu, ale s ohledem na jeho profesi jako cenný informační kanál. Jeho cílem je přiblížit divákovi estetickou formou to, co by zůstalo jeho očím běžně skryto. Hlavním tématem jsou ptáci, za kterými Libor cestuje po celém světě a zejména pak do tropů Střední a Jižní Ameriky. Liborovy snímky lze shlédnout na cestovatelských a ornitologických přednáškách, v tištěných (Vesmír, Příroda, Téma aj.) a webových publikacích (National Geographic). Jeho práce je od počátku spojena s technikou Nikon, ať již se jedná o fotografické vybavení, ale i dalekohledy a mikroskop.

Bio

Vystudoval PdF UP obor učitelství. Během svého postgraduálního studia se věnoval zkoumání vlivu cizokrajných, uměle zakládaných blahovičníkových plantáží na druhovou rozmanitost ptáků jihoamerických And. V Kolumbii, Peru a zejména Ekvádoru strávil více než rok a půl života. Během té doby zkoumal, nahrával a také fotografoval jejich skryté (nejen) ptačí obyvatele. Některé druhy byly takto zachyceny fotoaparátem vůbec poprvé ve svém přirozeném prostředí. Kromě fotografování a studia ptáků, pracuje Libor příležitostně jako průvodce po zemích Jižní Ameriky, ale také Jihoafrické Republice, Lesothu, Swazijsku, Botswaně, Zimbabwe a Namibii. Jeho současný profesní život je spjat s výukou Biologie na Gymnáziu a ZŠ pro sluchově postižené, v Praze.


Používaná technika

Nikon D750, D500 s objektivy AF-S Nikkor 28 mm F1,8G, AF-S Nikkor 50 mm F1,8G, AF-S Nikkor 70–200 mm F2,8G ED VR, Nikon 200-500mm f/5,6 E ED VR

Nikon Coolpix A

Nikon Speedlight SB-900, SB-800

Dalekohled Nikon monarch 8x42

Mikroskop Nikon EZ-micro stereoscopic microscope

Marek Holoubek

Svůj první fotoaparát si pořídil už v 16 letech a tomuto koníčku úplně propadl. Jakožto samouk se snažil na vše přijít svou cestou a tak začínal na krajinách a fotografování různých společenských akcí. Jako jeden z mnoha se posléze ocitl v posluchárně vysoké školy se zaměřením na ekonomii. I když ho ostatní nabádali k opaku, rozhodl se nenásledovat kroky a rady svého okolí. A tak šel studovat reklamní fotografii, kterou vystudoval a živí se jí. Oblíbeným tématem pro něj zůstala krajinářská fotografie, ale osobní vášeň objevil v koncertní fotografii. Spojení hudby a obrazové složky dává Markovi největší smysl

Bio

Marek vystudoval VOŠ Michael, obor reklamní fotografie, kde se zdokonalil v řemeslu. Jeho kroky zde vedli například Vladimír Kozlík, Antonín Kratochvíl nebo Tomáš Třeštík. Účastnil se několika studentských výstav a jeho tvorba visela na výstavě Prague Photo. Volnomyšlenkářství a fotografie je skvělé spojení dvou životních stylů, které nabízejí obrovskou svobodu a inspiraci. To se snaží zkombinovat i při své tvorbě, když zachycuje výjimečné okamžiky koncertních akcí či velkých životních událostí. Dlouhodobě pracuje s firmou Centrum FotoŠkoda, kde si rozvíjel znalosti o fotografické technice. V Centru FotoŠkoda si ho všimla společnost Nikon a dala mu tak příležitost stát se jejím promotérem a lektorem fotografických kurzů.

Používaná technika

D300s, D500
AF-S Nikkor 20 mm f/1,8G ED , AF-S DX Nikkor 35 mm f/1,8G , Nikkor 85/1.8 D AF

Tomáš Morkes

Tomáš je již více než 30 let fotografem krajiny. Ze své dlouholeté fotografické praxe je přesvědčen o tom, že kvalitní krajinářská fotografie je hlavně o výborné kompozici a luxusním světle. Jedině potom může fotka zaujmout diváka. A nezáleží na tom, z kolika dílčích fotografií je výsledná fotka složena a v jakém programu byla zpracována, jak si myslí většina začínajících fotografů.

Své fotografické zkušenosti a znalosti rád předává na fotografických workshopech a praktických ukázkách, které upřednostňuje před nudnou teorií na učebně. Zastává názor, že pro tu nejlepší výslednou fotografii krajiny je ideální dělat maximum v terénu, aby se pak nemuselo zbytečně a zdlouhavě vysedávat u počítače.

BIO

Tomáš řadu let pracoval jako bankovní úředník a fotografování měl jako hlavní koníček. Obor fotografie ho ale od mládí velmi lákal, a proto začal pracovat v největší fotoprodejně v ústeckém kraji. Tam nabyl za 14 let mnoho zkušeností s kompletní fotografickou technikou a s tiskem velkoformátových fotografií včetně adjustace.

Fotografovat však začal již ve svých 11 letech, kdy dostal první fotoaparát od svého dědy. V roce 1987 se stal členem teplického fotoklubu BONEX a získával tam zkušenosti od starších fotografů. Zúčastnil se mnoha výstav a soutěží po celé republice. Fotografoval  na diapozitivní i černobílé filmy. Černobílé filmy si sám vyvolával a fotografie zvětšoval pod zvětšovákem. Pracoval také se středoformátovým fotoaparátem MAMIYA. V roce 2005, kdy nastala éra digitálních zrcadlovek, přechází definitivně na snímání zrcadlovkou NIKON.

Používaná technika

Nikon D610

AF-S Nikkor 16–35 mm F4G ED VR

AF-S Nikkor 50 mm F1,8 G

Blesk SB-800

Lucie Vysloužilová

Lucie je portrétní a fashion fotografkou, i když úplně ji zaškatulkovat do jednoho žánru nelze. Focení miluje od první chvíle, kdy držela fotoaparát a vše okolo bylo jen koníčkem. Od té doby ušla dlouhou, zpočátku nelehkou, cestu plnou krásných projektů, nových vazeb a poznání. Při focení se intenzivně soustředí na osobnost fotografované osoby, snaží se na chvíli stát její součástí, “nacítit se" a zachytit ji v nejkrásnější, nejzajímavější poloze. Její portréty se vyznačují přirozeností a nenuceným uměleckým dojmem. Luciiným velmi charakteristickým prvkem je zachycení pohybu. 

BIO

Lucie vystudovala Mediální a komunikační studia na Karlově univerzitě, její cesta k profesionální kariéře tedy nevedla přes fotografickou školu, ale přes volání k něčemu, co bude prací a koníčkem zároveň. V roce 2011 odjela do Kalifornie na kurz instruktorky bikram jogy a právě tuhle cestu považuje za zásadní milník ve svém dalším směřování k fotografii. Během 6 let se postupně profilovala z rodinných a lifestyle portrétů k fashion a komerční fotografii, která teď tvoří převážnou část její tvorby. V loňském roce například pracovala na krásném projektu pro České dráhy u příležitosti letošních 100 let republiky. A protože se spolupráce osvědčila, letos ji oslovili na další projekt znovu.

Zásadní je pro Lucii práce s lidským subjektem, dostat se pod slupku, najít krásu jedince, ukázat mu sama sebe tak, jak se třeba ani nezná a především vložit do fotografie příběh, dynamiku, emoci. Zachycení pohybu je pro Luciinu tvorbu charakteristické a bylo také nosným tématem první výstavy s názvem New York Vibes (2016), kde se objevily tanečnice, baletky a jogínky v prostředí města měst. Na začátku roku 2018 se vášnivě vrhla na projekt Jsem unikát, který byl k vidění v dubnu téhož roku v Nikon Photo Gallery.

Používaná technika

Fotoaparát: Nikon D750

Objektivy: Nikon 85mm f/1.8 AF-S NIKKOR G, Nikon 50mm f/1.8AF-S NIKKOR G, Nikon 35mm f/1.4 AF-S NIKKOR G, Nikon 20mm f/1.8 G ED

Jan Kasl

Honza se už jako velice mladý dostal mezi světovou špičku sportovních fotografů do portfolia společnosti Red Bull. Díky tomu mohl procestovat svět a fotit elitní sportovce na mnoha místech planety. Na jeho tvorbě je znatelný smysl pro přesnost a nadšení pro svět sportu. Nejvíce ho baví zachytávat momenty mimo komfortní zónu, kam často strhává i všechny ostatní, a díky tomu vznikají unikátní záběry. 

Během svých projektů pracuje často ve velmi náročných podmínkách a potýká se s různými přírodními živly - od focení pod vodou se speciálním housingem až po využití dronu pro snímky ze vzduchu. Jako výzvu bere také nástup nových technologií - ať už jde o sociální sítě nebo nové formáty prezentace jako cinemagraph, animace či spin technologie. 

„Spojení mé vášně pro akční sporty a fotografii mě zavedlo do prostředí profesionálních sportovců, dechberoucích výkonů a inspirativních lidí na úžasných místech po celém světě. Jsem rád, že mohu tuto desetiletou cestu s vámi všemi sdílet skrz své fotografie, besedy a workshopy.“

BIO

Honza jezdil na prkně nejhůře ze všech, a tak aby byl na horách kamarádům něco platný, začal fotografovat. To je už dávno a za ty roky ušel dlouhou cestu a propracoval se až k jednomu z nejúspěšnějších českých fotografů. Po maturitě se rozhodl pokrčovat ve studiu, ne však fotografii, protože nechtěl být nikým ovlivňován, ale rozhodl se pro VŠE. Jenže termíny důležitých závodů se křížily se zkouškovým obdobím, a tak se vybral cestu fotografie. A to naplno. I díky tomu byl vybrán společností Red Bull do "své stáje" fotografů a měl šanci tak fotit přední špičky světového adrenalinového sportu nebo akce jako je Red Bull Rampage nebo X-Games. Přestože je Honza především sportovním fotografem, hodně ze svého času také věnuje portrétní a reklamní fotografii, ale hlavně hraní si s novými technologiemi a možnostmi.

Používaná technika

Nikon D4, Nikon D810

AF Fisheye-Nikkor 16mm f/2,8D, AF-S Nikkor 14–24 mm F2,8G ED, AF-S Nikkor 24–70 mm F2,8E ED VR, AF-S Nikkor 70–200 mm F2,8G ED VRII, AF-S Nikkor 50mm f/1,4G

Miloš Novák

Talentovaný a zkušený kuchař, milovník dobrého jídla a vína. Nově také kuchařem a food stylistou v rámci kurzu Fotografování jídla a food styling s Františkem Ortmannem., kde připravuje jak chutné, tak i vizuálně zajímavé delikatesy na fotografování. 

BIO

Miloš Novák už od mládí toužil po tom stát se kuchařem a vaření je pro něj dodnes srdeční záležitostí. 20 let úspěšně provozoval rodinnou restauraci se specializací na zvěřinu. Používá sezónní suroviny a suroviny od lokálních dodavatelů. Rád připravuje českou kuchyni v moderním pojetí, stejně tak jako středomořskou kuchyni. Rád cestuje a objevuje nové chutě, je milovníkem dobrého vína. V současné době pracuje jako sous-chef v restauraci Dvůr Perlová voda.