Tým Nikon školy

Stejně jako věnujeme velké úsilí přípravě jednotlivých kurzů, pečlivým výběrem prochází také naši lektoři. Díky tomu máte jistotu, že vám budou své znalosti předávat fotografové s dlouholetou praxí, kteří dokonale ovládají a znají fototechniku Nikon, a zároveň mají zkušenosti také s lektorováním či školením uživatelů fotoaparátů a příslušenství této značky. Přátelský, osobní přístup lektorů, spolu s inspirativní atmosférou na kurzech, nejsou bonusem navíc, nýbrž naprostou samozřejmostí.

Petr Jan Juračka

Vědecký pracovník a fotograf na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Velká část jeho práce se odvíjí od vědecké mikro a makrofotografie. Mezi jeho nejoblíbenější techniky zobrazování přírody patří skládaná světelná a elektronmikroskopická mikrofotografie, makrofotografie, časosběrná a letecká videa, pořízená rádii řízenými drony, či fotografování s použitím externích blesků a vlastnoručně vyrobeného příslušenství. V posledních letech se profesionálně věnuje také videu a časosběrným technikám.


Bio

Petr Jan Juračka spolupracoval jako fotograf na projektech Prirodovedci.cz, NF Neuron; externě fotil pro Zoo Praha. Působil jako lektor fotografických workshopů pod záštitou Českého Švýcarska o.p.s., Národního Institutu pro další vzdělávání a Centra FotoŠkoda, jehož je také reklamní tváří. Za svou tvorbu získal zlatou medaili na International Photography Awards USA, stříbrnou na Px3 Paris a bronzovou na FIAP Youth Biennale. V roce 2014 obdržel cenu Prima Zoom a Nadace Neuron za nejlepší popularizační vědecké video a cenu Camera Magna časopisu FotoVideo za přínos v oblasti popularizace fotografie. Získal také druhé a třetí ocenění za cestovatelské projekce ze soutěžního přednáškového festivalu Caminos v Karlových Varech, dále se umístil na druhém místě v republikovém finále popularizátorů vědy FameLab.Má za sebou přes dvacet autorských a přes třicet skupinových výstav, je autorem či spoluautorem více jak čtyřiceti popularizačních časopiseckých článků o fotografii, cestování či přírodních vědách.

Používaná technika

Nikon D810, D500, D610 objektivy AF-S Nikkor 28 mm F1,8G, AF-S Nikkor 50 mm F1,8G, AF Nikkor 180 mm F2,8D ED-IF, AF-S DX Nikkor 12–24 mm F4G ED-IF

Nikon 1 J1

Nikon Coolpix A

Nikon Speedlight SB-900, SR200

Michael Jurák

Dlouholetý, nadšený fotograf se zájmem o digitální i klasickou fotografii. Patří mezi špičkové odborníky na fototechniku značky Nikon. V této společnosti také více než 11 let pracoval jako školitel, kdy přednášel na tiskových konferencích a prezentoval techniku Nikon. Nadále se společností Nikon spolupracuje v projektu Nikon Škola, vede kurzy fotografování a workshopy pro začínající i pokročilé fotografy v České republice a na Slovensku. V současné době pracuje ve společnosti AQ, na pozici podpory prodeje. Mimo jiné fotografuje nové produkty tohoto českého výrobce špičkových reprosoustav. 

Bio

Michael Jurák je zkušeným svatebním fotografem, v poslední době ho však také zaujalo téma vztahu člověka a prostředí, převážně městského, v němž žije. Zabývá se také černobílou fotografií na pomezí portrétu, reportáže a street fotografie. Při snímání krajiny se nesnaží zachytit velké celky, jeho vášní je totiž charakteristický detail. Dlouho se věnoval makrofotografii obojživelníků (rosnička zelená) v jejich přirozeném prostředí v okolí slepých ramen řeky Moravy. Michael je dlouholetým členem fotoklubu Okamžiky ve Zlíně. Své snímky prezentoval na více než deseti společných výstavách v České Republice a ve Francii. Dvě autorské výstavy věnoval krajině rodné, jihovýchodní Moravy (My way) a milované jižní Francii (Les Fenetres). Často se účastní fotosoutěží v České a Slovenské Republice i na mezinárodních fotografických salónech. Publikuje v odborných časopisech a na internetu. Vedle digitální techniky pracuje také s klasickým filmem. V rámci vlastního projektu používá též dírkovou komoru a instantní technologie.

Používaná technika

Nikon D850

Nikon Df

AF-S Nikkor 20 mm F1,8G

AF-S Nikkor 35 mm F1,8G

PC-E Nikkor 45mm F2,8D (tilt/shift) 

AF-S Nikkor 50 mm F1,8G

AF-S Micro-Nikkor 60 mm F2,8G ED

AF-S Nikkor 105mm F1,4E

AF-S Nikkor 70–200 mm F4G


Vojtěch Kubec

Vojtěch fotografuje již od dětství. Po studiích na vysoké škole se jako muzikant a milovník improvizace začal velmi intenzivně věnovat fotografování koncertů pro různé hudební weby – už tehdy s digitální zrcadlovkou Nikon. Velmi záhy získal neocenitelné zkušenosti s ovládáním špičkové techniky, ale také cit pro zachycení nejzajímavějších okamžiků a praxi v rychlém zpracování fotografií. Teorii a technice fotografování se učil jak od svého otce – malíře a fotografa, tak od svých budoucích kolegů Pavla Scheuflera a Michaela Juráka. Jeho velkou vášní je také bubnování a focení nočních fireshow, která budou vedle koncertní a street fotografie jedním z témat jeho první autorské výstavy. Panoramatické snímky Vojtěcha Kubce jsou součástí vyhlídky na rozhledně Bolfánek v Plzeňském kraji.

Bio

Fotograf a zároveň muzikant, to je zajímavé spojení dvou uměleckých oblastí, v nichž o inspiraci není nouze. Vojta Kubec se snaží fotografii a dění kolem muziky propojit, usiluje o zachycení nejlepších momentů na pódiu i v diváckém kotli. Protože rád improvizuje a vyhledává okamžiky, kdy je třeba pohotově reagovat na stále se měnící situaci, patří mezi jeho další oblíbené žánry také reportážní a street fotografie. Dlouhodobě spolupracuje s firmou Nikon a Centrem Fotoškoda jako promotér a lektor fotografických kurzů.

Používaná technika

Nikon D700 s objektivy AF Nikkor 20 mm F2,8D, AF-S Nikkor 28 mm F1,8G, AF-S DX Nikkor 35 mm 1,8G, AF Nikkor 50 mm F1,8D, AF Nikkor 85 mm F1,8D, AF Nikkor 180 mm F2,8D IF-ED, AF-S Nikkor 16–35 mm F4G VR

Nikon FM2 s objektivy AiS Fisheye-Nikkor 16 mm F2,8D, Nikkor Ai 35 mm F2,8, Nikkor Series E 50 mm F2, Micro-Nikkor AiS 55 mm F2,8, Nikkor AiS 135 mm F2,8

Nikon 1 V1 a 1 Nikkor 10 mm F2,8

Nikon Coolpix A

Filip Barták

Filip Barták je technickým specialistou ve firmě Nikon – náplní jeho práce je především poradenství a školení týkající se nových produktů značky Nikon. Mezi jeho oblíbené fotografické žánry patří makrofotografie, sportovní fotografie, produktová a ateliérová tvorba. Vede kurzy určené jak začátečníkům, tak pokročilým fotografům.

Používaná technika

Nejraději Z 9 + Z 24-70 mm f/2,8 S

Richard Černohorský

Rodák z Liptovské Tepličky na Slovensku. Nadšenec do astrofotografie. Fotografování galaxií a vesmírných mlhovin mu nedá spát. Richard je absolventem dvouletého Astronomického kurzu v Štefánikově hvězdárně v Praze a redaktorem ephoto.sk, kde vzdělává a motivuje začátečníky v oboru astrofotografie.

Bio

Richard Černohorský je absolventem ČVUT v Praze. Fotografovaní se začal věnovat v roce 2010, nejdřív jako krajinář. Jeho nejoblíbenější lokalitou – odkud také pochází – jsou Nízké Tatry. Asi díky zdejším výtečným nočním podmínkám velmi brzy propadl astrofotografii. Přestože tento žánr vyžaduje velké odhodlání a trpělivost, při každé vhodné příležitosti vyráží na tmavá místa naší republiky. Je velkým fanouškem techniky, a část vybavení si dokonce sám sestrojil. Za svůj největší úspěch považuje instalaci chlazení snímače do svého fotoaparátu. V současnosti je spolupracovníkem Štefánikovy hvězdárny v Praze a redaktorem portálu ePhoto.sk, kde se snaží předávat své zkušenosti začátečníkům.

Používaná technika

Nikon D7000

Nikon D810A

AF-S Nikkor 24 mm F1,4G ED

AF-S Nikkor DX 35 mm F1,8G

AF-S Nikkor 300 mm F4,0E PF ED VR

AF-S Nikkor DX 16–85 mm F3,5–5,6G ED VR

Tomáš Hulík

Tomáš Hulík je slovenský přírodovědec, dokumentarista a wildlife fotograf. Je ambasadorem společnosti Nikon a členem Asociacie profesionálních fotografů SR.

Bio

Absolvent Fakulty přírodních věd Univerzity Komenského. Založil a vedl vědeckou organizaci LENS, spolupracoval na vědeckých a fotografických expedicích v Rusku, Sakhalinu, Borneu, Malajsii, Jižní Korei, Indonésii, Mongolsku a Keni. Pracuje ve filmovém světě jako režisér, kameraman a producent. Podílel se na filmech vysílaných na ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. Další známe filmy: Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase, Návrat Rysov, Král nebes - orel skalní, Cesty Slovenskom. Jeho fotografie z divočiny jsou zveřejňované v magazínech National Geographic, GEO, Wildlife, Universum a v dalších. Skvělý wildlife kameraman, fotograf a cestovatel Tomáš Hulík se stal v roce 2016 ambasadorem společnosti Nikon na Slovensku.

Používaná technika

Nikon D810, Nikon D4, Nikon D500 a objektívy: AF-S NIKKOR 14-24MM F/2.8G ED, AF-S NIKKOR 28-300MM F/3.5-5.6G ED VR, AF-S VR MICRO-NIKKOR 105MM F/2.8G IF-ED, AF-S NIKKOR 200-400MM F/4G ED VR II, AF-S NIKKOR 200 – 500 MM F/5,6E ED VR, AF-S NIKKOR 600MM F/4G ED VR, AF-S NIKKOR 24 – 70 MM F/2,8E ED VR

František Ortmann

Držitel několika ocenění CZECH PRESS PHOTO poslední získal za 1.místo Zlaté oko v kategorii Lidé ,o nichž se mluví. Samostatná retrospektivní výstava portrétů ve Sbírce moderního umění Národní galerie. Věnuje se fotografování gastronomie a úzce spolupracuje v tomto oboru s magazínem BarLife, pivovary Budějovický Budvar, Staropramen a několika významnými restauracemi. Již šest let fotografuje příběhy spojené s tetováním ,přímo k tomuto projektu vytvořil web www.tattoo-names.com a vydal stejnojmenou knihu portrétů, fotografie z tohoto projektu představil na několika výstavách po celé republice, které shlédlo několik tisíc návštěvníků.

Řadí se k nejmladším samostatně vystavujícím fotografům v Národní galerii (ve 33 letech zde vystavil více než 50 velkoformátových portrétů).

BIO

V posledních letech se zaměřuje převážně na studiovou a reportážní fotografii, z jeho fotoaparátu spatřily světlo světa fotografie mnoha osobností. S fotografiemi Ortmanna se setkáme na nosičích umělců české i slovenské scény, např.u Karla Gotta, hudební skupiny Lucie a Kabát, Hany Hegerové, Leony Machálkové, D.M.I.B., NO NAME, Wanastovi Vjecy .Velmi podstatnou část zaujala v jeho profesním životě fotografie divadelní. Exkluzivně fotograficky zaznamenal muzikály Monte Cristo a Johanka z Arku. Na půdě Státní opery Praha fotografoval inscenace jako je Polský žid, Adriana a Modrovous, La Traviata, Aida, Don Giovanni, Cirkus Terra, Sloní muž, z baletu Hamlet a Novosvětská a řadu dalších. Dokumentoval operní dění v Národním divadle v Praze, kde exkluzivně fotografoval několik desítek inscenací od Prodané nevěsty po Dona Giovanniho. V roce 2006 vydalo Národního divadlo publikaci Ring, fotografickou retrospektivu projektu Prsten Nibelunguv od Richarda Wagnera, kde František uveřejnil mnoho ze sv‎ých fotografií a získal za ně významné ocenění od GIP. Již sedm let dokumentuje festival nového cirkusu Letní Letná.

Libor Vaicenbacher

Liborova cesta k fotografii živé přírody vykrystalizovala z jeho celoživotního zájmu o přírodu a učitelství biologie, které ho živí. Fotografii Libor chápe nejen jako výtvarnou disciplínu, ale s ohledem na jeho profesi jako cenný informační kanál. Jeho cílem je přiblížit divákovi estetickou formou to, co by zůstalo jeho očím běžně skryto. Hlavním tématem jsou ptáci, za kterými Libor cestuje po celém světě a zejména pak do tropů Střední a Jižní Ameriky. Liborovy snímky lze shlédnout na cestovatelských a ornitologických přednáškách, v tištěných (Vesmír, Příroda, Téma aj.) a webových publikacích (National Geographic). Jeho práce je od počátku spojena s technikou Nikon, ať již se jedná o fotografické vybavení, ale i dalekohledy a mikroskop.

Bio

Vystudoval PdF UP obor učitelství. Během svého postgraduálního studia se věnoval zkoumání vlivu cizokrajných, uměle zakládaných blahovičníkových plantáží na druhovou rozmanitost ptáků jihoamerických And. V Kolumbii, Peru a zejména Ekvádoru strávil více než rok a půl života. Během té doby zkoumal, nahrával a také fotografoval jejich skryté (nejen) ptačí obyvatele. Některé druhy byly takto zachyceny fotoaparátem vůbec poprvé ve svém přirozeném prostředí. Kromě fotografování a studia ptáků, pracuje Libor příležitostně jako průvodce po zemích Jižní Ameriky, ale také Jihoafrické Republice, Lesothu, Swazijsku, Botswaně, Zimbabwe a Namibii. Jeho současný profesní život je spjat s výukou Biologie na Gymnáziu a ZŠ pro sluchově postižené, v Praze.

Používaná technika

Nikon Z 9

Nikon NIKKOR Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S

Nikon 200-500mm f/5,6 E ED VR

Dalekohled Nikon monarch 8x42


Lucie Vysloužilová

Lucie je portrétní a fashion fotografkou, i když úplně ji zaškatulkovat do jednoho žánru nelze. Focení miluje od první chvíle, kdy držela fotoaparát a vše okolo bylo jen koníčkem. Od té doby ušla dlouhou, zpočátku nelehkou, cestu plnou krásných projektů, nových vazeb a poznání. Při focení se intenzivně soustředí na osobnost fotografované osoby, snaží se na chvíli stát její součástí, “nacítit se" a zachytit ji v nejkrásnější, nejzajímavější poloze. Její portréty se vyznačují přirozeností a nenuceným uměleckým dojmem. Luciiným velmi charakteristickým prvkem je zachycení pohybu. 

BIO

Lucie vystudovala Mediální a komunikační studia na Karlově univerzitě, její cesta k profesionální kariéře tedy nevedla přes fotografickou školu, ale přes volání k něčemu, co bude prací a koníčkem zároveň. V roce 2011 odjela do Kalifornie na kurz instruktorky bikram jogy a právě tuhle cestu považuje za zásadní milník ve svém dalším směřování k fotografii. Během 6 let se postupně profilovala z rodinných a lifestyle portrétů k fashion a komerční fotografii, která teď tvoří převážnou část její tvorby. V loňském roce například pracovala na krásném projektu pro České dráhy u příležitosti letošních 100 let republiky. A protože se spolupráce osvědčila, letos ji oslovili na další projekt znovu.

Zásadní je pro Lucii práce s lidským subjektem, dostat se pod slupku, najít krásu jedince, ukázat mu sama sebe tak, jak se třeba ani nezná a především vložit do fotografie příběh, dynamiku, emoci. Zachycení pohybu je pro Luciinu tvorbu charakteristické a bylo také nosným tématem první výstavy s názvem New York Vibes (2016), kde se objevily tanečnice, baletky a jogínky v prostředí města měst. Na začátku roku 2018 se vášnivě vrhla na projekt Jsem unikát, který byl k vidění v dubnu téhož roku v Nikon Photo Gallery.

Používaná technika

Fotoaparát: Nikon D750

Objektivy: Nikon 85mm f/1.8 AF-S NIKKOR G, Nikon 50mm f/1.8AF-S NIKKOR G, Nikon 35mm f/1.4 AF-S NIKKOR G, Nikon 20mm f/1.8 G ED

Lenka Hatašová

„Mnoho fotografů vůbec neví, že slovo fotografie znamená ‚malba světlem‘," říká Lenka. A přesně malování světlem ve stylizovaném portrétu se Lenka věnuje v posledních letetch. Její fotografie tak zdobí titulní stránky magazínů, přebaly autobiografických knih, kalendáře, obaly desek českých zpěváků či kapel nebo například fotografické vizuály k televizním kampaním.

BIO

Lenka Hatašová (1969) prošla s fotoaparátem v ruce válečným bojištěm na Balkáně, zeměmi severní i střední Ameriky i tenisovými kurty slavného grandslamu. V posledních letech se věnuje portrétu a stylizaci, fotografuje zejména osobnosti české kultury, politiky a sportu. Její doménou je malba světlem a stínem, což je vlastně skutečný význam slova fotografie. Od roku 2016 je Ambassadorkou značky Nikon, v témže roce představila v pražské Nikon Photo Gallery svůj projekt pětapadesáti portrétů s názvem "V jiném světle". Navrací se i k dokumentární fotografii, zejména při svých cestách po světě i v monotematických reportážích jako v případě Izraele, USA, Kuby atd.

Používaná technika

Fotoaparáty: Nikon D3X, Nikon D850, Nikon Z7

Objektivy: Nikkor 24-70mm f/2,8, Nikkor 85mm f/1,4, Nikkor 58mm f/1,4, Nikkor 35mm f/1,4

Barbora Reichová

Mezi špičkovými sportovními fotografy není mnoho žen, nicméně Bára už deset let jasně ukazuje, že zachycení sportovních okamžiků v jejich dynamice a akčnosti není výlučně mužskou doménou.
Po studiu na střední fotografické škole byla její touha po fotografování tak veliká, že nedokončila následující studium zaměřené na muzejnictví, a přes krátkou zkušenost s prací fotolaborantky a učitelky praktického vyučování na Střední fotografické škole v Praze Vysočanech, se dostala k tomu, co ji už od dětství fascinovalo nejvíce. Ke sportovní fotografii. Spojila tak dvě svoje vášně- sport, který od dětství nejen milovala, ale také ho aktivně provozovala, a fotografii. Sama hrála basketbal a další sporty. Například ve florbalovém týmu odehrála několik extraligových sezon. Díky aktivnímu sportování získala přirozený cit pro předvídání akce na hřišti nebo v závodu, což je pro sportovního fotografa jedna z klíčových dovedností. Za fotografií šla cílevědomě a trpělivě už od mládí, aby se v roce 2008 stala v pouhých třiadvaceti posilou do té doby ryze mužského týmu fotografů Deníku Sport. Jako fotografka jediného českého sportovního deníku pak během jedenácti let se svými Nikony navštívila řadu prestižních sportovních událostí po celém světě, včetně Olympijských her ve Vancouveru, Soči, Riu a Pchjongčchangu.

Má za sebou také řadu zápasů NHL a NBA, mistrovství světa v hokeji, biatlonu i duely české fotbalové reprezentace na Euru. Pro Báru nejsou důležité jen okamžiky vítězství. Sport se snaží zachytit kreativně, výtvarným a často minimalistickým způsobem. Významnou roli v jejím fotografickém vidění sportovního světa hrají pro mnoho běžných diváků přehlédnutelné linie, barvy, světlo a stín. V posledních letech jsou její doménou také portrétní fotografie sportovců.
V roce 2018 slavila vítězství v soutěži Sportovní fotografie roku v kategorii "portrét" s fotografií zarostlého kapitána národního týmu, hokejisty Jakuba Voráčka. Za další snímky byla oceněna v soutěži Czech Press Photo, její tvorba zaujala i prestižní mezinárodní agenturu Getty Images. Bára se probojovala do výběru 10 sportovních fotografek z celého světa, ucházejících se o fotografickou stáž v této agentuře. je držitelkou ceny Fair Play, jíž pravidelně uděluje český olympijský výbor. Pátým rokem také přednáší na Akademii žurnalistiky a nových médií.
I přesto, že se její tvorba nyní i díky studiu na Institu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě více rozšiřuje například směrem k dokumentu, sportovní fotografie pro ni zůstává volbou číslo jedna.

Denis Fueco

Profesionální svatební a párový fotograf. Za fotografií hodně cestuje a má za sebou několik workshopů nejen v ČR. Denisova klientela je z celého světa.



BIO

Od roku 2003 se věnuje profesionální fotografii. Je za tím osobní příběh, když začal s focením novorozených dětí a od té chvíle ho začalo bavit zachycování nových členů rodiny, rodiny a radosti kolem toho. Pak si řekl, proč nezačít fotit celý životní příběh. Všechno začíná propojením života dvou lidí, kteří se časem vezmou, následně založí rodinu a příběh se rodí... K tomu se přidalo focení přátel a vzpomínek. Zachycení momentu a emocí lidského života je pro Denise to hlavní.

Michal začínal jako fotograf na volné noze, postupně se pohyboval v audiovizuálním průmyslu na pozici produkčního / vedoucího natáčení. Zkušenosti sbíral i v zahraničí v USA a Německu. Následně se naskystla další příležistost a produkci částečně pověsil na hřebík a začal se naplno věnovat marketingu, který i vystudoval. V roce 2020 začal spolupracovat s Nikonem a nastoupil na pozici marketingového specialisty, kde působí dodnes. Věnuje se několika projektům, jedním z nich je právě Nikon Škola. Povedlo se mu s ní uspořádat 2x Fotoexpedici do Ekvádoru a významně rozšířit portfolio kurzů.

Používaná technika:

Nikon Z 7II

Nikon Z 14-24mm f/2.8 S
Nikon Z 24-70 mm f/2,8 S
Nikon Z 85 mm f/1,8 S

Kompaktnější cestovní kit:

Nikon Z 7II

Nikon Z 20 mm f/1,8 S
Nikon Z 24-200 mm f/4-6,3 VR

Fotografii se věnuje od roku 2008. Vystudoval SPŠ el-it v Dobrušce a mimo působnosti na volné noze od roku 2015 pracuje jako produktový specialista ve firmě FOMEI s.r.o. Jeho hlavní pracovní náplní je zákaznická podpora, starost o produkty na eshopu od fotografie po texty, prezentace a lektorství, tvorba článků a videí o fotografii a technice a vývoj produktů.  

Převážně se věnuje zakázkové fotografii portrétu, glamour a aktu. V posledních letech pracuje nejvíc na nastavení mindsetu, protože technickou zdatnost se lze naučit poměrně rychle, ale mysl si člověk kalibruje celý život. 

Používaná technika: 

Nikon Z 7

Nikon Z 24-70mm F4 S

Nikon Z 50mm f/1.8 S

Nikon Z 35mm F1.8 S

Rodák z podkrušnohoří žijící v současnosti na jižní Moravě. Vystudoval elektrotechnickou fakultu na VUT v Brně, kde prostřednictvím družic také nahlédl do vesmíru. Na VUT, kde po absolvování dále působí, také dodnes vede fotoklub, se kterým pořádá naučné přednášky a další aktivity.

Fotografií se začal intenzivněji zabývat před 10 lety. Začínal krajinkami, ale s prvním lepším světelným objektivem propadnul mimo jiné kouzlu astrofotografie. Vlastnoručně upravil zrcadlovku tak, aby na snímcích vynikly reflexní mlhoviny ve spektrální čáře H-alfa. Ačkoliv se pokouší zachytit i některé objekty hlubokého vesmíru dalekohledem, nejraději má krajinu pod noční oblohou. Zastává názor, že noční obloha stále nabízí jedinečné konstelace, tudíž není nikdy stejná a nemůže tak být ohraná.

V poslední době se nadchnul i do analogové fotografie. I na senzibilizovaný film jdou zachytit barvy vesmíru!

Používaná technika: 

Nikon D610

Nikon 20 mm f/1.8 G ED

Nikon 70-200 f/2.8 E FL ED VR

Lucka je vystudovaná architektka. Po škole se rozhodla splnit sen a vydat se na dráhu fotografky. Nejraději se věnuje street a reportážní fotografii. Na sociálních sítích se prezentuje jako Small lady with big camera. V roce 2022 získala druhé místo v soutěži Fotograf roku 2021. Jej fotografie se objevila na stránkách prestižního Nikon kalendáře 2018.

Používaná technika: 

Nikon Z 6II

Nikon Z fc

Nikon Z MC 105mm f/2.8 VR S

Honza se focení začal věnovat naplno kolem roku 2008. Jeho záliba v moto sporty se stala hned zdrojem a inspirací pro tvorbu fotografií a dalších projektů. V roce  2010 založil společnost „Okruháři“ (Okruháři.cz), kde sjednocuje motorkáře, a jsou jedničkou na trhu v pořádání okruhových dnů pro motorkáře, kteří nemají zkušenosti s tímto prostředím. Zároveň tuto činnost zaštiťuje i z dokumentačního hlediska v podobě fotek. Projekt se stal natolik úspěšným, že dnes má kolem sebe Honza spoustu kolegů. Následně se potkal s Marianem Chytkou a tak začala nová éra focení moto závodů po celém světě. Následující přednáška bude o jednom z nejpopulárnějších a největších závodu na světě. Přijďte se podívat, jaké to je se vůbec dostat na Dakar, co taková cesta obnáší za přípravy, jak probíhá následný celý závod z pohledu fotografa. 

Používaná technika:

Nikon Z 9 + Nikon Z 8

NIKON Z 14-24 mm f/2,8 S
NIKON Z 24-70 mm f/2,8 S
NIKON Z 70-200 mm f/2,8 VR S
NIKKOR Z 100-400mm f/4.5-5.6 VR S
NIKON Z 50 mm f/1,2 S
a další...

.

Používaná technika:

Nikon Z 8 
Nikon Z 9 
Nikon Z 400 mm f/2,8 TC VR S
Nikon Z 600 mm f/4 TC VR S
Nikon Z 800 mm f/6,3 VR S

a mnoho dalšího...

Jmenuji se Petr Finn Boštík, jsem původně kuchař a v poledních šesti letech se věnuji food, produktové a reportážní fotografii. Poté, co jsem v roce 2017 dostal svou první příležitost nafotit nové menu pro finedining Restaurant a vinařství Salabka, jsem měl již několik možností se v tomto oboru zdokonalit a s některými klienty jsem navázal pravidelnou spolupráci. Jsem rád, že svoje zkušenosti z pozice kuchaře mohu využívat ve fotografii, kterou vytvářím. Fotím reálná jídla, která si host objedná. Dále fotím reportáže hudebních produkcí až po různé kulturní a sváteční akce. Na svícení používám hlavně techniku od společnosti Fomei a na focení jako takové bezzrcadlový systém od firmy Nikon.

Používaná technika:

Nikon Z6II     
Objektivy: Nikkor Z 24-70 mm f/4 S 
                Nikkor Z 50 mm f/1.8 S
                Nikkor Z 105 mm f/2.8 VR S MC Macro
Nikon Z50     
Objektivy: Nikkor Z DX 16-50 mm f/3.5-6.3 VR
                Nikkor Z DX 50-250 mm f/4.5-6.3 VR

Nikon Speedlight SB 700

Martin Sidorják

Sport fotografuje profesionálně 33 let a v portfoliu má snímky z většiny největších sportovních akcí: ZOH, LOH, MS ve fotbale i ledním hokeji, šampionátů v lyžování, atletice či plavání.

WEB: https://www.sidorjakphoto.com/

BIO

Nejčastěji a nejraději fotí tenis. V průběhu kariéry se zúčastnil více než devadesáti grandslamů, nespočet zápasů Davidova poháru a Fed Cupu i světových turnajů a spolupracuje s Mezinárodní tenisovou federací (ITF). 

Je trojnásobným držitelem Czech Press Photo v kategorii sport, získal ceny Nikonu, Grant Prahy, byl finalistou POY a finalistou World Sports Photography Awards.