Zpět

Skate foto a video workshop

Lokalita
Mystic Skatepark Štvanice
Praha, Štvanice 944
Kategorie
Pokročilé
Cena
2 490 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 3 990 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.
2 057,85 Kč bez DPH
 

Exkluzivní foto- a videoworkshop pořádaný v rámci skateboardového open air festivalu Excelent Mystic Sk8 Cup 2015. Lepší lektory jsme pro vás skutečně vybrat nemohli – Dana Vojtěcha, ambasadora Nikonu a Red Bull fotografa a Martina Přívratského, filmaře, který je ve světě extrémních sportů jako doma. Dozvíte se vše o technice, naučíte se spoustě fíglů, které oceníte při focení a natáčení skateboardingu, a na čtyřhodinovém workshopu dostanete velký prostor k praktickému zkoušení. Samozřejmostí jsou osobní konzultace s lektory nad nafoceným materiálem.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz?

Zřídit hlídacího psa

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Obsah kurzu

Sk8 foto

 • Současné trendy ve skateboardové fotografii
 • Jaké objektivy se používají a jakým způsobem ovlivňuje ohnisko perspektivu záběru. Vyzkoušíme teleobjektivy, rybí oko, tilt&shift…
 • Využití externích blesků. Jak a kdy je použít, jak blesky správně nastavit
 • Hodnocení fotografií, které pořídili účastníci workshopu, a osobní konzultace

Sk8 video

 • Jak vybrat fotoaparát vhodný pro natáčení akčních sportů
 • Jaké jsou nejvhodnější objektivy a jak se s nimi natáčí. Druhy záběrů, koordinace se střihem
 • Ukázka stativů, stabilizátorů, rigů, rozdíly mezi nimi
 • Časosběry a zpomalené záběry jako koření každého videa
 • Jak propojit fotoaparát se smartphonem a záběry poslat rovnou na internet
 • Teorie střihu a příprava na postprodukci
 • Hodnocení videí, které pořídili účastníci workshopu, a osobní konzultace

Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

Doporučené vybavení

 • Vlastní zrcadlovka
 • Objektivy
 • Plně nabitá baterie
 • Paměťová karta

Vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

V ceně získáte

 • Tipy a triky od Dana Vojtěcha pro fotografování skateboardingu
 • Návody Martina Přívratského pro vytvoření skate videa
 • Znalosti práce se systémovými blesky při sportu
 • Možnost vyzkoušení nejmodernější techniky Nikon
 • Certifikát od společnosti Nikon

Harmonogram

15:00–15:30
Příchod účastníků
15:30–17:30
Sk8 foto
17:30–17:45
Přestávka
17:45–19:45
Sk8 video

Další informace

Jestliže jste doposud fotili nebo natáčeli skateboarding – ale i jiné dynamické sporty – tak nějak intuitivně, bez zkušeností a přípravy, nyní máte tu nejlepší příležitost naučit se profesionální práci od tvůrců, kteří mají s tímto žánrem velké zkušenosti a patří mezi autory oceňované nejen v Česku, ale v podstatě na celém světě.

Pro Dana Vojtěcha je „skejtová fotografie“ srdeční záležitostí, která jej provází od počátku jeho kariéry. Jako bývalý „skejťák“ navíc perfektně zná prostředí tohoto sportu, což je pro fotografickou tvorbu samozřejmě obrovskou výhodou.

Stejně tak filmaře Martina Přívratského zajímají extrémní sporty od doby, kdy pořídil své první pohyblivé obrázky. Se zrcadlovkou v roli kamery se pohybuje mezi skejťáky, BMX jezdci nebo třeba freestyle motokrosaři. Oba tito špičkoví tvůrci jsou na workshopu připraveni předat vám všechny své cenné zkušenosti – to je nabídka, která se neodmítá…

Lokalita

Praha
Mystic Skatepark Štvanice
Praha, Štvanice 944