Expedice Jaguár 2016

Cuiabá, Brazílie

Oblast tropického Pantanalu je často označována za nejkrásnější bažinu na světě. Tento nádherný kout země je domovem mnoha druhů savců a nespočetného množství ptáků. Hlavním cílem wildlife Expedice Jaguár 2016 bude pořídit fotografie nekorunovaného zvířecího krále této oblasti – jaguára. Český wildlife fotograf Petr Slavík a nejlepší stopař jaguárů Ailton Lara tvoří sehraný tým, který udělá vše proto, abyste si z expedice přivezli nejenom snímky této nádherné kočky, ale i ostatních zvířecích druhů žijících v regionu Porto Jofre. To vše za technické podpory od společnosti Nikon.

Expedice je organizována cestovní kanceláří FUN EXPRESS s.r.o.

1.–2. den

• Fotografování zvířat během zastávek na Transpantaneria Road
  • Vycházka po okolí ranče

• Fotografování a pozorování vodních ptáků na nádherné laguně poblíž ranče.
  • První fotografování na řece.

4.–8. den

• Pátrání po jaguárech v parku Encotro das Aguas na řece Tres Irmaos.
  • Fotografování ostatních zvířat. Běžná jsou setkání s vydrou obrovskou, kapybarami, kajmany yacaré a s velkým množstvím ptáků včetně čápa jabiru.

• Obhlídka břehů řeky Claro a fotografování želv a při troše štěstí třeba mravenečníka nebo tukanů.
  • Noční safari vozem s cílem vyhledat tvory, kteří jsou aktivní po západu slunce.

• Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)

• Vlastní zrcadlovka
  • Teleobjektivy
  • Paměťové karty
  • Outdoorové oblečení, pevné boty
  • Pláštěnka (nebo nepromokavá bunda), čelovka

Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

• Doprava z/na letiště
  • Všechny transporty
  • Na místě využití člunů s odborným doprovodem
  • 6× ubytování v Jaguar Campu
  • 2× ubytování v lodžích
  • Plná penze
  • Asistence profesionálního fotografa
  • Cestovní pojištění
  • Pojištění proti úpadku CK

V ceně není zahrnuta letenka Praha-Cuiabá-Praha cca 30 000 CZK, nápoje a další výše neuvedené služby.

Let Praha-Cuiabá. Pozorování a fotografování zvířat na Transpantaneria Road. Vycházka kolem ranče. Nocleh a večeře v Pouso Alegre Lodge.
Fotografování a pozorování vodních ptáků na nádherné laguně poblíž ranče. Po snídani odjezd do Jaguar Campu. Oběd v kempu. Po obědě cesta lodí po řece a hledání zvířecích obyvatel Pantanalu. Večeře a nocleh v kempu.
Pátrání po jaguárech na člunech v parku Encotro das Aguas. Snídaně, obědy, večeře a nocleh v Jaguar Campu.
Přesun do další destinace. Po krátké přestávce na ubytování v posádě Rio Claro obhlídka břehů řeky Claro. Noční safari vozem s fotografováním nočních tvorů. Nocleh a večeře v Rio Claro Lodge.
Transport na letiště. Odlet domů.
Přílet do Prahy.

Pantanal

Téměř dvě stě kilometrů čtverečních džungle a stepí oblasti Pantanal se rozkládá na území tří států – Brazílie, Bolívie a Paraguaye. Celý ekosystém je ovlivňován dvěma velkými řekami, Cuiabá a Paraguay, které se v období dešťů rozlévají do vzdálenosti desítek kilometrů od svého koryta. Tento nádherný kout světa je domovem mnoha druhů savců a nespočetného množství ptáků.

Transpantaneria Road

Tato cesta poskytuje skvělé možnosti k pozorování zvířecích obyvatel Pantanalu. Během několika zastávek bude možné začít s fotografováním.

Park Encotro das Aguas

Po velkých kočkách budete pátrat i v těch nejodlehlejších oblastech. Tento park je jedním z nejlepších míst k pozorování a fotografování jaguárů. Řeka Tres Irmaos má nejvíc hlášených pozorování jaguárů v celém Pantanalu.

Instrukce

Po přihlášení na kurz vás bude kontaktovat zástupce společnosti Nikon, který vám sdělí více podrobností k rezervaci a k zakoupení expedice v cestovní kanceláři FUN EXPRESS s.r.o.

Minimální počet účastníků pro konání expedice: 6. Maximální počet: 8.

Fotografická technika

Společnost Nikon vybaví lektora profesionálními teleobjektivy, které budete moci zkoušet i vy přímo v divočině. V případě potřeby pro vás můžeme zajistit i digitální zrcadlovky nebo jiné vybavení. Počet kusů je omezen.

Stopař Ailton Lara

Pod vedením nejlepšího stopaře jaguárů Ailtona Lary budeme pátrat na březích řek Tres Irmaos, Piquirí a Cuiabá po největší šelmě jihoamerického kontinentu. Při hledání a fotografování jaguárů jsme se s Ailtonem sešli již několikrát a naše spolupráce byla vždy velice úspěšná. Naposledy v červenci 2015 při natáčení pilotního dílu filmové série Ve stopě predátora.

Čluny

Na rozdíl od běžných turistických člunů budou pro každého z vás vyhrazena dvě sedadla, která vám zajistí soukromí a pohodlí při fotografovaní. Člun (čluny), které budete používat, se dostanou i do míst, kam větší loď nepropluje.

Cuiabá
Cuiabá, Brazílie