Zpět

Fotografování nejen noční oblohy Krkonoš

Lokalita
Luční bouda
Pec pod Sněžkou 203
Kategorie
Pokročilé
Cena
3 590 Kč s DPH
2 966,94 Kč bez DPH
 

Účastníci kurzu se mohou těšit na focení noční oblohy, východů a západů slunce, ale také na panoramatickou fotografii nebo časosběrné snímání. Pro případ špatného počasí bude k dispozici vybavení pro makro a mikrofotografii. Luční bouda je jakožto nejvýše položená chata v ČR (1 410 m n. m.) díky svému zázemí unikátním výchozím bodem pro fotografické výpravy po hřebenech Krkonoš. Mimo jiné se zde nachází také nejvýše položený pivovar ve střední Evropě. Speciální host kurzu - Richard Černohorský vám přednese a v praxi ukáže, co obnáší fotografování Měsíce, hvězd, galaktických kup nebo souhvězdí.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Reference

Jaroslav Ivánek - Fotografování nejen noční oblohy Krkonoš

Kurz byl pro mne jako začatečníka posunem v před,teorie dostatek a možnos si vyzkoušet různou techniku bylo moc fajn. Časosběr je velká inspirace.Trochu mi bylo líto,zatažené oblohy, po nočním výšlapu na Sněžku,ale počasí na horách je nevyspytatelné,snad někdy příště. Jinak velká spokojenost,lokalita velice atraktívní.

Jaroslav Ivánek
Šárka Bejdová - Fotografování nejen noční oblohy Krkonoš

Sice nám počasí úplně nepřálo a na kurzu Fotografování nejen noční oblohy Krkonoš jsme si jasnou noční oblohu moc neužili, i přesto byl kurz plný zážitků. Kolik Čechů může říct, že stáli o půlnoci na Sněžce? :) V sobotu přes den bylo parádní počasí, tak se trénovalo jak klasické focení krajiny, tak timelapse.

Šárka Bejdová
Martin Červeň - Fotografování nejen noční oblohy Krkonoš

HDR zapad slnka, panorama zapadu zo snezkou a mesiacom, a samojedí záprah

Martin Červeň
Jakub Hartych - Fotografování nejen noční oblohy Krkonoš

Breznove, nabíjející, inspirativní, poucne, naucne, zkratka nezapomenutelne foceni na Lucni boude.

Jakub Hartych

Obsah kurzu

Speciální host - Richard Černohorský

 • Focení Měsíce za pomoci waveletové transformace
 • Fotografování startrails
 • Focení galaktické kupy v dírách mraků
 • Poslední šance na focení souhvězdí Orion
 • Zajímavé přednášky a beseda na témy: "Co všechno se dá na noční obloze fotografovat" a "Fotografování Mléčné dráhy"
 • Úpravy snímků v astrofotografii

1. den

Představení lektora, teoretická příprava na noční fotografii – (formát obrazu, nastavení fotoaparátu, výpočet vhodné expozice, vhodná citlivost snímače, výběr objektivů pro noční fotografii), prohlídka pivovaru, posezení a večeře.

V případě dobrých podmínek také fotografování noční oblohy a nočního časosběru s výhledem na Sněžku.

2. den

Fotografování rozbřesku, východu slunce a první hodiny denního světla.

Krátký fotografický výlet směrem k Luční hoře, praktické ukázky profesionální práce s různými stativy, časosběrnou jízdou a kamerovým jeřábem, pro zájemce možnost ukázky bezpilotní RC koptéry s Nikonem Coolpix A se stabilizací obrazu, dlouhá vs. široká skla.

Krátký teoretický exkurz do krajinné a noční fotografie, videa a časosběru (režimy fotoaparátu pro různé situace, možnosti pohybu kamery při snímání videa, kvalita videovýstupu a možnosti jak ji ovlivnit, fotografování s vyváženou expozicí a přesná kontrola histogramu během snímání…).

Základy úprav fotografií v Adobe Photoshop Lightroom.

Prezentace techniky Nikon, možnost zapůjčení vybavení, stahování fotografií do počítačů, individuální lektorované úpravy prvních fotografií.

Fotografický výlet k rašeliništi na úpatí Sněžky.

Výstup na Sněžku, večerní fotografování západu slunce a soumraku, v případě dobrých podmínek fotografování měst v údolí či dokonce inverze, práce s externími blesky.

V případě dobrých podmínek noční fotografie a časosběr.

3. den

V případě dobrých podmínek fotografování východu slunce (dobrovolné), individuální lektorovaný trénink všech nabytých vědomostí – fotografie, video i časosběr, panoramatická fotografie.

Intenzivní postprocess – pokročilé funkce Adobe Photoshop Lightroom, Adobe Photoshop, PhotoZoom, PhotoMatix (HDR). Příprava fotografií pro web, pro soutěž a pro tisk. Lektor vždy ukáže část technik na velkém monitoru, účastníci se pak snaží všechny nové metody vyzkoušet, lektor se jim postupně individuálně věnuje.

Fotografická soutěž účastníků workshopu.

Závěrečná inspirativní přednáška z cest lektora, s důrazem na technické aspekty fotografování na cestách, závěrečné tipy.


Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou.

Doporučené vybavení

 • Vlastní zrcadlovka (v případě potřeby a včasného oznámení zapůjčíme), případně Nikon Coolpix A nebo Nikon 1 – obojí je použitelné
 • Makro objektiv a teleobjektiv, nejlépe 300 mm F2,8 (v rámci workshopu bude možné zkoušení a zapůjčení objektivů Nikkor)
 • Paměťová karta
 • Stativ
 • Notebook se softwarem Adobe Photoshop Lightroom
 • Outdoorové oblečení, pevné boty
 • Pláštěnka (nebo nepromokavá bunda), čelovka, rukavice, kulich (při nočním fotografování na hřebenech Krkonoš nutné i v létě!
 • Pokud máte rozličné kapesní zdroje světla, – budou se hodit

V ceně získáte

 • Fotografický program pod vedením Petra Jana Juračky
 • Asistence produktového specialisty Nikon
 • Certifikát od společnosti Nikon

Harmonogram

1. den

19:00–22:00
Úvod, seznámení, prohlídka pivovaru, představení lektora, teoretická příprava
22:00–23:00
Fotografování

2. den

4:00–7:30
Sraz před Luční boudou, fotografování
7:30–8:30
Snídaně
8:30–11:30
Fotografický výlet směrem k Luční hoře
11:30–12:30
Oběd
12:30–17:00
Fotografická teorie, úpravy fotografií, prezentace techniky Nikon
17:00–18:00
Večeře
18:00–19:00
Fotografický výlet k rašeliništi na úpatí Sněžky
19:00–22:00
Výstup na Sněžku, večerní fotografování západu slunce a soumraku
22:00–23:00
Návrat na Luční boudu

3. den

4:30–7:30
Sraz před fotografováním východu slunce
7:30–8:30
Snídaně
8:30–11:30
Intenzivní postprocessing
11:30–12:00
Fotografická soutěž
12:00–13:00
Oběd
13:00–15:00
Závěrečná inspirativní přednáška z cest

Další informace

Luční bouda a Krkonoše

Třídenní krajinářský workshop na Luční boudě maximálně využívá specifik této nejvýše položené horské chaty v Česku (1 410 m n. m.). Kromě luxusního ubytování s wellness centrem se zde nachází také nejvýše položený pivovar ve střední Evropě. A pivo Paroháč je výborné! Luční bouda je skvělé místo pro fotografické výpravy po hřebenech Krkonoš. Kurz je zaměřen zejména na focení noční oblohy, východů a západů slunce, ale také na panoramatickou skládanou fotografii a časosběrné snímání.

Petr Jan Juračka a program fototripu

Lektor Petr Jan Juračka má také velké zkušenosti a znalosti makro a mikrofotografie, proto, nebude-li přát počasí klasickému krajinaření, je připraveno fotografování „ve velkém měřítku“. Kromě toho si účastníci odnesou cenné informace o zpracování fotografií v počítači – postprocessingu, ať už se týkajícího běžného fotografování, nebo zpracování HDR snímků, panorámat či časosběrných videí. Prostor bude věnován i videu. Petr Jan Juračka se také pochlubí svým bezpilotním RC dronem, na němž „vozí“ Nikon Coolpix A.

Richard Černohorský, speciální host

Rodák z Liptovské Tepličky na Slovensku. Nadšenec do astrofotografie. Fotografování galaxií a vesmírných mlhovin mu nedá spát. Richard je absolventem dvouletého Astronomického kurzu v Štefánikově hvězdárně v Praze, redaktorem ephoto.sk, kde vzdělává a motivuje začátečníky v oboru astrofotografie.

www.richardcernohorsky.eu


INSTRUKCE

Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 7. V případě přihlášení menšího počtu zájemců do 4.3.2016 bude termín zrušen a zaplacené částky refundovány.

Ubytování

Není zahrnuto v ceně kurzu. Kontakt na doporučené ubytování pro účastníky kurzu:

Cena za ubytování v 2-lůžkových pokojích typu standard pro účastníky kurzu, se snídaní a vývozem na Hotel Luční bouda - 900 Kč/osobu a noc. Více o ubytování na Hotelu Luční bouda zde.

Doprava do Pece pod Sněžkou

Není zahrnuta v ceně kurzu. V případě komplikací s vlastní dopravou nám napište na nikonskola@nikon.cz. Můžeme propojit účastníky pro spolujízdu nebo najít další řešení.

Doprava z Pece pod Sněžkou k Hotelu Luční bouda

Pro ubytované hosty zařizuje hotel v ceně ubytování. Odvoz z parkoviště P3 v Peci pod Sněžkou k hotelu v 15:00 a 18:30, zpět v 13:30. Více o dopravě k hotelu zde.

Strava

Není zahrnuta v ceně kurzu. Snídaně v ceně ubytování. Obědy a večeře bude možné zakoupit v restauraci Luční boudy.

Lokalita

KRNAP
Luční bouda
Pec pod Sněžkou 203