Fotíme Urban Challenge

Provoz Hlubina
Ostrava, Moravská Ostrava 3369
Navazující

Zkušený školitel společnosti Nikon vám ve výjimečných industriálních prostorech nabídne cenné rady a tipy pro fotografování sportu jiným, kreativním způsobem. Den před konáním městského překážkového běhu Urban Challenge se pro pár fotografů Nikon školy stanou industriální prostory v Dolních Vítkovicích fotografickým rájem.

Nejlepší čeští parkouristi a trialoví jezdci na kolech budou atraktivním objektem na focení, který si nasvítíte i pomocí CLS blesků Nikon.

Ilustrační fotografie pro workshop nám poskytl fotograf Marek Musil.

Teoretická část - podle úrovně účastníků

• Představení lektora a programu kurzu
  • Jak ve fotografii pracovat s časem závěrky
  • Hloubka ostrosti/práce se clonou
  • Kdy a jak používat citlivost ISO
  • Jak správně používat měření expozice a kdy použít korekci expozice
  • Správné zaostřování
  • Nastavení fotoaparátu a péče o techniku

Praktická část

• Fotografování sportovních scén a portrétů
    • Parkour a cyklo trial
    • Portréty sportovců
  • Kreativní svícení pomocí externích blesků CLS Nikon

• Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

• Vlastní zrcadlovka s objektivem/objektivy
  • Vhodné starší oblečení

Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

• Znalosti o základních fotografických pojmech
  • Zabezpečení sportovců a překážek
  • Tipy a triky pro ideální nastavení fotoaparátu
  • Fotografování sportovních scén
  • Možnost půjčení fototechniky Nikon

Teoretická část
Praktická část
Vyhodnocení

UPOZORNĚNÍ

Během závodů není dostatek prostoru pro kvalitní výuku, proto se workshop koná v pátek, den před konáním Urban Challenge. Na místě budou připraveni parkouristi, trialoví jezdci na kolech a překážky.

PRŮBĚH WORKSHOPU

Po krátkém seznámení s lektorem, programem kurzu a jeho obsahem bude následovat krátká teorie, kde si připomeneme znalosti ze základního kurzu ovládání zrcadlovek se zaměřením na parametry důležité pro fotografování sportů a portrétů.

Po této krátké teorii bude následovat hlavní část - praktické zkoušení fotografování sportovců na vytipovaných místech areálu. Lektor workshopu vám vždy ukáže jeho pohled na danou scénu, pomůže vám s nastavením techniky a dál vás bude vést individuálně k ještě lepším výsledkům.

DOLNÍ VÍTKOVICE

Světově unikátní areál v centru Ostravy, kde se mezi léty 1828 až 1998 těžilo uhlí a vyrábělo surové železo. Teď se industriální komplex změnil na jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum s nadregionálním dosahem. Dennodenně slouží malým i velkým obyvatelům Ostravy i turistům ze všech koutů světa. Skipovým výtahem se jezdí na vrchol vysoké pece č. 1, v aule Gong v někdejším plynojemu probíhají odborné konference, mezinárodní kongresy a v Malém světě techniky U6 si hrají děti i jejich rodiče.

URBAN CHALLENGE

Urban Challenge je pětikilometrový běh, který prověří schopnosti závodníků překonávat městské překážky. Více o běhu na http://urbanchallenge.cz

Oblečení

Výhodou bude starší oblečení, ve kterém se nebudete bát lehnout na zem.

Počasí

V případě velmi nepríznivého počasí bez možnosti vykonat praktickou část bude termín zrušen a zaplacené částky refundovány.

Kapacita

Maximální počet účastníků je 12. Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 6. V případě přihlášení menšího počtu zájemců bude termín zrušen a zaplacené částky refundovány.

Ostrava
Provoz Hlubina