Zpět

10 tipů na fotografování krajiny

Lokalita
Lektor
Kategorie
Pokročilé
Téma
Cena
Zdarma
 

Jezdíte do přírody, na turistiku, nebo expedice? Chcete mít ty nejlepší fotografie z cest? Těchto pár tipů promění vaše budoucí fotografie v nepoznání.

Co stojí za nejlepšími snímky z cest? Jaké vybavení je klíčové, a jaké naopak vozí v baťohu zbytečně? Jsou nějaké univerzální kompoziční finty? A jak propagovat svoji práci na sociálních sítích? O tom všem bude beseda zaměřená na fotografování na cestách, s ukázkami úspěšných, ale i naopak těch neúspěšných fotografií z K2 (Pákistán), z Kilimandžára (Tanzánie), egyptských vykopávek, ze dvou mongolských cest za koňmi Převalského, z přechodu Grónska či z Kuby. Součástí besedy bude i letová ukázka dronu (model dle dostupnosti) a diskuse na téma “cestování s drony”.

Beseda proběhne v rámci cestovatelského festivalu Kolem světa a je zdarma pro návštěvníky festivalu, proto je nutné si taky zakoupit lístek na festival. Počet míst je omezen, registraci neodkládejte.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz?

Zřídit hlídacího psa

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Obsah kurzu

10 tipů a triků pro nejlepší fotografie, například:

  • Klíčové a naopak zbytečné vybavení
  • Kompoziční rady
  • Propagace na sociální sítích
  • Letová ukázka dronu

To vše názorně na fotografiích z K2 (Pákistán), z Kilimandžára (Tanzánie), egyptských vykopávek, ze dvou mongolských cest za koňmi Převalského, z přechodu Grónska či z Kuby.

Doporučené znalosti a kurzy

Kurz je určen pro všechny začínající i pokročilé fotografy

Doporučené vybavení

Na besedu není potřebné žádné vybavení

V ceně získáte

  • Zajímavou přednášku od zkušeného fotografa
  • Poukaz v hodnotě 490 Kč na kurzy Nikon škola
  • V ceně kurzu není zahrnuto festivalové vstupné: Vstupenky

Harmonogram

1. den
Přednáška (Praha)

Další informace

PETR JAN JURAČKA

Je profesionálním fotografem a vědeckým pracovníkem na Přírodovědecké fakultě UK. Všechny jeho aktivity spojuje láska k cestování, na svém kontě má již několik úspěšných fotografických a filmových projektů z různých koutů čtyřech světadílů. Na svých cestách nevozí však jen fotoaparát, ale také drony, kamerové jízdy, blesky a nezřídka také horolezecké vybavení.

TIP

Nezapomeňte se registrovat i na základní kurz ovládání fotoaparátů:

https://nikonskola.cz/kurzy/17-zaklady-ovladani-fotoaparatu


INSTRUKCE

Fotografický kurz proběhne v rámci cestovatelského festivalu Kolem světa a je zdarma pro jeho návštěvníky, proto je nutné si zakoupit lístek na festival. Vstupenky je možné zakoupit online, nebo na místě. Více informací o vstupenkách na stránkách festivalu. Absolventi kurzu získají slevu na kurzy Nikon škola ve výši 490 Kč.

Počet míst je omezen, proto registraci neodkládejte.

Místo konání kurzu: Clarion Congress Hotel Prague - Sál Virgo.

Lektoři

Lokality