Glamour workshop

Art Hotel Kaštieľ
Tomášov, Majorháza 1

Světlo je velice mocným nástrojem v rukou fotografa. Dokáže být vše odhalující, kruté a nemilosrdně pravdivé, stejně tak ale i laskavé, lichotící a krásou obdařující. Bez toho, aby se ho naučil ovládat a pracovat s ním, se žádný studiový fotograf neobejde. S jeho pomocí, podpořenou správnou volbou objektivu, zvoleného úhlu záběru a pózy vytvoří něco více než pouhou podobu fotografované osoby. Bez těchto znalostí se už vůbec neobejde fotograf, jehož snahou je zachytit smyslnost, vyzývavost a kouzlo ženy.

Exkluzivní lokalitou konání workshopu je Art Hotel Kaštieľ Tomášov, nejkrásnější slovenský zámecký hotel, který se honosí nádhernými barokními i art deco apartmány.

• Představení lektora a účastníků kurzu
  • Doporučené vybavení a příslušenství (portrétní objektivy Nikkor)
  • Seznámení se světelnou technikou – blesky napájené akumulátorovým generátorem
  • Úprava modelu před fotografováním – práce vizážisty a stylisty
  • Pózování – správné pozice těla i končetin
  • Potlačení „nedokonalostí" fotografovaných osob
  • Základy kompozice a vztah mezi barvami

• Práce se světly – nasvícení scény
  • Key shifting – poměr intenzity zábleskového a přirozeného světla
  • Správné určení expozice – rozdíl v měření dopadajícího a odraženého světla, využití šedé tabulky
  • Funkce expozimetru, resp. flashmetru a jeho ovládání
  • Využití odrazných a difuzních desek
  • Samostatné fotografování za odborné asistence lektora
  • Celý den průběžně praktické rady a konzultace

• Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)

Kurz je určen pro minimálně středně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

• Vlastní zrcadlovka
  • Objektivy
  • Dobrá nálada

Vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

• Know-how od profesionálního fotografa a zkušeného lektora
  • Praktické fotografování v interiéru
  • 3 modelky
  • Vizážistka a stylista
  • Možnost půjčování fotografické techniky Nikon
  • Oběd a občerstvení

Teoretická část – používaná technika, práce s modelkou
Večerní posezení

Teoretická část - principy nasvícení scény
Praktická část 1
Společný oběd
Praktická část 2
Praktická část 3
Zhodnocení
Kreativní práce za odborné asistence lektora

Na to, aby fotograf správně maloval světlem – čili správně fotografoval -- a kvalita jeho snímků tak výrazně stoupla, musí se naučit vnímat světlo kolem sebe, přizpůsobit se mu a pracovat s ním. Ne vždy je to bohužel možné, a kromě toho mohou být autorovy záměry zcela odlišné od aktuální světelné situace nebo počasí. Pro dnešního fotografa to ovšem není žádný problém. Podobně jako ve studiu i v exteriéru lze do značné míry světelné podmínky vytvářet dle libosti zcela svobodně a podle svého tvůrčího záměru. Pomocí externích blesků nebo přenosného zábleskového zařízení má i v exteriéru fotograf plnou kontrolu nad tím, zda jeho fotografie budou mít dramatickou náladu či vytvoří působivé romanticky laděné snímky.

Kamil Rodinger, lektor glamour workshopu Nikon školy, říká:

„Odborná kniha vás mnohému naučí, ale na rozdíl od lektora vám nikdy nezodpoví vaše dotazy. Vždy totiž zůstává cosi nezodpovězeného mezi řádky. Já vám za sebe mohu garantovat, že tomu tak na mých kurzech nikdy nebylo a nebude – nic netajím, nic neskrývám a o zkušenostech získaných mnohaletou praxí, které jsou dle mého soudu pro začínající a středně pokročilé fotografy nedocenitelné, se rád podělím."

„Stejně tak podnětné jsou pro mne ale i vaše názory, zkušenosti a trable na cestě k lepší fotografii. Pojďte společně s námi strávit příjemný den plný zábavy a neopakovatelných zážitků. Vše tentokrát dopodrobna probereme v kouzelném zámeckém hotelu u Bratislavy."

Počet účastníků workshopu je stanoven na 9 fotografů. V případě přihlášení menšího počtu zájemců může být termín zrušen a zaplacené částky refundovány.

Ubytování

Není zahrnuto v ceně kurzu. Ubytování je nutné si rezervovat přímo na recepci hotelů (nutné heslo "Nikon škola"):

Art Hotel Kaštieľ Tomášov

• Rezervace: +421 2 209 093 00, recepcia@hotelkastiel.sk
  • Speciální cena: 2lůžkový pokoj - 90 €/2 osoby (pokud nezažádáte jinak, hotel vás dá na pokoj s jiným účastníkem)

V ceně kurzu je drobné občerstvení a oběd.

Doprava

Není zahrnuta v ceně kurzu. V případě komplikací s vlastní dopravou nám napište na nikonskola.cz@nikon.com. Můžeme propojit účastníky pro spolujízdu nebo najít další řešení. Na hotel je možné se dostat vlastním autem. Parkování je možné na parkovišti u hotelu.

Fotografování modelek

Podléhá všeobecným obchodním podmínkám Nikon školy a je zakázáno komerční využití fotografií účastníky kurzu.

Tomášov
Art Hotel Kaštieľ