Zpět

Portrétní fotografie v ateliéru

Lokalita
Nikon
Praha- Zbraslav, K Radotínu 15
Kategorie
Pokročilé
Cena
4 390 Kč s DPH
3 628,10 Kč bez DPH
 

Světlo je velmi mocným nástrojem v rukou fotografa. Dokáže vše odhalit, být kruté i nemilosrdně pravdivé, ale stejně tak i laskavé, lichotící a přirozenou krásu podtrhávající. Světlo je jedním z nejdůležitějších prvků fotografie. A právě proto je potřeba se s ním naučit správně pracovat a použít ho ve svůj prospěch. Teprve s jeho pomocí, podpořenou správnou volbou objektivu, zvoleného úhlu záběru a pózy, fotograf vytvoří něco více než pouhou podobu fotografované osoby.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz?

Zřídit hlídacího psa

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Obsah kurzu

Během kurzu se můžete těšit na:

 • Představení lektora a účastníků
 • Rozbor připravených fotografií s podrobnějším názorným vysvětlením používání světla
 • Doporučené vybavení a příslušenství
 • Seznámení se se světelnou technikou
 • Příprava objektu na fotografování
 • Komunikace s modelem
 • Pózování modelu
 • Představení jednotlivých stylů studiového svícení na modelce
 • Práce s jedním studiovým bleskem
 • Práce s více studiovými blesky
 • Využití různých softboxů a příslušenství
 • Editace fotografií- základní zpracování a úpravy
 • Závěrečná diskuze


  Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

  Doporučené znalosti a kurzy

  • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
  • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

  Nebo:

  • Začínáme se zrcadlovkou Nikon
  • Základy portrétní fotografie

  Kurz je určen pro všechny pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou, Základy portrétní fotografie nebo Portrét v pohybu.

  Doporučené vybavení

  • Vlastní zrcadlovka
  • Portrétní objektiv
  • Plně nabitá baterie
  • Paměťová karta
  • Dobrá nálada

  Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

  V ceně získáte

  • Know-how od profesionálního fotografa
  • Praktické fotografování v ateliéru
  • Modelku
  • Make up artistku
  • Možnost zapůjčení fototechniky Nikon
  • Občerstvení
  • Certifikát

  Harmonogram

  11:00–11:15
  Příchod účastníků
  11:15–12:00
  Představení lektora a účastníků
  12:00–13:00
  Rozbor použitého světla na ukázkových fotografiích
  13:00–16:00
  Fotografování v ateliéru
  16:00–17:30
  Postprodukce fotografií z workshopu
  17:30–18:00
  Závěrečné zhodnocení, diskuze

  Další informace

  Jak už bylo zmíněno, světlo je základním stavebním kamenem fotografie. Používání umělého osvětlení nám práci usnadní, ale pokud s tím neumíme správně pracovat, může napáchat daleko větší neplechu. Proto je důležité naučit se v ateliéru se světly správně pracovat, být schopen využít nejprve jednoho světla, a teprve poté můžeme přidávat. A kdo jiný by dokázal práci v ateliéru přiblížit než profesionální fotografka Lenka Hatašová, u níž se nechávají s chutí zvěčnit slavné osobnosti na své desky, obaly knih a nebo jen tak pro radost. Lenka se rozhodla předávat své nabyté zkušenosti formou workshopů, protože osobní kontakt a vyzkoušení si práce na vlastní kůži je nenahraditelné. Navíc během workshopu je dostatek prostoru pro dotazy všech zúčastněných a opravu chyb, které třeba fotograf ve svých počátcích nevidí.

  Workshop bude probíhat v krásném velkém ateliéru Light studio Praha (https://www.lightstudiopraha.cz)

  Fotokurz je sestaven tak, aby si každý účastník mohl vyzkoušet práci se světlem a odnesl si skvělé fotografie do svého portfolia, ale zároveň, aby dostal i nezbytný teoretický základ. Proto se první část kurzu budeme věnovat již připraveným fotografiím Lenky Hatašové, které rozebereme zejména z hlediska světla, svícení. Druhá část bude věnována samotnému fotografování v ateliéru. Určitě si vysvětlíme nastavení fotoaparátu i světel a jejich možností. V prvním kroku bude důležité naučit se svítit s jedním světlem, poté se přesuneme ke dvěma, třem a vyzkoušíme si pro ně i různá příslušenství. Samozřejmě v praktické části budeme zkoušet rozdílné typy svícení, efekty a Lenka nám ukáže své vychytávky. Poslední třetí část kurzu je věnována postprodukci, kdy opět Lenka ukáže svůj věžný postup úpravy fotografií z ateliéru nebo za použití zábleskových světel. Pro tuto poslední část doporučujeme přinést si vlastní notebook, ale není to nezbytné. Je možné se i pouze dívat Lence "přes rameno".

  Maximální počet osob: 8. Minimální počet osob pro uskutečnění kurzu: 7

  Partneři kurzu

  • Fomei

  Lokalita

  Praha
  Nikon
  Praha- Zbraslav, K Radotínu 15