Stáváme se Nikon Europe BV. Dovolujeme si Vás informovat, že došlo ke změně struktury našeho právního subjektu. Tyto změny žádným způsobem neovlivní služby, které v současnosti nabízíme. DALŠÍ INFORMACE.
Zpět

Portrétní fotografie v ateliéru

Lokalita
Nikon
Praha- Zbraslav, K Radotínu 15
Kategorie
Pokročilé
Cena
4 390 Kč s DPH
3 628,10 Kč bez DPH
 

Světlo je velmi mocným nástrojem v rukou fotografa. Dokáže vše odhalit, být kruté i nemilosrdně pravdivé, ale stejně tak i laskavé, lichotící a přirozenou krásu podtrhávající. Světlo je jedním z nejdůležitějších prvků fotografie. A právě proto je potřeba se s ním naučit správně pracovat a použít ho ve svůj prospěch. Teprve s jeho pomocí, podpořenou správnou volbou objektivu, zvoleného úhlu záběru a pózy, fotograf vytvoří něco více než pouhou podobu fotografované osoby.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Obsah kurzu

Během kurzu se můžete těšit na:

 • Představení lektora a účastníků
 • Rozbor připravených fotografií s podrobnějším názorným vysvětlením používání světla
 • Doporučené vybavení a příslušenství
 • Seznámení se se světelnou technikou
 • Příprava objektu na fotografování
 • Komunikace s modelem
 • Pózování modelu
 • Představení jednotlivých stylů studiového svícení na modelce
 • Práce s jedním studiovým bleskem
 • Práce s více studiovými blesky
 • Využití různých softboxů a příslušenství
 • Editace fotografií- základní zpracování a úpravy
 • Závěrečná diskuze


  Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

  Doporučené znalosti a kurzy

  • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
  • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

  Nebo:

  • Začínáme se zrcadlovkou Nikon
  • Základy portrétní fotografie

  Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou, Základy portrétní fotografie nebo Portrét v pohybu.

  Doporučené vybavení

  • Vlastní zrcadlovka
  • Portrétní objektiv
  • Plně nabitá baterie
  • Paměťová karta
  • Dobrá nálada

  Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

  V ceně získáte

  • Know-how od profesionálního fotografa
  • Praktické fotografování v ateliéru
  • Modelku
  • Make up artistku
  • Možnost zapůjčení fototechniky Nikon
  • Občerstvení
  • Certifikát

  Harmonogram

  11:00–11:15
  Příchod účastníků
  11:15–12:00
  Představení lektora a účastníků
  12:00–13:00
  Rozbor použitého světla na ukázkových fotografiích
  13:00–16:00
  Fotografování v ateliéru
  16:00–17:30
  Postprodukce fotografií z workshopu
  17:30–18:00
  Závěrečné zhodnocení, diskuze

  Další informace

  Jak už bylo zmíněno, světlo je základním stavebním kamenem fotografie. Používání umělého osvětlení nám práci usnadní, ale pokud s tím neumíme správně pracovat, může napáchat daleko větší neplechu. Proto je důležité naučit se v ateliéru se světly správně pracovat, být schopen využít nejprve jednoho světla, a teprve poté můžeme přidávat. A kdo jiný by dokázal práci v ateliéru přiblížit než profesionální fotografka Lenka Hatašová, u níž se nechávají s chutí zvěčnit slavné osobnosti na své desky, obaly knih a nebo jen tak pro radost. Lenka se rozhodla předávat své nabyté zkušenosti formou workshopů, protože osobní kontakt a vyzkoušení si práce na vlastní kůži je nenahraditelné. Navíc během workshopu je dostatek prostoru pro dotazy všech zúčastněných a opravu chyb, které třeba fotograf ve svých počátcích nevidí.

  Workshop bude probíhat ve školícím středisku Nikon školy, kde se nachází fotografický ateliér kompletně vybavený profesionálním ateliérovým vybavením od FOMEI.

  Fotokurz je sestaven tak, aby si každý účastník mohl vyzkoušet práci se světlem a odnesl si skvělé fotografie do svého portfolia, ale zároveň, aby dostal i nezbytný teoretický základ. Proto se první část kurzu budeme věnovat již připraveným fotografiím Lenky Hatašové, které rozebereme zejména z hlediska světla, svícení. Druhá část bude věnována samotnému fotografování v ateliéru. Určitě si vysvětlíme nastavení fotoaparátu i světel a jejich možností. V prvním kroku bude důležité naučit se svítit s jedním světlem, poté se přesuneme ke dvěma, třem a vyzkoušíme si pro ně i různá příslušenství. Samozřejmě v praktické části budeme zkoušet rozdílné typy svícení, efekty a Lenka nám ukáže své vychytávky. Poslední třetí část kurzu je věnována postprodukci, kdy opět Lenka ukáže svůj věžný postup úpravy fotografií z ateliéru nebo za použití zábleskových světel. Pro tuto poslední část doporučujeme přinést si vlastní notebook, ale není to nezbytné. Je možné se i pouze dívat Lence "přes rameno".

  Maximální počet osob: 8. Minimální počet osob pro uskutečnění kurzu: 7

  Partneři kurzu

  • Fomei

  Lokalita

  Praha
  Nikon
  Praha- Zbraslav, K Radotínu 15