Zpět

Portrét v přirozeném světle

Lokality
Kategorie
Pokročilé
Cena
3 990 Kč s DPH
3 297,52 Kč bez DPH
 

Lektor a fotograf Jakub Sodomka vám ukáže krásu přirozeného světla v exteriéru či interiéru, bude hovořit o působení barev, o emocích, ale také o komunikaci s modely nebo třeba o úpravách a přijímání kritiky svých snímků. V tomto portrétním workshopu budete mít možnost fotografovat v krásných prostorech loftu nebo galerie. Prioritně se ale zaměříte na získání potřebných znalostí a inspirace od zkušeného fotografa, kreativního art director-a a designera v jednom. Příjemná otevřená atmosféra, výměna rad, krásné modelky, profesionální styling a vizáž, moderní vybavení, množství techniky Nikon na půjčování, odborník z Nikonu a občerstvení - všechno bude dokonale připravené, jako standardně na workshopech Nikon školy, abyste měli z absolvování fotokurzu zážitek.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz?

Zřídit hlídacího psa

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Reference

Radovan Vránsky - Portrét v přirozeném světle

Ďakujem Jakubovi a celému Nikon tímu za perfektný deň. Super počasie, nádherné modelky a perfektná partia ľudí. Veľa som sa dozvedel a ešte viac si vyskúšal. Vrelo odporúčam. Jediné čo ľutujem je, že nebolo viac času.

Radovan Vránsky
Milan Marek - Portrét v přirozeném světle

Profesionálně vedený kurs, který naplnil mé očekávání. Přátelské prostředí a motivující lektoři včetně modelek a obslužného týmu. Ještě jednou děkuji. Mohu jen doporučit. Milan Marek

Milan Marek
Honza Froněk - Portrét v přirozeném světle

Super kurz, mohu jen doporucit!

Honza Froněk
Jakub Čuřík - Portrét v přirozeném světle

Díky moc za tenhle workshop! :) Odnesl jsem si nějaké nové zkušenosti a zkusil jsem si spolupráci s modelkami. Zároveň jsem měl možnost zkusit si několik zrcadlovek a objektivů Nikon. Doporučuji!

Jakub Čuřík
Ludvík Vlček - Portrét v přirozeném světle

Ještě jednou děkuji všem za skvělou atmosféru, individuální přistup ... a prostě za svkěle stávený čas. Moc jsem si to užil a skvěle se bavil a snad se i něco naučil :-) škoda jen že bylo tak málo času (celý den :c) ). Ted už stačí si vzít jen zmíněné rady k srdci a fotit fotit fotit jak bylo kladeno na srdce. Díky.

Ludvík Vlček
Zdeněk Kohut - Portrét v přirozeném světle

Tento kurz mi dal hrozně moc co se týče focení, komunikací s modelkou, práce v Lightroomu a v neposlední řadě i nastavení a práci s foťákem. Cena za kterou se prodává je jenom pakatel v porovnání s tím jaké zkušenosti jsem získal. Ještě jednou moc děkuji a už se těším na další kurz

Zdeněk Kohut
Aneta Zidkova - Portrét v přirozeném světle

Tento kurz byl pro mě přínosný především proto, že jsem si ověřila, že focení v přirozeném světle je ta správná cesta. Jakub se podělil o své know how a díky tomu jsem začala ve fotografii více experimentovat s barvami a světlem. Kurz je výborný také organizačně a všem jej doporučuji :) splnil má očekávání.

Aneta Zidkova
Šárka Těšík - Portrét v přirozeném světle

Kurz se moc líbil. Výborný přístup lektora, skvělá atmosféra, úžasné modelky. Největším přínosem pro mě bylo téma práce s modelkou. Vyzkoušela jsem si snad všechny portrétní objektivy.

Šárka Těšík
Radka Szikorová - Portrét v přirozeném světle

Skvělý kurz, skvělý lektor, modelky nádherné. Skvělé zázemí i technická podpora. Bylo úžasné nahlédnou pod ruky profesionálům. Vřele doporučuji.

Radka Szikorová
Veronika Dvořáková - Portrét v přirozeném světle

Wokrshop byl super. Jakub má dar podpořit Váš tvůrčí proces. Odcházela jsme motivovaná a natěšená na to, až budu moct zhmotnit své nové nápady. Modelka byla usměvavá a skutečně nádherná. Kdybych mohla, strávila bych na takovém workshopu klidně celý víkend. Těším se na další. :)

Veronika Dvořáková
Eva Langrova - Portrét v přirozeném světle

Nikonškola je jediná škola, ve které se modlíte, aby nezazvonilo a výuka neskončila :) Díky za úžasný den!

Eva Langrova

Obsah kurzu

 • Představení lektora a účastníků kurzu
 • Základy práce s modelkou, choreografie
 • Práce s modelkou v praxi
 • Proč je důležitá práce v pozitivním prostředí a vliv příznivé pracovní atmosféry na výslednou fotografii
 • Světelné podmínky, světelná „nálada“ v interiéru a exteriéru
 • Barvy a emoce – působení na diváka a jak s nimi pracovat
 • Portrétní objektivy Nikkor
 • Úprava fotografií a práce s obrazovými daty
 • Jak a kde publikovat své snímky, přijímání kritiky

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

Doporučené vybavení

 • Vlastní zrcadlovka
 • Portrétní objektiv
 • Plně nabitá baterie
 • Paměťová karta
 • Dobrá nálada

Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit.

V ceně získáte

 • Znalosti a zkušenosti fotografa Jakuba Sodomky
 • Přednášku o portrétních objektivech Nikkor
 • Asistence produktového specialisty Nikon
 • 2 zkušené modelky
 • Profesionální styling a vizáž
 • Možnost vyzkoušení si techniky Nikon v praxi
 • Oběd brunch formou a občerstvení
 • Certifikát od společnosti Nikon

Harmonogram

9:00–9:15
Příchod účastníků
9:15–12:30
Teoretická část a ukážky – práce s modelkou, světlo, barvy a emoce
12:30–13:00
Přestávka
13:00–17:00
Praktická část - individuální fotografování
17:00–18:00
Postprodukce, hodnocení fotografií, sdílení a propagace
18:00–18:30
Ukončení kurzu a hodnocení

Další informace

Kurz Portrét v přirozeném světle je už podle svého názvu postaven na využívání nejdostupnějšího světla ve fotografii, přirozenost je ovšem též spojovací linkou celého programu workshopu. Fotograf a lektor Jakub Sodomka k tomu říká: „Nechci, aby lidé na moje kurzy chodili jako do školy nebo na přednášku. Budeme spolupracovat a mluvit společně o tématech, která nás zajímají. Každý dostane prostor podělit se o své zkušenosti a názory. Mým cílem je, aby se účastníci bavili, přinášeli své myšlenky, a ne pouze pasivně poslouchali výklad.“

Jakub Sodomka ví, že podobný přístup se vyplatí také při fotografování lidí, své zkušenosti vám tedy bude předávat s pozitivním naladěním. A s podobnou vervou se pustí do bourání zažitých pravidel či do experimentování. To vše doplní nezbytnými fotografickými radami a cenným know-how v oblasti počítačových úprav snímků. Řeč bude ovšem také o možnostech prezentace vlastní tvorby v moderním věku internetu a aplikací.

Pro kurzy Nikon školy vybíráme ty nejlepší a cool prostory, které jsou v dané lokalitě k dispozici a z toho bratislavského máme obzvlášť velkou radost. Věříme, že účastníci si kurz užijí dvojnásob, jestliže jim naše odborné zkušenosti předáme v příjemném a zajímavém prostředí. Fotografické kurzy v Bratislavě jsme umístili do areálu Novej Cvernovky. Pro obyvatele Bratislavy to není pojem neznámý. Nová Cvernovka vznikla díky nadšení mladých umělců, kteří v opuštěné a chátrající budově Střední průmyslové školy chemické vybudovali moderní coworkingový prostor a ateliéry využívané disajnéry, architekty a dalšími umělci. Pro náš kurz jsme vybrali prostorný fotografický ateliér Svetlík v bývalé chemicko-fyzikální laboratoři, který nádherně využívá denní světlo, které do ateliéru prostupuje ze třech stran. V původním plánu umělců bylo ve stropě vybudovat světlík, který by místnost zásoboval dalším denním světlem, z toho smělého záměru sešlo, ale název zůstal. Těšíme se na vás a nebojte se z chemie ani fyziky vás zkoušet nebudeme! 

Lokality

Praha
CASH only
Praha, U Pekařky 484/1a
Bratislava
Ateliér Svetlík
Bratislava, Račianska 78