Základy produktové a makro fotografie

Navazující
1 490 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 2 290 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.

Makro fotografie i fotografování produktů mají k sobě poměrně blízko. U obou disciplín jde o technickou dokonalost fotografie. Náš kurz vám ukáže spoustu tipů a triků, jak tato témata ovládnout. Makro je svět pouhým okem nepostřehnutelný, plný nádherných detailů a struktur s nevyčerpatelným obsahem. Produktová fotografie nabízí perfektní způsob, jak dokonale procvičit práci s technikou a vypilovat ji k dokonalosti, což využijete i v dalších fotografických tématech.

Naučené znalosti a dovednosti fotografování produktů můžete využít například při vytváření obsahu vašeho e-shopu, nebo při prodeji vašich výrobků.

Jana Lánská - Základy produktové a makro fotografie

Byl to pro mne první kurz od Nikonu a byla jsem nadšená, úžasný lektor, možností zapůjčení techniky a také neskutečná trpělivost pana Juráka a Červenáka při focení. Moc děkuji.

Jana Lánská
Krisztián Káli - Základy produktové a makro fotografie

Absolvovať kurz základy produktovej a makrofotografie odporúčam každému kto sa chce zdokonaliť v technike fotenia. Lektor Filip Barták mal skvelý prístup, poskytol veľmi užitočné informácie z teórie ale hlavne z praktického hľadiska, nastavenie fotoaparátu, ako správne osvetliť, tipy a triky ku skvelej fotke. Ďakujem.

Krisztián Káli

Teoretická část

• Technika pro fotografování produktů a makrofotografie
  • Opakování základní práce s expozicí
  • Hloubka ostrosti
  • Automatické zaostřování i manuální ostření
  • Jak pracovat s makro objektivem
  • Práce ze stativu
  • Základní práce s bleskem pro makro a produkt
  • Příprava fotografovaného objektu

Praktická část

• Základní nastavení fotoaparátu
  • Zopakování práce s expozicí
  • Zvládnutí přesného zaostřování
  • Práce s hloubkou ostrosti
  • Ukázka práce s bleskem
  • Fotografování se stativem
  • Aranžování objektů a pozadí pro makro i produkty

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

• Základy ovládání fotoaparátu (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme s fotografií.

• Vlastní fotoaparát s objektivem/objektivy

Vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

• Znalosti o základních fotografických pojmech
  • Tipy a triky pro ideální nastavení fotoaparátu
  • Možnost půjčení fototechniky Nikon
  • Drobné občerstvení

Teoretická část
Praktická část
Vyhodnocení

V kurzu základů produktové a makro fotografie vás nejdříve seznámíme s teorií, pro lepší pochopení základních principů fotografování makra a produktů, ukážeme si vhodnou techniku na různé typy fotek a také se zaměříme na volbu vhodného příslušenství. Následná praxe bude zaměřena na fotografování mnoha rozličných modelů jak makra, tak produktů. Ukážeme si fotografování ze stativu, svícení bleskem a jak si správně připravit scénu.

Maximální počet účastníků kurzu: 12. Minimální počet potřebný pro konání kurzu: 7.

Lokality

Brno