Městská divočina

Gymnázium
Praha, Ječná 27
1 490 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 1 990 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.

Za skutečným wildlife workshopem pro milovníky přírody a fotografování zvířat teď nemusíte daleko. Během jednodenního workshopu zavítáte spolu s biologem, ornitologem a wildlife fotografem v jednom - Liborem Vaicenbacherem - do jednoho z pražských příměstských parků, kde si ukážeme, že i ve městě lze pořídit poutavé fotografie divoce žijících zvířat. Workshop bude zaměřen primárně na fotografování přezimujících drobných pěvců, případně šplhavců.

Kdy Kde Lektor Volná místa
Neděle 12. 5. 2024, 7:15 ‑ 18:30 Praha, Ječná 27, Gymnázium Libor Vaicenbacher Více než 3 Koupit tento termín
Kdy Neděle 12. 5. 2024, 7:15 – 18:30
Kde Gymnázium, Praha, Ječná 27
Lektor Libor Vaicenbacher
Volná místa Více než 3
Koupit

Nenalezli jste kurz či termín kurzu, který by vám vyhovoval? Napište nám nikonskola.cz@nikon.com

Na co konkrétně se můžete těšit a jaké dovednosti si odnesete?

• Poradíme vám s nastavením vašeho fotoaparátu tak, abyste z něj vytěžili maximum pro fotografování zvířat
  • Naučíme se v terénu vyhledávat ptáky a vyzkoušíme si některé techniky, jak se k nim přiblížit na fotografovatelnou vzdálenost
  • Vyzkoušíme si jednoduchou kamufláž v terénu
  • Naučíme se vnímat fotografovanou scénu jako celek a řekneme si něco o kompozici
  • Vytvoříme společně přírodní „ateliér“ a staneme se tak pány celého procesu vzniku fotografie
  • Vyzkoušíme si profesionální techniku Nikon přímo v ostrém nasazení
  • V příjemném prostředí společně zhodnotíme denní „úlovky“ a předvedeme si některé základní editační techniky

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora. Program může být náročný, ale je dobrovolný a tak si můžete vybrat delší čas pro odpočinek podle toho, jak se budete cítit.

• Základy ovládání fotoaparátu (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme s fotografií.

• Vlastní fotoaparát s teleobjektivem
  • Stativ/monopod
  • Outdoorové vrstvené oblečení, pevné boty
  • Pláštěnka (nebo nepromokavá bunda), rukavice, čepice
  • Svačina a čaj v termosce

Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

• Výklad a vedení Libora Vaicenbachera
  • Možnost půjčování fotografické techniky a příslušenství
  • Oběd a občerstvení

Krátká instruktáž, ranní fotografování
Zhodnocení dopoledního fotografování, přednáška a inspirativní ukázky, prostor na dotazy
Oběd
Fotografování ve skupinách
Zhodnocení kurzu, posezení u piva :)

Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 6. Maximální počet účastníků je 10

Společný oběd je zahrnutý v ceně kurzu. Prostory pro teorii nám poskytne Gymnázium v Ječné. Během fotografování v lese či parku (přesná lokace fotografování záleží na počasí a období) se vám bude hodit čaj v termosce a svačina.

Oblečení

Nutné je termoprádlo, teplá vrstva oblečení i nepromokavá bunda a kalhoty, outdoorové, nejlépe nepromokavé boty, čepice a rukavice.

Technika

Během workshopu bude možné si zkoušet různé teleobjektivy Nikkor. Abyste na objektivy nečekali, je dobré mít i vlastní teleobjektiv s ohniskem 300mm a víc.

Počasí

V případě velmi nepříznivého počasí, které nám neumožní fotografovat, bude zvolen náhradní termín konání kurzu.

Gymnázium
Praha, Ječná 27