Zpět

Dětský PhotoCamp 2020

Lokalita
Rýchorská bouda
Žacléř, Rýchorská bouda 55
Kategorie
Základní
Cena
5 200 Kč
 

Loni jsme spolu s Gymnáziem Oty Pavla uspořádali první ročník PhotoCampu pro děti. A byli jsme naprosto unešeni! Taková vášen, elán a radost z fotografie, která z každého jednoho novopečeného fotografa sršela. Neskutečné. Z fotografií, které nám každý den ukazovaly, jsme byli nadšeni- nejen, že den za dnem byl vidět velký posun, ale každý si během týdne vytříbil svůj rukopis, a tak už na konci bylo vcelku jednoduché poznat, čí je jaká fotografie. A protože jsme viděli, že přesně takové aktivity mají velký smysl, a protože je čím dál tím více dětí, které baví fotografovat a rádi by se naučily něco nového, ve spolupráci s Gymnáziem Oty Pavla v Radotíně jsme se rozhodli přichystat další ročník, kemp pro studenty ve věku 12-17 let.

A tentokrát se přesouváme do přírody, na východní hřeben Krkonoš. Na Rýchorskou boudu, která bude po celý týden rezervována pouze pro nás. Právě i díky místu se studenti nenaučí jen ovládat zrcadlovku, fotografovat portrét, pohyb i reportáž, ale máme šanci se věnovat i krajinářské fotografii, což loni v Praze zrovna dvakrát moc nešlo.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Obsah kurzu

 • Začínáme se zrcadlovkou Nikon
 • Základy portrétní fotografie v exteriéru i interiréru
 • Krajinářská fotografie
 • Makro fotografie
 • Fotografování pohybu a sportu
 • Reportážní fotografie
 • Malování světlem / Základy astrofotografie
 • Editace
 • Tisk fotografií

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

Doporučené znalosti a kurzy

Kurz je určen pro fotografy, kteří začínají s digitální zrcadlovkou nebo bezzrcadlovkou Nikon.

Doporučené vybavení

 • Vlastní zrcadlovka
 • Různé objektivy objektiv
 • Plně nabitá baterie
 • Paměťová karta
 • Dobrá nálada

Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

V ceně získáte

 • Znalosti a zkušenosti fotografa a lektora Filipa Bartáka, Josefa Marka a profesionální sportovní fotografky Barbory Reichové
 • Přednášky na téma různých fotografických disciplín
 • Ubytování v Rýchorské boudě
 • Plná penze
 • Každodenní fotografické dílny a přednášky
 • Vytištěné fotografie z každého dne
 • Zapůjčení fototechniky Nikon
 • Možnost vyzkoušení si techniky Nikon v praxi
 • Studijní brožuru
 • Certifikát od společnosti Nikon
 • Upomínkové předměty

Harmonogram

1. den

12:00–20:00
Příjezd, úvodní představení, půjčení techniky, základy fotografování

2. den

9:00–20:00
Sportovní fotografie - úvod, teorie, fotografování

3. den

9:00–20:00
Krajinářská fotografie - úvod, teorie, fotografování

4. den

9:00–20:00
Makrofotografie - úvod, teorie, fotografování

5. den

9:00–20:00
Portrétní/Studiové fotografování - úvod, teorie, fotografování

6. den

9:00–14:00
Editace - teorie, programy, post-process. Vyhlášení a ukončení photocampu.

Další informace

Dětský PHOTOCAMP 2020 je zaměřen na práci s fotoaparátem, fotografické základy z hlediska expozice, kompozice a světla, ale také fotografování portrétu, pohybu, reportáže a především díky nádhernému přírodnímu prostředí také krajiny a makro fotografie. Pro pokročilé zájemce chystáme i základy astrofotografie. Každý den bude pod vedením profesionálních fotografů a zkušených lektorů Nikon školy, která zajišťuje celý fotografický program PHOTOCAMPu, zatímco Gymnázium Oty Pavla v Radotíně je jeho organizátorem. Každý večer proběhne diskuze nad fotografiemi, které byly během dne pořízeny, aby každý účastník dostal zpětnou vazbu. Rozhodně nebudou chybět ani soutěže a pro zvídavé i dobrovolný program v podobě postprodukce nebo malování světlem. A pro ty, co by se rádi zúčastnili, ale nevlastní svůj fotoaparát budou zajištěny zrcadlovky Nikon k zapůjčení.

Maximální kapacita je 20 studentů. Minimální kapacita pro uskutečnění PhotoCampu je 16 studentů.

Organizátorem PhotoCampu 2020 je Gymnázium Oty Pavla v Radotíně v zastoupení paní ředitelky RNDr. Jany Hrkalové. Zprostředkovatelem odborného fotografického programu je Nikon škola.

Přihlásit se na PhotoCamp je možné skrz odkaz u termínu. Dále vás pak budeme kontaktovat a propojíme se správnou osobou na gymnáziu, se kterou už vyřešíte platbu a další náležitosti.

Registrace na PhotoCamp probíhají do 31.3.2020 a platbu je třeba uhradit Gymnáziu Oty Pavla do 30.4.2020. Stornovat účast lze do tří měsíců do začátku konání PhotoCampu, poté nelze platbu vrátit kvůli rezervačnímu poplatku za ubytování.

Kemp je určený pro studenty ve věku 12-17 let.

Ubytování je v ceně a je zajištěno v Rýchorské boudě, která bude po celou dobu rezervována pouze pro nás.  

V ceně je zahrnuta také strava- plná penze (snídaně, oběd, večer a svačiny) včetně pitného režimu. Začínáme v pondělí obědem a končíme v sobotu obědem.

Dopravu je třeba si zajistit individuálně. A protože jsme si zvolili místo v krásné a hůře dostupné části hor, je třeba k chatě dorazit pěšky. Nejbližší parkování je v Horním Maršově (3,8 km pěšky). Je ale možné domluvit vyvezení zavazadel. Vše budeme domlouvat s rodiči přihlášených dětí individuálně.

Pro PhotoCamp je třeba mít zrcadlovku/bezzrcadlovku. Budeme rádi, pokud bude mít student vlastní, případně zapůjčenou od rodičů. Zapůjčení fotoaparátu od nás je možné (zdarma), ale máme jen omezený počet kusů (cca 12-15).
Objektivy k zapůjčení už budou v dostatečném množství pro všechny. Bude velký výběr a vždy zaměřen na dané téma, takže si všichni budou moci otestovat profesionální objektivy pro portrét, makro, krajinu a další.
Je možné mít i fotoaparát jiné značky než Nikon, ale pak nejsme schopni zapůjčit objektivy pro dané téma

Partneři kurzu

 • Gymnázium Oty Pavla

Lokalita

Žacléř
Rýchorská bouda
Žacléř, Rýchorská bouda 55