Zpět

Začínáme fotografovat v ZOO

Kategorie
Navazující
Cena
1 990 Kč
1 290 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 1 990 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.
1 066,11 Kč bez DPH
 

Pokud vás baví výlety do ZOO a chcete si odtud odnést co nejlepší fotky a získané znalosti použít i v mnoha dalších situacích, je tento kurz ideálním prostředkem, jak o něco pokročit ve fotografických základech. V kurzu se zaměříme na práci s pohybem i s hloubkou ostrosti. Naučíme se pár triků, aby fotografie ze ZOO vypadaly jako z volné přírody. Jedním ze zajímavých prvků kurzu je i možnost vyzkoušet si teleobjektivy Nikon a naučit se s nimi správně zacházet.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Reference

Weni WIESNER - Začínáme fotografovat v ZOO

Ahoj, kurz se mi líbil. Skvělí lidé i technika, trpěliví a ochotní školitelé a zajímavé prostředí ZOO ve Dvoře Králové. Je to úplně něco jiného mít možnost vyzkoušet si objektivy a kamery všeho druhu. Těším se na další školení a hlavně: "NIKOŇÁCI", pokračujte takhle i nadále, je to super!

Weni WIESNER
Jakub Charvát - Začínáme fotografovat v ZOO

Druhý kurz který jsem absolvoval byl opět velice poučný a zajímavý. Focení zvířat v pohybu je těžká disciplína a tak se každá poučka hodí. Lektor byl velice příjemný a vše na požádání vysvětlil a ukázal. Velice jsem rád za možnost vyzkoušet si různou techniku Nikon, hlavně pak objektivy s delším ohniskem.

Jakub Charvát
Jana Krejčí - Začínáme fotografovat v ZOO

Skvělý kurz focení v Zoo Ostrava, pod vedením Filipa Bartáka, můžu jen doporučit. Skvělej zážitek, individuální přístup ke každému studentovi dle jeho znalostí. Prostě super, Filipe !! Díky moc !

Jana Krejčí

Obsah kurzu

Teoretická část probíraná již v terénu

 • Zopakování základní práce s časem závěrky a se clonou
 • Práce s citlivostí ISO a funkcí Auto ISO
 • Správná práce s měřením expozice
 • Vyvážení bílé barvy v interiérech (pavilonech)
 • Jak pracovat s funkcí Active D-Lighting
 • Picture Control a jeho nastavení
 • Představení teleobjektivů a jak si vybrat ten správný
 • Pár tipů pro fotografování v ZOO
 • Příprava nastavení fotoaparátu na samotné fotografování v ZOO

Praktická část

 • Kontrola fotoaparátu a jeho nastavení
 • Ukázka práce s časy závěrky na příkladech
 • Pokročilá práce s korekcí expozice
 • Praktické využití hloubky ostrosti
 • Zaostřování zvířat v pohybu
 • Jak fotografovat přes mříže či sklo
 • Fotografování v pavilonu
 • Fotografování detailů (drobný úvod do makrosnímků)

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání fotoaparátu (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme s fotoaparáty Nikon.

Doporučené vybavení

 • Vlastní fotoaparát s objektivem/objektivy
 • Plně nabitá baterie
 • Paměťová karta

Vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

V ceně získáte

 • Znalosti o základních fotografických pojmech
 • Tipy a triky pro ideální nastavení fotoaparátu
 • Fotografování v ZOO
 • Denní vstupenka do ZOO
 • Možnost půjčení fototechniky Nikon
 • Certifikát od společnosti Nikon


  Harmonogram

  12:30–12:45
  Příchod účastníků
  12:45–17:30
  Teoretická část v terénu, praktická část- fotografování
  17:30–18:00
  Vyhodnocení

  Další informace

  Kurz má za úkol prohloubit základní znalosti ovládání zrcadlovky a vylepšit pochopení principů práce s expozicí na konkrétních příkladech fotografování zvířat v ZOO. Naučíme Vás, jak správně volit časy závěrky, aby byla fotografie ostrá a plná detailů. Budeme pracovat s hloubkou ostrosti pro zvýraznění hlavního objektu i pro rozostření nežádoucího oplocení. Na praktických příkladech naučíme správně zaostřovat. Dále se podíváme na speciální funkce zlepšující výsledný snímek. Tento kurz Vám pomůže i v rozhodování, jaký další objektiv či jiné příslušenství bude pro vaši tvorbu nejvýhodnější a jak jej používat. Díky množství techniky k zapůjčení to bude hned jasnější.

  Celý kurz probíhá v terénu, tedy ve venkovních a vnitřních pavilonech a expozicích ZOO. Určitě proto doporučujeme vzít sebou minimum věcí, které přímo pro kurz nepotřebujete. Stejně tak doporučujeme před tímto kurzem absolvovat kurz Začínáme se zrcadlovkou Nikon nebo alespoň dobře ovládat práci se svým fotoaparátem. Na kurzu už navážeme zásadními informacemi a parametry důležitými pro fotografování v zoologické zahradě a zvířat obecně. Během kurzu se dostaneme na místa, kam běžný zákazník nemá přístup, nebo zajistíme krmení zvířat speciálně pro náš kurz. Konkrétní zážitek bude záviset na možnostech dané zoologické zahrady. Rozhodně ale nebude nouze o zajímavé záběry a o množství příkladů, na kterých snáze pochopíte různé fotografické principy, které se dají využít i v dalších žánrech fotografie.

  V kurzu je vždy uplatňován individuální přístup s dostatečným prostorem pro vaše dotazy, aby si každý odnesl přesně takové informace, které ho zajímají. 

  Maximální počet účastníků kurzu: 12. Minimální počet potřebný pro konání kurzu: 7.

  Partneři kurzu

  • ZOO Bojnice
  • ZOO Ostrava

  Lokality

  Dvůr Králové nad Labem
  Safari Park Dvůr Králové
  Dvůr Králové nad Labem, Štefánikova 1029
  Ostrava
  ZOO Ostrava
  Ostrava, Michálkovická 197
  Jihlava
  ZOO Jihlava
  Jihlava, Březinovy sady 5642/10
  Bojnice
  ZOO Bojnice
  Bojnice, Zámok a okolie 6