Zpět

Začínáme fotografovat v ZOO

Kategorie
Navazující
Cena
1 490 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 2 290 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.
1 231,40 Kč bez DPH
 

Pokud vás baví výlety do ZOO a chcete si odtud odnést co nejlepší fotky a získané znalosti použít i v mnoha dalších situacích, je tento kurz ideálním prostředkem, jak o něco pokročit ve fotografických základech. V kurzu se zaměříme na práci s pohybem i s hloubkou ostrosti. Naučíme se pár triků, aby fotografie ze ZOO vypadaly jako z volné přírody. Jedním ze zajímavých prvků kurzu je i možnost vyzkoušet si teleobjektivy Nikon a naučit se s nimi správně zacházet.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Reference

Jakub Charvát - Začínáme fotografovat v ZOO

Druhý kurz který jsem absolvoval byl opět velice poučný a zajímavý. Focení zvířat v pohybu je těžká disciplína a tak se každá poučka hodí. Lektor byl velice příjemný a vše na požádání vysvětlil a ukázal. Velice jsem rád za možnost vyzkoušet si různou techniku Nikon, hlavně pak objektivy s delším ohniskem.

Jakub Charvát
Jana Krejčí - Začínáme fotografovat v ZOO

Skvělý kurz focení v Zoo Ostrava, pod vedením Filipa Bartáka, můžu jen doporučit. Skvělej zážitek, individuální přístup ke každému studentovi dle jeho znalostí. Prostě super, Filipe !! Díky moc !

Jana Krejčí
Weni WIESNER - Začínáme fotografovat v ZOO

Ahoj, kurz se mi líbil. Skvělí lidé i technika, trpěliví a ochotní školitelé a zajímavé prostředí ZOO ve Dvoře Králové. Je to úplně něco jiného mít možnost vyzkoušet si objektivy a kamery všeho druhu. Těším se na další školení a hlavně: "NIKOŇÁCI", pokračujte takhle i nadále, je to super!

Weni WIESNER

Obsah kurzu

Teoretická část

 • Základní seznámení s obsahem kurzu
 • Zopakování základní práce s časem závěrky a se clonou
 • Práce s citlivostí ISO a funkcí Auto ISO
 • Správná práce s měřením expozice
 • Vyvážení bílé barvy v interiérech (pavilonech)
 • Jak pracovat s funkcí Active D-Lighting
 • Picture Control a jeho nastavení
 • Představení teleobjektivů a jak si vybrat ten správný
 • Pár tipů pro fotografování v ZOO
 • Příprava nastavení fotoaparátu na samotné fotografování v ZOO

Praktická část

 • Kontrola fotoaparátu a jeho nastavení
 • Ukázka práce s časy závěrky na příkladech
 • Pokročilá práce s korekcí expozice
 • Praktické využití hloubky ostrosti
 • Zaostřování zvířat v pohybu
 • Jak fotografovat přes mříže či sklo
 • Fotografování v pavilonu
 • Fotografování detailů (drobný úvod do makrosnímků)

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

Doporučené vybavení

 • Vlastní zrcadlovka s objektivem/objektivy
 • Plně nabitá baterie
 • Paměťová karta

Vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

V ceně získáte

 • Znalosti o základních fotografických pojmech
 • Tipy a triky pro ideální nastavení fotoaparátu
 • Fotografování v ZOO
 • Denní vstupenka do ZOO
 • Možnost půjčení fototechniky Nikon
 • Drobné občerstvení
 • Certifikát od společnosti Nikon

Harmonogram

12:30–12:45
Příchod účastníků
12:45–14:30
Teoretická část
14:30–18:30
Praktická část
18:30–19:00
Vyhodnocení

Další informace

Kurz má za úkol prohloubit základní znalosti ovládání zrcadlovky a vylepšit pochopení principů práce s expozicí na konkrétních příkladech fotografování zvířat v ZOO. Naučíme Vás, jak správně volit časy závěrky, aby byla fotografie ostrá a plná detailů. Budeme pracovat s hloubkou ostrosti pro zvýraznění hlavního objektu i pro rozostření nežádoucího oplocení. Na praktických příkladech naučíme správně zaostřovat. Dále se podíváme na speciální funkce zlepšující výsledný snímek. Tento kurz Vám pomůže i v rozhodování, jaký další objektiv či jiné příslušenství bude pro vaši tvorbu nejvýhodnější a jak jej používat. Díky množství techniky k zapůjčení to bude hned jasnější.

Kurz je rozdělen do dvou částí. V teoretickém bloku si zopakujete důležité znalosti ze základního kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon se zaměřením na parametry, které budete pro focení v zoologické zahradě potřebovat. Praktická část kurzu se odehrává přímo ve venkovních a vnitřních pavilonech a expozicích ZOO. Proto nebude nouze o zajímavé záběry a o množství příkladů, na kterých snáze pochopíte různé fotografické principy, které se dají využít i v dalších žánrech fotografie.

V kurzu je vždy uplatňován individuální přístup s dostatečným prostorem pro vaše dotazy, aby si každý odnesl přesně takové informace, které ho zajímají.

Maximální počet účastníků kurzu: 12. Minimální počet potřebný pro konání kurzu: 7.

Lokality

Dvůr Králové nad Labem
ZOO Dvůr Králové
Dvůr Králové nad Labem, Štefánikova 1029
Ostrava
ZOO Ostrava
Ostrava, Michálkovická 197