Začínáme fotografovat v ZOO

Navazující
990 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 1 990 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.
818,18 Kč bez DPH

Pokud vás baví výlety do ZOO a chcete si z nich odnést co nejlepší fotky a získané znalosti použít i v mnoha dalších situacích, je tento kurz ideálním prostředkem, jak o něco pokročit ve fotografických základech. V kurzu se zaměříme na práci s pohybem i s hloubkou ostrosti. Naučíme se pár triků, aby fotografie ze ZOO vypadaly jako z volné přírody. Jedním ze zajímavých prvků kurzu je i možnost vyzkoušet si teleobjektivy Nikon a naučit se s nimi správně zacházet.

Kdy Kde Lektor Volná místa
Neděle 9. 6. 2024, 12:30 ‑ 18:00 Ostrava, Michálkovická 197, ZOO Ostrava Filip Barták Více než 3 Koupit tento termín
Neděle 21. 7. 2024, 12:30 ‑ 18:00 Bojnice, Zámok a okolie 6, ZOO Bojnice Filip Barták Více než 3 Koupit tento termín
Sobota 24. 8. 2024, 12:30 ‑ 18:00 Dvůr Králové nad Labem, Štefánikova 1029, Safari Park Dvůr Králové Filip Barták Více než 3 Koupit tento termín
Sobota 7. 9. 2024, 12:30 ‑ 18:00 Dvůr Králové nad Labem, Štefánikova 1029, Safari Park Dvůr Králové Filip Barták Více než 3 Koupit tento termín
Sobota 14. 9. 2024, 11:30 ‑ 17:00 Jihlava, Březinovy sady 5642/10, ZOO Jihlava Filip Barták Více než 3 Koupit tento termín
Kdy Neděle 9. 6. 2024, 12:30 – 18:00
Kde ZOO Ostrava, Ostrava, Michálkovická 197
Kdy Neděle 21. 7. 2024, 12:30 – 18:00
Kde ZOO Bojnice, Bojnice, Zámok a okolie 6
Kdy Sobota 24. 8. 2024, 12:30 – 18:00
Kde Safari Park Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, Štefánikova 1029
Kdy Sobota 7. 9. 2024, 12:30 – 18:00
Kde Safari Park Dvůr Králové, Dvůr Králové nad Labem, Štefánikova 1029
Kdy Sobota 14. 9. 2024, 11:30 – 17:00
Kde ZOO Jihlava, Jihlava, Březinovy sady 5642/10
Koupit

Nenalezli jste kurz či termín kurzu, který by vám vyhovoval? Napište nám nikonskola.cz@nikon.com

Weni WIESNER - Začínáme fotografovat v ZOO

Ahoj, kurz se mi líbil. Skvělí lidé i technika, trpěliví a ochotní školitelé a zajímavé prostředí ZOO ve Dvoře Králové. Je to úplně něco jiného mít možnost vyzkoušet si objektivy a kamery všeho druhu. Těším se na další školení a hlavně: "NIKOŇÁCI", pokračujte takhle i nadále, je to super!

Weni WIESNER
Tomáš Juza - Začínáme fotografovat v ZOO

SUPER! Naprosto SUPER! Filip Barták je úžasný školitel-umí zaujmout, vysvětlit, pomoci. Před každým focením nám vysvětlil co a jak. Pak nás zkontroloval, vysvětli, proč se to nepovedlo. A hned nás navedl na zlepšení. Jihlavská ZOO je perfektní prostředí pro tento kurz. Kurz mohu jedině doporučit.

Tomáš Juza
Jakub Charvát - Začínáme fotografovat v ZOO

Druhý kurz který jsem absolvoval byl opět velice poučný a zajímavý. Focení zvířat v pohybu je těžká disciplína a tak se každá poučka hodí. Lektor byl velice příjemný a vše na požádání vysvětlil a ukázal. Velice jsem rád za možnost vyzkoušet si různou techniku Nikon, hlavně pak objektivy s delším ohniskem.

Jakub Charvát
Jana Krejčí - Začínáme fotografovat v ZOO

Skvělý kurz focení v Zoo Ostrava, pod vedením Filipa Bartáka, můžu jen doporučit. Skvělej zážitek, individuální přístup ke každému studentovi dle jeho znalostí. Prostě super, Filipe !! Díky moc !

Jana Krejčí

Teoretická část probíraná již v terénu

• Zopakování základní práce s časem závěrky a se clonou
  • Práce s citlivostí ISO a funkcí Auto ISO
  • Vyvážení bílé barvy v interiérech (pavilonech)
  • Jak pracovat s funkcí Active D-Lighting
  • Picture Control a jeho nastavení
  • Představení teleobjektivů a jak si vybrat ten správný
  • Pár tipů pro fotografování v ZOO
  • Příprava nastavení fotoaparátu na samotné fotografování v ZOO

Praktická část

• Kontrola fotoaparátu a jeho nastavení
    • Ukázka práce s časy závěrky na příkladech
    • Pokročilá práce s korekcí expozice
    • Praktické využití hloubky ostrosti
    • Zaostřování zvířat v pohybu
    • Jak fotografovat přes mříže či sklo
    • Fotografování v pavilonu
    • Fotografování detailů (drobný úvod do makrosnímků)

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

• Základy ovládání fotoaparátu (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme s fotografií.

• Vlastní fotoaparát s objektivem/objektivy

Vybavení je možné si bezplatně zapůjčit!

• Znalosti o základních fotografických pojmech při fotografování v ZOO
    • Tipy a triky pro ideální nastavení fotoaparátu
    • Fotografování v ZOO
    • Denní vstupenka do ZOO
    • Možnost půjčení fototechniky Nikon

Teoretická část v terénu, praktická část- fotografování
      Vyhodnocení

Celý kurz probíhá v terénu, tedy ve venkovních a vnitřních pavilonech a expozicích ZOO. Určitě proto doporučujeme vzít s sebou minimum věcí, které přímo pro kurz nepotřebujete. Během kurzu se dostaneme na místa, kam běžný zákazník nemá přístup, nebo zajistíme krmení zvířat speciálně pro náš kurz. Konkrétní zážitek bude záviset na možnostech dané zoologické zahrady. Rozhodně ale nebude nouze o zajímavé záběry a o množství příkladů, na kterých snáze pochopíte různé fotografické principy, které se dají využít i v dalších žánrech fotografie.

V kurzu je vždy uplatňován individuální přístup s dostatečným prostorem pro vaše dotazy, aby si každý odnesl přesně takové informace, které ho zajímají.

Maximální počet účastníků kurzu: 12. Minimální počet potřebný pro konání kurzu: 7.

Partneři kurzu

• ZOO Jihlava