Letní focení Velké Fatry

Horský hotel Kráľova studňa
NP Veľká Fatra, Harmanec

Zažijte atmosféru hor Velké Fatry na Slovensku. Fotokurzem vás bude provázet profesionální fotograf a tvůrce Tomáš Hulík. Lokalita je ideální na focení noční oblohy vzhledem k minimálnímu světelnému znečištění, čekají nás také impozantní východy a západy slunce. V programu je také post-produkce, abychom snímky dotáhli do zdárného konce. Těšit se můžete také na speciální hosty workshopu.

Ľubor Tomiš - Letní focení Velké Fatry

Kurz bol výborný, počasie trošku menej, ale dalo sa.

Ľubor Tomiš

Hlavní body programu při ideálním počasí:

• Fotografování Mléčné dráhy, meteorického roje Perseid
  • Fotografování východů a západů slunce
  • Přednáška o fotografování krajiny
  • Přednáška o základech astrofotografie
  • Zážitky z natáčení lektora
  • Další cestovatelské a krajinářské tipy a triky
  • Pro zájemce přespání pod širákem
  • Mnoho dalšího

Dozvíte se mimo jiné:

• Výběr správné lokality
  • Volba objektivu a dalšího vybavení
  • Správné zaostření objektivu
  • Expoziční hodnoty
  • Zpracování snímků do finální podoby

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora. Program může být náročný, ale je dobrovolný a tak si můžete vybrat delší čas pro odpočinek podle toho, jak se budete cítit.

• Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

• Vlastní zrcadlovka s objektivem
  • Stativ
  • Dálková spoušť
  • Notebook pro úpravy fotografií
  • Outdoorové teplé oblečení, pevné boty
  • Pláštěnka (nebo nepromokavá bunda), čelovka, rukavice, čepice

Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit během kurzu.

• Fotografický program pod vedením Tomáše Hulíka
  • Přednášku a zkušenosti cestovatele a dobrodruha Šimona Trnky
  • Přednášku, tipy a triky od Jiřího Dolejše
  • Jak na post-produkci krajinářské fotografie
  • Možnost půjčování fotografické techniky a příslušenství

V ceně není zahrnuto ubytování, strava a doprava. Rezervace ubytování viz. instrukce.

Příjezd účastníků, ubytování
Úvodní představení, půjčení techniky, příprava na focení
Večeře
Fotografování západu slunce
Přednáška

Fotografování východu slunce
Snídaně
Přednáška, odpočinek, úvod do postprodukce
Oběd
Fotografování okolí
večeře
Fotografování západu slunce
Fotografování noční oblohy

Východ slunce pro odvážné :)
Snídaně
Úpravy, soutěž, diskuze.
Oběd
Závěrečná diskuze a odjezd

Veľká Fatra - Horský hotel Kráľova studňa

Jedinečné místo pro fotografování noční oblohy v nadmořské výšce 1300 m.n.m. Je speciálním chráněným územím "Park tmavej oblohy". Hotel je dostupný automobilovou dopravou pro přepravu techniky a vybavení. Nabízí plnou vybavenost a elektrickou energii z generátorů. Ubytování je možné ve dvou standardech - hotelové ubytování pro náročnější, nebo turistické ubytování, které by vzhledem na program kurzu mělo stačit.

V blízkosti pár kroků od hotelu vás zaujme panenská příroda, nádherné výhledy a zajímavé přírodní scenerie.

Tomáš Hulík, čestný host a lektor

Absolvent Fakulty přírodních věd Univerzity Komenského. Založil a vedl vědeckou organizaci LENS, spolupracoval na vědeckých a fotografických expedicích v Rusku, Sakhalinu, Borneu, Malajsii, Jižní Korei, Indonésii, Mongolsku a Keni. Pracuje ve filmovém světě jako režisér, kameraman a producent. Podílel se na filmech vysílaných na ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. Další známe filmy: Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase, Návrat Rysov, Král nebes - orel skalní, Cesty Slovenskom. Jeho fotografie z divočiny jsou zveřejňované v magazínech National Geographic, GEO, Wildlife, Universum a v dalších. Skvělý wildlife kameraman, fotograf a cestovatel Tomáš Hulík se stal v roce 2016 ambasadorem společnosti Nikon na Slovensku.

Více o Tomášovi na http://www.tomashulik.com nebo https://www.facebook.com/tomhulik

Šimon Trnka, čestný host a průvodce

Vážený host fotografického kurzu, cestovatel a dobrodruh. Šimon se stal známým díky svým odvážným fotografiím z hor, kde dokáže přežít noc i v nejtěžších podmínkách. O tom všem bude Šimon vyprávět. Poradí vám, jak se vybavit do hor, jak naplánovat cestu a přežít extrémní situace. Sledujte Šimonovu tvorbu a zážitky na Facebooku: https://www.facebook.com/simontrnkaphotoadventures.

• Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 8. V případě přihlášení menšího počtu zájemců bude termín zrušen a zaplacené částky refundovány.
  • Maximální počet účastníků je 12.

Ubytování

Není zahrnuto v ceně kurzu. Ubytování je nutné si rezervovat přímo na recepci (nutné heslo "Nikon škola"):

Horský hotel Kráľova studňa:

(pro špatný signál je někdy slabá dostupnost recepce, pro jistotu můžete napsat na nikonskola.cz@nikon.com)

Volné ubytování v termínu:

• 5x 2-lůžkový pokoj (recepce kombinuje účastníky)
  • 8 míst / 1 pokoj v turistické části (spacák, nebo povlečení)

Placení na hotelu

Není možné platit platební kartou!

Není zahrnuta v ceně kurzu. Snídaně pro hostí ubytované na hotelu je v ceně, pro hosty ubytované v turistické části jsou snídaně za příplatek. Obědy a večeře bude možné zakoupit v hotelové restauraci. Hotel nabízí i plnou penzi. Jedlíci, je dobré vzít sebou dostatek trvanlivého jídla. :)

Doprava vlastním autem

Není zahrnuta v ceně kurzu. V případě komplikací s vlastní dopravou nám napište na nikonskola.cz@nikon.com. Můžeme propojit účastníky pro spolujízdu nebo najít další řešení. Na hotel je možné se dostat vlastním autem. Cesta je spíš rozbitá a kamenitá. Platba za vjezd do Národního parku je na hotelové recepci za 3,50€. Parkování je možné na parkovišti u hotelu.

NP Veľká Fatra
Horský hotel Kráľova studňa