Wildlife na Šumavě

NP Šumava
Pěkná 34 384 51 Nová Pec
3 990 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 4 990 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.

V barevných kulisách šumavského podzimu budeme společně fotografovat divoce žijící přezimující ptáky našeho největšího národního parku. Aby vaše fotografie byly dokonalé, budeme používat kryty, které nám umožní dostat se k fotografovaným opeřencům „na dostřel“ našich teleobjektivů. Závěrečný den kurzu zavítáme na německou stranu Šumavy, do Bavorského lesa. Ve vyhlášené Tier-Freigelände budeme fotografovat původní lesní obyvatele v podmínkách, které se velmi blíží těm přírodním. S kartami plnými zvěře se v obou dnech přesuneme do pohodlí útulného penzionu, kde se zaměříme také na editaci fotografií. Večer u piva si poslechnete přednášku o fotografování v tropech. A jak už je na Nikon škole zvykem, k volnému zapůjčení bude široký výběr amatérské i profi techniky z portfolia firmy Nikon.

Kdy Kde Lektor Volná místa
11. 10. 2024 19:30 ‑ 13. 10. 2024 17:00 Pěkná 34 384 51 Nová Pec, NP Šumava Libor Vaicenbacher 0 Obsazeno
Kdy 11. 10. 2024 19:30 – 13. 10. 2024 17:00
Kde NP Šumava, Pěkná 34 384 51 Nová Pec
Lektor Libor Vaicenbacher
Volná místa 0
Obsazeno

Nenalezli jste kurz či termín kurzu, který by vám vyhovoval? Napište nám nikonskola.cz@nikon.com

Václav Nýč - Wildlife na Šumavě

Kurz WL Šumava jsem si moc užil. Fotil jsem s fotoaparáty a objektivy, které už velmi pravděpodobně nebudu nikdy používat. Cenné a profesionální rady, ubytování jedna radost. Bylo by ale fajn, kdyby kurz / občas!! / nepůsobil dojmem improvizace a dataprojektor alespoň vzdáleně připomínal skvělou techniku Nikon :)

Václav Nýč

• Dozvíte se, jak nastavit svůj fotoaparát tak, abyste z něj při fotografování zvířat dostali maximum.
  • V malebném prostředí národního parku Šumava budeme fotografovat přezimující ptáky s pomocí pevného i improvizovaného krytu.
  • V prostředí, které je svým pojetím velmi blízké reálnému prostředí lesů mírného pásu, budeme fotografovat vlky, rysy, jeleny, medvědy, zubry, losy, ale i drobnější obyvatele lesa, jako sovy, tetřevy a další živočichy.
  • Naučíte se vnímat fotografovanou scénu jako celek. Budeme společně vymýšlet možná kompoziční řešení tak, aby byly vaše fotografie co nejpůsobivější.
  • K dispozici vám budou objektivy Nikon od cenově dostupných zoomů, až po profesionální teleobjektivy. Vyzkoušet si můžete také širokou paletu těl, včetně toho nejlepšího z produkce Nikonu.
  • Vysvětlíme si, jak efektivně používat externí blesky při práci s teleobjektivy a ukážeme si i pokročilejší techniky práce s bleskem
  • Na vlastních snímcích si vyzkoušíte post-process neboli úpravy.
  • Dozvíte se o důležitých zdrojích informací, které vám jako fotografům přírody zvýší efektivitu práce v terénu.
  • Kromě stálých chovanců zoo budeme fotografovat také živočichy, kteří se v parku vyskytují volně. Na nich se naučíme, jak živočichy v terénu vyhledávat a jak je přimět ke spolupráci. Ukážeme si i jednoduchý způsob maskování v terénu.
  • Večer „po práci“ na vás čeká promítání a přednáška, na níž se dozvíte, co obnáší fotografování ptáků v tropických oblastech.

• Základy ovládání fotoaparátu (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme s fotografií.

• Vlastní (bez)zrcadlovka s teleobjektivem
  • Stativ/monopod
  • Vlastní notebook pro následnou úpravu fotografií s nainstalovaným softwarem (Capture One nebo Adobe lightroom nebo Photoshop a další)
  • Outdoorové vrstvené oblečení (ve kterém se nebudete bát válet po zemi), pevné boty
  • Pláštěnka, poncho (nebo nepromokavá bunda), rukavice, čepice
  • Termosku na čaj a svačinu dle chuti do terénu, ať nás hlad nevyžene z lesa
  • Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

• Fotografický program pod vedením Libora Vaicenbachera
  • Možnost fotografování ze speciálního "krytu" pro fotografování zvířat v přírodě
  • Technickou asistenci odborníka na techniku Nikon
  • Možnost půjčování fotografické techniky a příslušenství

V ceně není zahrnuto ubytování, strava a doprava. Rezervace ubytování viz. instrukce.

Úvodní prezentace, zapůjčení techniky, představení a diskuze

Fotografování ptactva v pevném a improvizovaném krytu
Snídaně
Fotografování ptactva v pevném a improvizovaném krytu
Oběd
Výběr fotografií a jejich následná post-produkce
Zlatá hodinka s ptáky Šumavy
Večeře
Přednáška: Fotografování (nejen) ptáků v tropech + následná diskuze

Přesun do Tier-Freigelände
Fotografování rysů, vlků, zubrů, medvědů, divokých prasat a dalších obyvatel areálu Tier-Freigelände
Návrat do penzionu a pozdní oběd
Výběr nejlepších fotografií a jejich editace.

Šumava

NP Šumava je krásnou destinací pro všechny milovníky přírody. Krajina zde skýtá nepřeberné množství míst pro relax. Pro fotografy je to ráj nejen na focení impozantních krajinek, ale především zvířat.

Libor Vaicenbacher je zkušený cestoval, průvodce a lektor workshopů zaměřených na focení zvířat.

• Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 6. Maximální počet účastníků je 8.
  • V případě přihlášení menšího počtu zájemců bude termín zrušen a zaplacené částky refundovány.

Ubytování

Není zahrnuto v ceně kurzu. Ubytování je předběžně domluvené v penzionu Kovárna https://www.kovarnapekna.com/ Kapacita pro účastníky je omezena. Pro 8 účastníků jsou zajištěny 3 větší pokoje.

Ubytování je nutné si rezervovat přímo přes kontakt penzionu, vždy prosím uvádějte heslo Nikon škola

Kontakt na ubytování Pavel Bače - 731 101 761

Není zahrnuta v ceně kurzu. Obědy a večeře budou probíhat většinou dle programu v místních restauračních zařízeních.

Doprava

Není zahrnuta v ceně kurzu. V případě komplikací s vlastní dopravou nám napište na nikonskola.cz@nikon.com. Můžeme propojit účastníky pro spolujízdu nebo najít další řešení.

Parkování

Je možné u penzionu.