Zpět

Noční krajina Velké Fatry

Lokalita
Horský hotel Kráľova studňa
NP Veľká Fatra, Harmanec
Kategorie
Pokročilé
Cena
2 990 Kč s DPH
2 471,07 Kč bez DPH
 

Zažijte se svým fotoaparátem čarovnou atmosféru hor Velké Fatry na Slovensku. Fotokurzem vás bude provázet profesionální astrofotograf Richard Černohorský. Richard vás bude trénovat fotografování noční krajiny, Mléčné dráhy a dalších nočních úkazů. Lokalita byla zvolena s ohledem na minimální světelné znečištění a tak se můžete těšit na své působivé snímky, které si společně upravíme do finální podoby. Speciálními hosty workshopu budou wildlife fotograf a Nikon ambasador Tomáš Hulík a dobrodruh Šimon Trnka. Program bude doplněn o fotografování východů i západů slunce, makra a krajiny. Jsme připraveni na každé počasí!

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Koupit dárkový poukaz
Zobrazit detail kurzu

Reference

Peter Ondrušek - Noční krajina Velké Fatry

Rad by som sa chcel poďakovať Nikon škole za úžasní kurz fotenie nočnej oblohy, bola to skvela skúsenosť si skúsiť niečo nove a aj spoznať nových ľudí a zabaviť sa. Vynikajúci lektor a úžasné krajina Veľkej Fatry, kde sa nám podarilo spraviť skvele zábery a už sa teším na ďalšie podobne kurzy

Peter Ondrušek
Ľubor Tomiš - Noční krajina Velké Fatry

Super pobyt aj napriek vrtochom počasia. Spolok závislých na fotení sa opäť zišiel v dobrej zostave :-) . Osobne som si dobre oddýchol, mimo civilizácie sa dobre vyčistí hlava. Držím palce lektorom a organizátorom do budúcnosti a teším sa na ďalšie spoločné stretnutia.

Ľubor Tomiš
Frantisek Jamrich - Noční krajina Velké Fatry

Kurz aj napriek neprajnému počasiu pre nočnú fotku hodnotím veľmi dobre. S lektormi sme si "sadli" a ich zásluhou vytvorili príjemnú atmosféru a priestor pre aktívne počúvanie. Na kurze padlo veľa otázok ohľadne fotografie (ale aj mimo nej) s ktorými si lektori hravo poradili. Ešte raz ďakujem za poučný workshop.

Frantisek Jamrich

Obsah kurzu

Hlavní body programu při ideálním počasí:

 • Přednáška o základech astrofotografie
 • Přednáška o fotografovaní Mléčné dráhy
 • Fotografování "startrails" a noční krajiny
 • Fotografování Mléčné dráhy, mlhovin a galaxií
 • Pro zájemce přespání pod širákem

Dozvíte se mimo jiné:

 • Anatomie Mléčné dráhy
 • Výběr správné lokality
 • Volba objektivu a dalšího vybavení
 • Správné zaostření objektivu
 • Expoziční hodnoty
 • Spracování snímků

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

Doporučené vybavení

 • Vlastní zrcadlovka s objektivem
 • Paměťová karta
 • Stativ
 • Dálková spoušť
 • Notebook pro úpravy fotografií
 • Outdoorové vrstvené oblečení, pevné boty
 • Pláštěnka (nebo nepromokavá bunda), čelovka, rukavice, čepice

Fotografické vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

V ceně získáte

 • Fotografický program pod vedením Richarda Černohorského
 • Přednášku a doprovod wildlife fotografa Tomáše Hulíka
 • Přednášku cestovatele a dobrodruha Šimona Trnky
 • Možnost půjčování fotografické techniky a příslušenství
 • Certifikát od společnosti Nikon

V ceně není zahrnuto ubytování, strava a doprava. Rezervace ubytování viz. instrukce.

Harmonogram

1. den

15:00–16:00
Příjezd účastníků, ubytování
16:00–17:30
Úvodní instrukce, příprava na focení
17:30–20:30
Fotografování západu slunce
20:30–22:00
Večeře a přednášky
22:30–23:59
Fotografování noční oblohy

2. den

4:00–8:00
Fotografování východu slunce
8:00–9:00
Snídaně
10:00–13:00
Přednášky, konzultace a oběd
15:00–20:00
Fotografování okolí a západu slunce
20:00–22:00
Večeře, úpravy fotografií a projekce
22:30–23:59
Fotografování noční oblohy

3. den

4:00–8:00
Fotografování východu slunce
8:00–9:00
Snídaně
10:00–14:30
Individuální úpravy snímků, soutěž a oběd
14:30–15:30
Závěrečná diskuze
15:30–16:00
Odjezd

Další informace

Veľká Fatra - Horský hotel Kráľova studňa

Jedinečné místo pro fotografování noční oblohy v nadmořské výšce 1300 m.n.m. Je speciálním chráněným územím "Park tmavej oblohy". Hotel je dostupný automobilovou dopravou pro přepravu techniky a vybavení. Nabízí plnou vybavenost a elektrickou energii z generátorů. Ubytování je možné ve dvou standardech - hotelové ubytování pro náročnější, nebo turistické ubytování, které by vzhledem na program kurzu mělo stačit.

V blízkosti pár kroků od hotelu vás zaujme panenská příroda, nádherné výhledy a zajímavé přírodní scenerie.

Richard Černohorský, hlavní lektor

Zkušený lektor Nikon školy, vynikající astrofotograf, který vyniká osobním přístupem, díky kterému odhalí slabé místa vašeho fotografování a bude vás trénovat po celou dobu konání kurzu. Rád vám prozradí tajemství jeho inspirativních fotografií. Těšit se můžete na jeho přednášky s promítáním, na vysvětlení postupů práce, zajímavé tipy, triky a konkrétní návody pro lepší fotky.

Více o Richardovi na https://nikonskola.cz/tym#lektor:13-Richard-Cernoh... nebo http://richardcernohorsky.eu

Tomáš Hulík, čestný host a lektor

Absolvent Fakulty přírodních věd Univerzity Komenského. Založil a vedl vědeckou organizaci LENS, spolupracoval na vědeckých a fotografických expedicích v Rusku, Sakhalinu, Borneu, Malajsii, Jižní Korei, Indonésii, Mongolsku a Keni. Pracuje ve filmovém světě jako režisér, kameraman a producent. Podílel se na filmech vysílaných na ORF, ZDF, ARTE a Discovery Channel. Další známe filmy: Vysoké Tatry - divočina zamrznutá v čase, Návrat Rysov, Král nebes - orel skalní, Cesty Slovenskom. Jeho fotografie z divočiny jsou zveřejňované v magazínech National Geographic, GEO, Wildlife, Universum a v dalších. Skvělý wildlife kameraman, fotograf a cestovatel Tomáš Hulík se stal v roce 2016 ambasadorem společnosti Nikon na Slovensku.

Více o Tomášovi na http://www.tomashulik.com nebo https://www.facebook.com/tomhulik

Šimon Trnka, čestný host a průvodce

Vážený host fotografického kurzu, cestovatel a dobrodruh. Šimon se stal známým díky svým odvážným fotografiím z hor, kde dokáže přežít noc i v nejtěžších podmínkách. O tom všem bude Šimon vyprávět. Poradí vám, jak se vybavit do hor, jak naplánovat cestu a přežít extrémní situace. Sledujte Šimonovu tvorbu a zážitky na Facebooku: https://www.facebook.com/simontrnkaphotoadventures.

INSTRUKCE

 • Minimální počet účastníků pro konání kurzu je 8. V případě přihlášení menšího počtu zájemců bude termín zrušen a zaplacené částky refundovány.
 • Maximální počet účastníků je 12.

Turistika

Pozor, harmonogram workshopu obsahuje části lehké turistiky. Nutná je kvalitní obuv a oblečení.

Ubytování

Není zahrnuto v ceně kurzu. Ubytování je nutné si rezervovat přímo na recepci (nutné heslo "Nikon škola"):

Horský hotel Kráľova studňa:

(pro špatný signál je někdy slabá dostupnost recepce, pro jistotu můžete napsat na nikonskola.cz@nikon.com)

Volné ubytování v termínu:

 • 5x 2-lůžkový pokoj (recepce kombinuje účastníky)
 • 8 míst / 1 pokoj v turistické části (spacák, nebo povlečení)

http://www.kralovastudna.com/en/sk/cennik

Placení na hotelu

Není možné platit platební kartou.

Strava

Není zahrnuta v ceně kurzu. Snídaně pro hostí ubytované na hotelu je v ceně, pro hosty ubytované v turistické části jsou snídaně za příplatek. Obědy a večeře bude možné zakoupit v hotelové restauraci. Hotel nabízí i plnou penzi. Jedlíci, je dobré vzít sebou dostatek trvanlivého jídla. :)

Doprava vlastním autem

Není zahrnuta v ceně kurzu. V případě komplikací s vlastní dopravou nám napište na nikonskola.cz@nikon.com. Můžeme propojit účastníky pro spolujízdu nebo najít další řešení. Na hotel je možné se dostat vlastním autem. Cesta je spíš rozbitá a kamenitá. Platba za vjezd do Národního parku je na hotelové recepci za 3,50€. Parkování je možné na parkovišti u hotelu.

Doprava autobusem

V případě zájmu můžeme vybavit dopravu autobusem. V případě, že nemáte dopravu zajištěnou vlastní, napište nám na email nikonskola.cz@nikon.com. www.kralovastudna.com/sk/sk/sluzby/akcie/autobus.

Lokalita

NP Veľká Fatra
Horský hotel Kráľova studňa
NP Veľká Fatra, Harmanec