Zpět

Fotoexpedice - Island 2023

Lokalita
Island
Různé lokality
Kategorie
Pokročilé
Cena
64 990 Kč s DPH
53 710,00 Kč bez DPH
 

Jedinečná fotoexpedice na Island s Nikonem, Petrem Janem Juračkou a Michalem Cimlem. Na této fotovýpravě se podíváme na nejznámnější místa jako Seljalandsfoss, vrak letadla DC-3 a ledovou lagunu Jökulsárlón, ale i na ta méně známá kaňon FJAÐRÁRGLJÚFUR, údolí Landmannalaugar a mnoho dalších. Zažijte mnoho foto zážitků na zájezdu s Nikonem.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Obsah kurzu

Zažijte s námi fotovýlet na Island, na který jen tak nezapomenete. Projedeme ostrov od západu k východu přes celé jižní pobřeží a zpět. Navštívíme známá místa jako např. vodopád Seljalandsfoss nebo vodopád Gljúfrafoss, vrak letadla DC-3 či Jökulsárlón, kde každý zná Diamond Beach. Jeden den budeme chodit pouze po svých na ostrově Vestmannaeyjar a nahánět papuchálky.

Naskytnou se nám ty nejlepší výhledy na sopečnou krajinu. Podíváme se k obřím vodopádům, do ledových lagun, jeskyní a neustále u toho budeme mačkat spoušť.  

Čekají nás desítky úžasných míst. Na některých lokalitách se zastavíme krátce, na některých místech budeme naopak vnímat jejich jedinečnou atmosféru, tak aby se nám ji podařilo přenést do fotky.

Samozřejmostí pro dokreslení dokonalé krajiny jsou západy a východy slunce a zcela jistě za tu dobu návštěvy na Islandu vyjdou podmínky i pro noční fotografování. 

Harmonogram a výběr fotolokalit se může lišit v závislosti na počasí a úvaze lektorů tak, aby se vystihly co nejpříznivější podmínky pro focení. Nicméně zcela jistě nás čeká okruh na západ a poté na východ ostrova podél jižního pobřeží a zpět, který bude upravený přesně na míru pro tento kurz.

1.DEN

Sraz na letišti v Praze. Večerní odlet z Prahy směr Keflavík, seznámení účastníků během letu.

2.DEN

Noční přílet do Keflavíku. Přespání v ubytování kousek od letiště. Ráno přejedeme na první lokaci do nádherného parku Snæfellsjökull s několika fotopointy. Začneme dopolední krátkou zastávkou hned u silnice u typického islandského kostelíčku Búðir. Poté nás čeká brána do oceánu a skalní útvary - Arnarstapi. Po obědě přejedeme na ubytování a dáme si lehký odpočinek, následně odpoledne společně absolvujeme kratičký výstup na kráter Saxhóll. První epický západ slunce se uskuteční u vodopádu Kirkjufellsfoss. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

3. DEN

Dnešní den přejedeme okružní cestou do městečka Selfoss přes několik zástávek u úžasných vodopádů ÖxarárfossBruarfossVatnsleysufoss a hlavní zastávkou bude tento den typický islandský Geysir. Ubytování a večerní odpočinek ve městečku Selfoss. 

4. DEN

Čtvrtý den zájezdu nás čeká jediný delší přejezd až na jihovýchod ostrova. Tam se po přejezdu ubytujeme poblíž městačka Hofn. Následně se vydáme ke skalnímu masivu Eystrahorn a dále popojedeme a projdeme planiny Vestrahorn, kde nás čekají ty nejlepší pohledy z planin přímo na sopky a ostrov. 

5. DEN 

Další úžasné, epické a spektakulární místo Islandu a tím je ledová laguně Jökulsárlón, respektive asi každý zná spíše název Diamond Beach, kde nás budou čekat ledové útvary, zde strávíme pravděpodobně hodně času, neboť místo samotné má své kouzlo a vdechne na vás ta pravá atmosféra Islandu. Navíc cestou zpět nás nečekají již žádné delší přejezdy. 

6. DEN

Ranní focené při východu slunce na Diamond Beach v ledové laguně Jökulsárlón. Dle možností zastávky na několika blízkých vodopádech Stjórnarfoss a krátká procházka ke kaňonu Fjadrargljufur s tyrkysovou řekou. Po návratu se ubytujeme u městečka Vík I Mýrdal a dle počasí a foto podmínek, se nachystáme na večerní cestu k proslulému vraku letadla DC-3.

7. DEN

Přejezd s několika "quick stopy", které nám završí sbírku fotografií vodopádů - asi nejznámnější vodopády Islandu - Gljúfrafoss a Seljalandsfoss. Tyto vodopády + další mini fotopointy nám zaberou opravdu většinu času a přesuneme se do kempu, kde se připravíme na další den. A to ostrov Vestmannaeyjar.

8. DEN

Po ranní cestě trajektem si projdeme ostrov Vestmannaeyjar skrz naskrz. Zde na ostrově nás čeká zlatý hřeb celé fotovýpravy, nádherné výhledy a hlavně fotografování papuchalků. Celý den budeme papuchálky nahánět a užijeme si tak výlet bez aut v plné polní :).

9. DEN

Dle časových možností a počasí zakončíme expeidic návštěvou údolí Landmannalaugar nebo hlavního města Reykjavíku. Příprava na odlet domů.

10. DEN

Konec výpravy, závěrečné zhodnocení výletu a fotografií a noční návrat domů.


Doporučené znalosti a kurzy

Kurz je určen pro středně pokročilé až pokročilé fotografy. Je potřeba zvládnout základní nastavení fotoaparátu. V případě drobností a nejasností bude samozřejmě k dispozici lektor Petr nebo Michal. 

nebo je vhodné absolvovat minimálně jeden z následujících kurzů:

Začínáme s fotoaparáty Nikon

Noční krajina Velké Fatry

Mystická krajina Českého Švýcarska

Probouzející se České středohoří


Doporučené vybavení

Technika:

 • Fotoaparát a vhodné objektivy (širokoúhlé ohniska 14-24 mm, dále střední rozsah 24-70 mm, k zahození nejsou ani teleobjektivy, nicméně nejsou nutností) - lze po domluvě bezplatně zapůjčit v rámci kurzu (techniku bereme jako vždy s sebou)
 • Pevný stativ - lze po domluvě také zapůjčit
 • Ostatní přislušenství (náhradní baterie, paměťové karty atd.)

Ostatní:

 • Outdoorové oblečení a především pevnou obuv
 • Fotobatoh (je možné zapůjčit)

Veškeré podrobné vybavení a další informace Vám ještě pošleme před odjezdem.

V ceně získáte

Cena zahrnuje:

 • Vedení expedice, zajištění fotografického programu a lektorské vedení Petrem Janem Juračkou
 • Zkušenosti cestovatele, fotografa a odborný dohled Michala Cimla
 • Zapůjčení vybrané techniky Nikon
 • Průvodce po těch nejlepších foto lokalitách Islandu
 • Ubytování (vč. snídaně dle možností)
 • Doprava po Islandu

Cena nezahrnuje:

 • Zpáteční letenka z ČR na Island (cena cca 10 000 Kč)
 • Cestovní pojištění (zkontrolujte si prosím podmínky plnění vaší konkrétní pojistky; budeme se pohybovat v terénu atp., většina pojištění této expedici vyhovuje)
 • Obědy, večeře a další stravu po dobu kurzu, které budou probíhat společně, ale není problém si přivézt vlastní stravu.
Harmonogram

1. den

20:30–22:40
Sraz na letišti a 22:40 odlet

2. den

1:00–20:00
Přílet do Keflavíku, přejezd na ubytování a po přespání výjezd na první lokaci Snæfellsjökull

3. den

6:00–22:00
Focení na Snæfellsjökull, vodopády a hlavně typický Geysir.

4. den

7:00–22:00
Přejezd až na východ ostrova k městečku Hofn. Pohledy a výlet ke skalnímu masivu Eystrahorn a planiny Vestrahorn

5. den

6:00–22:00
Fotografování ledové laguny Jökulsárlón nebo-li Diamond Beach

6. den

6:00–22:00
Východ slunce u Diamond Beach a přesun do městečka Vík i Myrdal

7. den

6:00–22:00
Asi nejvíc typické vodopády Gljúfrafoss a Seljalandsfoss

8. den

6:00–22:00
Zlatý hřeb výpravy - epické fotografování Papuchalků na Vestmannaeyjar

9. den

6:00–22:00
Údolí Landmannalaugar nebo hlavní město Reykjavík

10. den

1:30–7:15
Ukončení výpravy - návrat domů

Další informace

Kapacita kurzu

Kapacita kurzu je přesně 8 účastníků. V případě nižšího počtu přihlášených účastníků se kurz nemusí uskutečnit. 

Zdravotní rizika a COVID-19

Od 25.2. jsou ZRUŠENA všechna opatření. NENÍ potřeba být očkován ani se prokazovat negativním testem!Objednádní kurzu

V tuto chvíli i vzhledem k situaci vytváříte prozatím objednávku. Ohledně platby a dalších pokynů k expedici Vás budeme kontaktovat individuálně!

Náročnost a dotazy

Workshop je fyzicky středně náročný. Většina fotografických míst je v dochodové vzdálenosti od auta. Kratké foto zastávky a pointy jsou do 500m od zastavení.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás obraťte přímo na jednoho z organizátorů:

Petr Jan Juračka

scientik@gmail.com 

Michal Ciml

Michal.Ciml@nikon.com nebo +420 604 560 872

Pořadatelem kurzu je cestovní agentura Stella Travel.

http://www.mojeafrika.cz/ 

http://www.stellatravel.cz/
Lokalita

Island - různé lokality
Island
Různé lokality

.