Zpět

Ovládání externích blesků Nikon

Lokalita
Nikon Photo Gallery
Praha, Újezd 19
Kategorie
Základní
Cena
1 490 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 2 290 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.
1 231,40 Kč bez DPH
 

Pořídili jste si originální blesk Nikon, nebo si jej plánujete pořídit? Zveme vás na speciální kurz zaměřený na ovládání blesků Nikon. Tento fotokurz vás připraví na mnohé fotografické situace, ať již při nedostatku světla, nebo naopak při odstraňování nepříjemných stínů. Podíváme se spolu na nastavení ve fotoaparátu i přímo na blesku. Ukážeme si jednotlivé režimy, různé techniky použití blesků a v neposlední řadě také příslušenství pro ještě dokonalejší výsledky.

Termíny

Aktuálně nejsou vypsané termíny kurzu.

Máte zájem o kurz? Napište nám

Darujte poukaz na kurz

Koupit dárkový poukaz
Zobrazit detail kurzu

Reference

Róbert Karabín - Ovládání externích blesků Nikon

Prešlo niekoľko dní a prišiel deň D kedy sme sa opäť zišli skvelá partia ľudí a hlavne naši opäť skvelí školitelia Drahomír a Filip. Tentokrát sa nám venovali a mali trpezlivosť na tému blesky. Touto cestou im chcem poďakovať za ich profesionálny prístup a za trpezlivosť ktorú s nami mali. VEĽKÉ ĎAKUJEM

Róbert Karabín
Milena Mrazkova - Ovládání externích blesků Nikon

Filip je majster bleskov pre všetky žánre. A ukáže Vám, že blesk je oveľa viac ako len svetlo. Na svoje si prídu aj tí, čo o bleskoch vedia viac, on ich má stále čím prekvapiť a obohatiť výklad. No a ako vidíte išla som na blesky a fotila som si to, čo mám najradšej. Praktická časť je plná experimentovania so svetlom.

Milena Mrazkova
Radka Křenová - Ovládání externích blesků Nikon

Kurz byl pro mě velmi přínosný a probíhal v přátelské atmosféře. Vše bylo jasně vysvětleno a poté v praktické části názorně ukázáno. Vyzkoušela jsem si různé blesky a odrazky a to jak v exteriéru, tak v interiéru. Myslím, že si v kurzu našli své nejen úplní začátečníci, ale i pokročilí. Kurz bych určitě doporučila.

Radka Křenová

Obsah kurzu

Teoretická část

 • Základní seznámení s obsahem kurzu
 • Popis aktuálních blesků Nikon a jejich rozdíly
 • Vysvětlení užití blesků, výhody a nevýhody
 • Popis jednotlivých režimů blesku
 • Příklady využití a nastavení blesků
 • Nastavení blesku, korekce a vyvažování bílé
 • Doplňkové funkce pro práci s bleskem
 • Speciální režimy blesku a spolupráce s fotoaparátem

Praktická část

 • Ovládací prvky na blescích
 • Ovládání blesku ze zrcadlovky
 • Vlivy korekcí a vyvážení bílé v praxi
 • Ukázka práce s bleskem na statickém objektu
 • Příklad práce s bleskem při fotografování postavy a portrétu
 • Zajímavé efekty dosažené při práci s bleskem

Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání zrcadlovky (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme se zrcadlovkou Nikon.

Doporučené vybavení

 • Vlastní zrcadlovka s objektivem/objektivy
 • Plně nabitá baterie
 • Paměťová karta

Vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

V ceně získáte

 • Znalosti o dokonalém ovládání systémových blesků
 • Tipy a triky pro ideální nastavení fotoaparátu
 • Modelka
 • Možnost půjčení fototechniky Nikon
 • Oběd v blízké restauraci a občerstvení
 • Certifikát od společnosti Nikon

Harmonogram

9:30–10:00
Příchod účastníků
10:00–12:30
Teoretická část
12:30–13:30
Přestávka na oběd
13:30–17:30
Praktická část

Další informace

Kurz je zaměřený na zvládnutí ovládání originálních blesků Nikon. Poradíme vám s výběrem ideálního blesku, případně vás naučíme pracovat i se staršími blesky Nikon SB-600 a SB-800 (starší blesky již plně nepodporují funkce dnešních digitálních zrcadlovek). K dispozici budou moderní blesky k zapůjčení. Pokud teprve uvažujete o koupi nového blesku, budete jej již zvládat základně ovládat a využívat.

V první fázi kurzu si na teoretických příkladech a prezentaci s příklady ukážeme fungování blesků Nikon, popíšeme si jednotlivé režimy a funkce jak na samotném blesku, tak i nastavení fotoaparátu. Popíšeme si možnosti spolupráce blesku se zrcadlovkou. Na příkladových snímcích snadno pochopíte fungování a možnosti externího blesku i funkce interního blesku.

Praktická část bude zaměřena na ovládání a ukázkové použití různých technik na modelových situacích. Budeme fotit statické objekty, postavu a portrét.

Lokalita

Praha
Nikon Photo Gallery
Praha, Újezd 19