Zpět

Ovládání externích blesků Nikon

Kategorie
Navazující
Cena
2 490 Kč
1 490 Kč s DPH Obvyklá cena podobného kurzu na trhu je 2 490 Kč. Společnost Nikon rozdíl v ceně dotuje z fondu vyčleněného na vzdělávání svých zákazníků.
1 231,40 Kč bez DPH
 

Pořídili jste si blesk, nebo si jej plánujete pořídit? Zveme vás na speciální kurz zaměřený na ovládání blesků. Tento fotokurz vás připraví na mnohé fotografické situace, ať již při nedostatku světla, nebo naopak při odstraňování nepříjemných stínů. Podíváme se spolu na nastavení ve fotoaparátu i přímo na blesku. Ukážeme si jednotlivé režimy, různé techniky použití blesků a v neposlední řadě také příslušenství pro ještě dokonalejší výsledky. 

Termíny

Kdy Kde Lektor Volná místa  
Neděle 22. 9. 2024, 11:00 ‑ 19:00 Praha- Zbraslav, K Radotínu 15, Nikon Filip Barták Více než 3 Koupit tento termín
Kdy Neděle 22. 9. 2024, 11:00 – 19:00
Kde Nikon, Praha- Zbraslav, K Radotínu 15
Lektor Filip Barták
Volná místa Více než 3
Koupit

Nenalezli jste kurz či termín kurzu, který by vám vyhovoval? Napište nám nikonskola.cz@nikon.com

Darujte poukaz na kurz

Zobrazit detail kurzu

Reference

Krisztián Káli - Ovládání externích blesků Nikon

Kurz poskytol odborné a užitočné informácie o nastavení a fotení s bleskom, ktoré určite využijem pri svojej práci. Lektor Filip Barták ochotne vysvetlil, poradil a podal tému tak aby to bolo ľahko pochopiteľné a následne realizovateľné v praxi. Ďakujem :-)

Krisztián Káli
Petra Harkabuzová Briestenská - Ovládání externích blesků Nikon

Ďakujem, za skvelú atmosféru a cenné informácie :)

Petra Harkabuzová Briestenská
Jaroslav Houdek - Ovládání externích blesků Nikon

Až na počasí bylo vše perfektní. Kurz, lektoři i účastnici kurzu byli pohodový. Kurz byl plný otázek, postřehů a erudovaných informací o zábleskové technice a foto technice celkově. Vše jsme si následně vyzkoušeli v praxi . Všem co váhají na kurz se přihlásit, mohu jen doporučit.

Jaroslav Houdek
Jakub Roh - Ovládání externích blesků Nikon

Nahrál jsem nakonec 3 fotky, první z nich protože je kreativní, další dvě mi přijdou technicky správné. Focení s D810 byla paráda, příště už to bude určitě lepší

Jakub Roh
Radka Křenová - Ovládání externích blesků Nikon

Kurz byl pro mě velmi přínosný a probíhal v přátelské atmosféře. Vše bylo jasně vysvětleno a poté v praktické části názorně ukázáno. Vyzkoušela jsem si různé blesky a odrazky a to jak v exteriéru, tak v interiéru. Myslím, že si v kurzu našli své nejen úplní začátečníci, ale i pokročilí. Kurz bych určitě doporučila.

Radka Křenová
Lubomír Mičánek - Ovládání externích blesků Nikon

Super kurz, který mi pomohl s pochopením ovládání externího blesku a ukázal mi jeho možnosti. Díky.

Lubomír Mičánek
 - Ovládání externích blesků Nikon

Prešlo niekoľko dní a prišiel deň D kedy sme sa opäť zišli skvelá partia ľudí a hlavne naši opäť skvelí školitelia Drahomír a Filip. Tentokrát sa nám venovali a mali trpezlivosť na tému blesky. Touto cestou im chcem poďakovať za ich profesionálny prístup a za trpezlivosť ktorú s nami mali. VEĽKÉ ĎAKUJEM

Milena Mrazkova - Ovládání externích blesků Nikon

Filip je majster bleskov pre všetky žánre. A ukáže Vám, že blesk je oveľa viac ako len svetlo. Na svoje si prídu aj tí, čo o bleskoch vedia viac, on ich má stále čím prekvapiť a obohatiť výklad. No a ako vidíte išla som na blesky a fotila som si to, čo mám najradšej. Praktická časť je plná experimentovania so svetlom.

Milena Mrazkova

Obsah kurzu

Teoretická část

 • Základní seznámení s obsahem kurzu
 • Popis aktuálních blesků Nikon a jejich rozdíly
 • Vysvětlení užití blesků, výhody a nevýhody
 • Popis jednotlivých režimů blesku
 • Příklady využití a nastavení blesků
 • Nastavení blesku, korekce a vyvažování bílé
 • Doplňkové funkce pro práci s bleskem
 • Speciální režimy blesku a spolupráce s fotoaparátem
 • Princip ovládání blesků z fotoaparátu, blesku či řídící jednotky
 • Ukázka možností nastavení CLS
 • Schéma fungování bezdrátového řízení blesků
 • Příkladové fotografie s ukázkou rozmístění blesků
 • Ukázka a popis zajímavého příslušenství

Praktická část

 • Nastavení fotoaparátu a blesku
 • Ovládací prvky na blescích
 • Ovládání blesku z fotoaparátů
 • Vlivy korekcí a vyvážení bílé v praxi
 • Ukázka práce s bleskem na statickém objektu
 • Příklad práce s bleskem při fotografování postavy a portrétu
 • Zajímavé efekty dosažené při práci s bleskem
 • Ukázka fungování skupin blesků s rozdílným nastavením
 • Praktická ukázka focení makra a produktové focení
 • Fotografování postavy a portrétu pomocí více blesků
 • Ukázka možných efektů s dalšími blesky
 • Praktické zkoušení příslušenství

Program a harmonogram kurzu se může přizpůsobovat nebo měnit podle počasí, potřeb studentů, nebo podle uvážení lektora.

Doporučené znalosti a kurzy

 • Základy ovládání fotoaparátu (expoziční programy, měření expozice, zaostřování, WB)
 • Základní fotografické pojmy (čas, clona, ISO, hloubka ostrosti)

Nebo:

Kurz je určen pro všechny mírně pokročilé fotografy a pro absolventy kurzu Začínáme s fotografií.

Doporučené vybavení

 • Vlastní fotoaparát s objektivem/objektivy
 • Plně nabitá baterie
 • Paměťová karta

Vybavení je možné si bezplatně zapůjčit

V ceně získáte

 • Znalosti o dokonalém ovládání systémových blesků
 • Tipy a triky pro ideální nastavení fotoaparátu
 • Modelka
 • Možnost půjčení fototechniky Nikon
 • Oběd v blízké restauraci a občerstvení
 • Certifikát od společnosti Nikon

Harmonogram

11:00–11:15
Příchod účastníků
11:15–12:30
Teoretická část
12:30–18:30
Praktická část
18:30–19:00
Vyhodnocení

Další informace

Kurz je zaměřený na zvládnutí ovládání především originálních blesků Nikon, ale teorie světla je samozřejmě stejná a naši lektoři jsou zkušení a poradí vám s kterýmkoliv bleskem. Poradíme vám s výběrem ideálního blesku (SB-500, SB-700, SB-910 nebo SB-5000), případně vás naučíme pracovat i se staršími blesky Nikon SB-600 a SB-800 (starší blesky již plně nepodporují funkce dnešních digitálních fotoaparátů). K dispozici budou moderní blesky k zapůjčení. Pokud teprve uvažujete o koupi nového blesku, budete jej již zvládat základně ovládat a využívat.

Naučíme se zde, jak blesky spárovat s fotoaparátem, jak ovládat jednotlivé skupiny blesků a také jakým způsobem se dá docílit s pár blesky osvětlení podobné ateliérovému svícení. Dále se podíváme na vysokorychlostní synchronizaci a ukážeme si, jak může iTTL pomoci při řešení náročných scén.

Na různých příkladech si ukážeme využití CLS systému v makrofotografii, produktové fotografii i při fotografování lidí nebo jiných větších objektů. Ukážeme si různé příslušenství a další pomůcky, které usnadňují práci s blesky Nikon.

V první fázi kurzu si na teoretických příkladech a prezentaci s příklady ukážeme fungování blesků Nikon, popíšeme si jednotlivé režimy a funkce jak na samotném blesku, tak i nastavení fotoaparátu. Popíšeme si možnosti spolupráce blesku s fotoaparátem. Na příkladových snímcích snadno pochopíte fungování a možnosti externího blesku i funkce interního blesku.

Praktická část bude zaměřena na ovládání a ukázkové použití různých technik na modelových situacích. Budeme fotit statické objekty, postavu a portrét. Dále se zaměříme na rychlé sporty i fotografování v minimálním osvětlení.

Maximální počet účastníků kurzu: 12. Minimální počet potřebný pro konání kurzu: 7.

Partneři kurzu

 • Fresh Face Model Management

Lokality

Brno
Místodržitelský palác
Brno, Moravské náměstí 1a
Trenčín
MAGNUS hotel ****
Trenčín, Považská 1706/35
Praha
Nikon
Praha- Zbraslav, K Radotínu 15
Bratislava
Coworking Bratislava SPACE UP
Záhradnícka 95, 821 08 Bratislava, Slovensko

Coworking center